LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

#1 Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis: Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (8 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Minifigurka Wojownik Cynobru

Bricklink
Ameet

Dziś w kiosku trafiłem na nowy numer znanej już serii książeczek LEGO Ninjago. Od jakiegoś czasu nie kupuję już książek z tej serii, bo mam wrażenie że dołączane do nich minifigurki są praktycznie identyczne, jak te co były chwilę wcześniej. ;)

Tym razem jest inaczej. Minifig już w blistrze nie pozwala się "nie kupić". To jest tegoroczna nowość. Takich zbroi do tej pory ani w Ninjago, ani w żadnej innej serii nie było. To po prostu trzeba mieć. :)

Sama książka, to jak zwykle zbiór zadań, łamigłówek i komiksów dla małych dzieci. Na okładce stoi co prawda "7+" ale widzę po swoim synu i dzieciach znajomych, że 7 lat to maksymalny czas gdy to wydawnictwo przedstawia jakąś wartość dodaną do figurki.

Dla mnie z całej książki najciekawsza jest ta strona, bo widać na niej innych wojowników Cynobru (czymkolwiek to jest). Mam nadzieję, że Ci wojownicy częściej będą się pojawiać w książeczkach i magazynach Lego Ninjago.

Obrazek

I druga przykładowa strona książki - komiks. IMO naprawdę mocno średni...

Obrazek

Tyle o książce. Pora na najważniejsze czyli klocki.
W blistrze są poniższe elementy:

Obrazek

Pomimo, że póki co na Bricklinku nie ma tej książeczki, to myślę że się można uznać, że postacią która z tych części powstaje jest niejaki RIVETT, kryjący się pod kodem njo276.
Jest to postać nowa i wystąpiła dotychczas jedynie w zestawie 70261 The Vermillion Attack.
Wszystkie elementy tej figurki są NOWOŚCIĄ! :)

Elementy te możecie wyklikać na BL ale na poniższych fotkach mam nadzieję zobaczycie je jeszcze lepiej.
Mnie zaskoczyły MEGA pozytywnie. Ten tytanowy kolor mnie wręcz zauroczył i na pewno nie będzie to jedyny wojownik z tej serii, który zamieszka u mnie w domu.
UWAGA. Podstawka oczywiście nie jest elementem z gazetki.

Przód.
Obrazek

Tył.
Obrazek

Przód w pełnej zbroi...
Obrazek

... i tył...
Obrazek

Kompletny wojownik lub jak to woli wojownik kompletny. ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie.
Wielki plus dla Wydawców za to, że takie książki wypuszczają na rynek, bo dzięki nim można trafić na naprawdę świetne dodatki. Tak jest tym razem.
Minifigurka Wojownika Cynobru jest "prześwietna". Zawiera same nowe elementy i jest bardzo starannie zaprojektowana i wykonana. Pomimo mojej niechęci do serii Ninjago, ta figurka jest wyjątkowa. Nawet nadruki węży tym razem mi nie przeszkadzają. Pancerz i hełm są już tym dla czego tę książkę warto kupić ale i uzbrojenie w kolorze tytanu naprawdę dobrze się prezentuje.
Szczerze polecam zakup tej figurki. Jak nie w tej książce, to w stosunkowo tanim zestawie 70621 The Vermillion Attack.
Ostatnio zmieniony 2017-06-23, 23:04 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardziej chyba kalkuluje się w zestawie. Ponoć można go mieć za 35 już. Będzie jeszcze jedna figurka i trochę klocków. Zbroja niesamowita. Przyda się do jakiegoś chińskiego grobowca z Adventurers.

Świetna recenzja.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Z tego, co zrozumiałem, Cynobry to starożytne zbroje wypełnione wijącymi się wężami. W oryginale nazywają się Vermillion, co oznacza oczywiście cynober, taki odcień czerwonego, wydaje mi się jednak, że jest tu jeszcze mały żarcik słowny - nawiązanie do słowa vermin, czyli plaga, robactwo, szkodniki. Heh, prędko uznano by mnie za Janusza tłumaczenia, gdybym nazwał tych wojowników Czerwonymi Szkodnikami. :P Przyjrzyjcie się dokładnie nadrukom na tej i innych figurkach Cynobrów - są po prostu obrzydliwe, istny body horror w wydaniu LEGO. Śmierdzą na kilometr Lovecraftem i dlatego bardzo mi się podobają. :P Widziałem w kioskach tę książeczkę, ale chyba wezmę jednak ten najmniejszy zestaw z trzema figurkami, rzeczywiście bardziej się opłaca. Natomiast dla osób, którym jeden Cynober wystarczy do szczęścia, ta publikacja jest chyba najlepszym wyborem... dopóki w Magazynie Ninjago jakiś podobny wojownik się nie pojawi. Choć nawet jak się pojawi, to pewnie w samym hełmie, bez zbroi.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

SERVATOR pisze:Jak nie w tej książce, to w stosunkowo tanim zestawie 70261 The Vermillion Attack.
Przed chwilą kupiłem ten zestawik w Carrefour Katowice za 34,99zł, bardzo dobra cena, tym bardziej że nie znalazłem w okolicy książeczki.

ODPOWIEDZ