[MOC] Resistance Cargo Ship

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Resistance Cargo Ship

#1 Post autor: Taausz »

Ostatnio fani Gwiezdnych Wojen mieli okazję zobaczyć kawałek zapowiedzi filmu na yt "The Last Jedi" Można było zauważyć w niej kilka dziwnych statków pędzących po pustyni.
Tak jak i w Przebudzeniu Mocy statki Ruchu Oporu były dość niesymetryczne, pomijam z wcześniejszych części B-Wingi :)

Dlatego postanowiłem spróbować sił i zbudować coś właśnie dziwnego ale ze świata SW.
Prace zacząłem już jakieś dobre kilka miesięcy temu ale odkładałem z braku czasu i weny.

Oto Statek Ruchu Oporu do transportu różnego rodzaju ładunków.
Obrazek
Kokpit obraca się o 140 Stopni, a gdzie pilot zobaczyć nie może tam BB-8 pośle :)
Lądowanie, załadunek i rozładunek może odbywać się w pozycji pionowej jak i poziomej.
Pionowa pozycja przydaje się właśnie na takie małe platformy w lasach lub w szczelinach skalnych jak ta niżej.

ObrazekObrazekObrazek

W statku został zainstalowany również hipernapęd o mocy 1,5 V. Trochę słabo widoczny ale jedynie na pokaz, by pokazać że jest miejsce na baterie w środku silnika.
Obrazek

Mam tylko nadzieję, że klimat Gwiezdnych Wojen został uchwycony.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#2 Post autor: Falcrum »

Przyczepię się do dwóch rzeczy.
Pierwsze primo: rozumiem, że w świecie SW nie wszystko jest logiczne, ale żeby latać 5 razy aby przewieść cokolowiek większego od skutera repulsorowego?
In secondo: statek jest miły dla oka, za to kontener odwaliłeś.
Tyle bezpodstawnego hejtu.
Na plus jest płyta lądowiska oraz przeurocze maszyny obsługi naziemnej- razem wszystko tworzy śliczną dioramę.
Patrząc na całość przychodzi mi na myśl baza Ruchu oporu z Przebudzenia Mocy :D
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Jak bardzo słusznie Falcrim zauważył, tych kontenerów to powinno być z 6, to raz, dwa od frontu powinna być możliwość opuszczania ich na sam dół. Po trzecie kabina powinna być na szczycie jak w B-wingu, aby mogła się obracać o 360 stopni.

P.S. B-wing jest symetryczny!
Ostatnio zmieniony 2017-04-18, 19:47 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Taausz »

Panowie, a więc tak przeprosze najpierw za B-Winga bo tu jednak poniekąd Durzy, masz rację.
No i mogłem zrobić trochę lepszy ten kontyner (jakoś stał przyczepiony do statku tyle czasu, że się przyzwyczaiłem do jego wyglądu i nie zwracałem na niego uwagi ).A teraz się obronię.

Dlaczego tylko jeden pakunek? A otóż, duże statki zajmują dużo miejsca i nie wszędzie się wcisną, do tego dolicza się czas transportu a o to chodzi w tym modelu aby był zwinny i szybki.
Jeden kontyner jak dla mnie jest w sam raz.
Nie wspominając o tym, że gdyby przypiąć 2 i 3 to statek by się przewrócił na platformie i rozsypał :)
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ