70621 The Vermillion Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

70621 The Vermillion Attack

#1 Post autor: SERVATOR »

70621 The Vermillion Attack

Obrazek

Seria: Ninjago
Podseria: The Hands od Time
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 69
Figurki: 3 (Kai, Rivett, Slackjaw)
Opakowanie: Pudełko (15.7 x 14.1 x 6.1 cm)
Cena: RPP 42,99 ZŁ / £8.99 / $9.99 / 9.99€
Bricklink, Brickset

Ninjago, to seria do której podchodzę jak do jeża. Całościowo nie umiem się do niej przekonać ale wybrane jej zestawy czy elementy okazują się czasem niezwykle interesujące.
Tak jest tym razem. Ten mały zestaw, który można kupić nawet w cenie bliskiej 30 zł oferuje naprawdę sporo nowych i ciekawych elementów.
Polska nazwa tego zestawu brzmi „Atak Cynobru”. Jeżeli chcecie dokładnie wiedzieć o co chodzi, to odsyłam Was do TEGO miejsca. Mi i jak przypuszczam większości z Was wystarczy jednak, krótki opis ze strony LEGO. ;)
Odegraj bitwę na moczarach między Kaiem a wojownikami Cynobru, Rivettem i Slackjawem. Stawką jest Ostrze Przewijania Czasu! W tym zestawie LEGO® NINJAGO® znajdziesz jajo Cynobru z funkcją eksplozji, które uwalnia trzy czerwone węże.
No dobra. Bierzmy się za rozpakowywanie…
Pudełko takie jak zwykle. Średniej wielkości, dość miękkie i otwierane przez wgniatanie (co jak widać na kolejnym zdjęciu, natychmiast zrobił mój syn). ;)
Obrazek
Ciekawostką jest „żywa” ludzka ręka na pudełku pokazująca funkcję zestawu. Ja czegoś takiego wcześniej nie widziałem… a na pewno tego nie pamiętam. ;)
Obrazek
W pudełku dwa nienumerowane woreczki i instrukcja…
Obrazek
… a w woreczkach mnóstwo skarbów!
Obrazek
Instrukcja to standardowa książeczka. Możecie ją zobaczyć np. TU. Poniższe zdjęcia pokazują kluczowe dla zestawu „mechanizmy” budowli.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Najciekawszymi elementami tego zestawu są bez wątpienia minifigurki i ich wyposażenie. Wszystkie trzy figurki mają nowe torsa i nóżki, a postacie wojowników Cynobru (Rivett, Slackjaw) są całkowitymi tegorocznymi nowościami. Bardzo ciekawe jest zwłaszcza ich wyposażenie tj. hełmy i zbroja Rivetta.
Na poniższych zdjęciach starałem się uchwycić wszystkie detale tych postaci ale jak ktoś chce „poklikać” na BL, to KAI kryje się pod numerem njo274, SLACKJAW pod numerem njo275 a RIVETT pod numerem njo276. Sam RIVETT był już również prezentowany przez mnie na forum TUTAJ. Pora na fotki.


Przód,
Obrazek
tył…
Obrazek
… i analogicznie w uzbrojeniu.
Obrazek
/hop siup zmiana…/
Obrazek

Innymi ciekawymi elementami w tym zestawie są dla mnie również:
28587pb01 Copper Minifig, Weapon Ninjago Time Blade with Trans-Bright Green Claws and Blades Pattern
Obrazek

2654 Trans-Red Plate, Round 2 x 2 with Rounded Bottom (Boat Stud)
Obrazek

13754 Pearl Dark Gray Container, Faceted 4 x 4 x 1 2/3, Alien Pod Section
Obrazek

11598 Pearl Dark Gray Container, Faceted 4 x 4 x 3, Alien Pod Section
Obrazek
Zwłaszcza, to mieniące się w świetle jajo prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Prawda?
Obrazek
Jajo to jest również ciekawe przez swoją funkcję. Poprzez przekręcenie wajchy (szary liftarm) z położenia poziomego do pionu, górna część jaja wyskakuje!
Wajcha w poziomie. Cisza i spokój.
Obrazek
Wajcha w pionie i BUUUUM! Górna część wyskakuje na kilka centymetrów w górę i ląduje kilka/naście centymetrów obok drzewa.
Obrazek
Cała tajemnica tego rozwiązania, to dwie technic’owe ośki.
Obrazek
Ogólnie cały modelik będący namiastką drzewa wygląda nieźle. Całkiem ciekawie prezentuje się również „Ostrze przewijania czasu” czyli to trans zielone, gumowate coś. IMO gdyby nie ten kolor, to element ten byłby bardzo atrakcyjny, bo wchodzi na rączkę minifiga i całkiem nieźle imituje pazury.
Obrazek
Jak do tego modelu dodamy figurki, to w ogóle jest cacy. ;)
Obrazek
„Nie depcz wężeła!”
Obrazek

Podsumowanie:
+ sporo nowych i ciekawych elementów,
+ ładne figurki wojowników cynobru z świetnymi hełmami i zbrojami,
+ atrakcyjna cena (nawet RPP),
+ bawialność a zwłaszcza funkcja eksplodującego jaja.
Minusów nie stwierdzam.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

To chyba pierwsze ninjago, które sobie kupię. Naprawdę jest w nim kilka ciekawych elementów.
Recenzja bardzo dobra.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Bardzo dobra recenzja. Ja już mam dwa. Brakowało mi tego brązowego kołka do drzewa na wystawę. Niedawno widziałem 3 ktoś chciał opchnąć na OLX za 29 chyba, ale już darowałem.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ