60064 Arctic Supply Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60064 Arctic Supply Plane

#1 Post autor: Iwona »

Podseria Arctic była w produkcji w 2014 roku. Według mnie jedna z ciekawszych serii ostatnich lat. Na samolot przyszło mi dłłłłłuuuugo poczekać, ale się opłaciło :)
Z tej podserii recenzje przygotował Prezes:
60033 Arctic Ice Crawler
60034 Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost
Oraz ja ;)
30310 Arctic Scout
60032 Arctic Snowmobile
60036 Arctic Base Camp
60062 Arctic Icebreaker

Obrazek
60064 Arctic Supply Plane
Seria: City
Podseria: Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 361
Liczba figurek: 3
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: MSIB ~400 PLN bez kosztów przesyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to grube kartonowe pudełko o wymiarach 48 x 28 x 6 cm. Jak zawsze, frontową ścianę zajmuje omawiany zestaw. Grafika jest wyraźna, z przyjemnością patrzy się na efekt pracy grafików. Tylna ściana to 6 scenek z życia zestawu i informacja o ilości woreczków, pozostałe sety z serii (ale bez 60064 i 60032). Jedna z dłuższych bocznych ścianek pokazuje minifigi, druga ostrzeżenia. Krótsze boczne ścianki mają na jednym końcu pomniejszony rysunek z pierwszej strony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to trzy książeczki liczące 52, 24 i 80 stron (12,4 cm x 19,8 cm i dwie w rozmiarze 20,3 cm x 18,2 cm). W części pierwszej mamy przedstawioną w 31 etapach budowę pojazdu gąsiennicowego oraz w 10 przyczepy. Książeczki dwa i trzy prowadzą nas przy budowie samolotu.
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 361.Do najciekawszych klocków zaliczyłam:
Obrazek Orange Aircraft Fuselage Curved Forward 6 x 8 Top, w kolorze pomarańczowym występuje tylko w tym secie i w 60034
Obrazek Orange Container, Cupboard 2 x 3 x 2, oprócz tego zestawu znajdziemy ten element tylko w 70592 i w 71006
Obrazek Orange Slope 45 6 x 4 Double / 33 (Train Roof), występuje tylko w dwóch setach (drugim jest 60062)
Obrazek Orange Windscreen 4 x 6 x 4 Cab with Hinge and 1 x 4 Bottom Cutout, występuje tylko w tym secie

Minifigi
W zestawie znajdują się trzy minifigi.
Pani w tej postaci wystąpiła w 4 setach arctic (można przyjąć że w 5 w 60064 dodane są rakiety śnieżne ). Nóżki pojawiły się w 9 zestawach, podobnie jak czapka. Głowa i tułów wystąpiły w 5 setach.
Pan nr 1 w takim zestawieniu pojawił się w 6 setach. Nóżki i czapka są identyczne jak u Pani i wystąpiły w 9 zestawach. Głowa zalazła się w 6 setach, tułów w 8.
Pan nr 2, pilot, w tej postaci wystąpił tylko w tym secie. Sam tułów jest nieco popularniejszy – wystąpił w 4 setach arctic, głowa w 16.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Początek nie zwiastuje z jak dużym modelem będziemy mieć do czynienia.
Zawartość woreczka nr 1:
Obrazek
Na początku budujemy pojazd gąsiennicowy. Pług zamontowany z przodu służy zapewne do przygotowania lądowiska dla samolotu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość 2 woreczka:
Obrazek
Z elementów zawartych w 2 woreczku budujemy przyczepę i paletę ze sprzętem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W komplecie:
Obrazek

Woreczki nr 3, 4 i 5:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozpoczynamy budowę samolotu:
Obrazek
Obrazek

Pojawiają się skrzydła:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylny właz, swoją drogą dość masywny:
Obrazek
Obrazek

Od spodu:
Obrazek

Do startu:
Obrazek

Pozostało po budowie:
Obrazek

W akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw którego brakowało mi do pełni szczęścia. Dzięki koledze bart_ilo uzupełniłam swoją kolekcję :D
Set jest bardzo bawialny, pług porusza się sprawnie zarówno po podłodze jak i po dywanie. Samolot jest duży, rozpiętość skrzydeł to 40 cm (przy długości 32 cm). Oczywiście mogłabym się poczepiać rozdrobnienia instrukcji, ale albo się przyzwyczaiłam, albo tu aż tak bardzo nie rażą. Dla fanów arctica pozycja obowiązkowa!

Za
  • bawialność
  • kolorystyka (połączenia kolorów)
  • pomarańczowe elementy (lubię ten kolor)


Przeciw
  • to już koniec arctica…
Ostatnio zmieniony 2017-05-16, 08:35 przez Iwona, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ