[MOC] B-wing Microfighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] B-wing Microfighter

#1 Post autor: Falcrum »

Dzięki Ludzkości za wynalezienie Gimpa- teraz mogę robić jasne zdjęcia nawet z moim 8-pixelowym aparatem!
Obrazek
W końcu coś zbudowałem. A jest to
A/SF-01 B-wing
Myśliwiec dało się dostrzec w szóstym epizodzie popularnej sagi- Powrocie Jedi- podczas ataku na Drugą Gwiazdę Śmierci. W samej bitwie odegrał niemałą rolę.
Miało się zacząć od samego Microfightera, na pewien konkurs na grupie na FB, ale jak zwykle to mi nie wystarczyło. Więc zbudowałem płytę hangaru. A jak płytę, to jeszcze ścianę. A jak ścianę, to i dźwig. a jak dźwig, to jeszcze trochę różnego syfu i tak oto powstała moja diorama.
Inspiracją dla pracy były lokacje z gry Star Wars Battlefront oraz parę zdjęć z Google grafiki.
Mam nadzieję, że jako-tako udało mi się uchwycić klimat hangarów rebelianckich
Wszystkie elementy dioramy, poza uroczą żółtą skrzyneczką, którą pożyczyłem od 75094, zostały zbudowane przeze mnie.
O modelu
Obrazek
Złośliwa administracja grupy zamieściła w regulaminie parę punktów, które jawnie miały mnie urazić:

Kod: Zaznacz cały

model musi być zbudowany w wersji microfighter czyli z wykorzystaniem maksymalnie 120 oryginalnych klocków LEGO oraz winien zawierać odpowiednie miejsce na minifigurkę (jak to jest w serii LEGO Star Wars Microfighters)
oraz

Kod: Zaznacz cały

model powinien być stabilny i nie rozsypywać się w dłoni.
Mimo tego, postanowiłem podnieść rękawicę.
Mój B-wing ma aż 130 elementów (dzięki Martini26 za dopuszczenie pracy do konkursu), a do tego środkowe skrzydło trzyma się na barze z clipem- może to rozwiązanie nie zapewnia mu sztywności, ale do tej pory ani razu się nie rozleciało.
Ma to jednak jedną istotną zaletę- mocowanie skrzydła jest niemalże niewidoczne.
Mimo powyżej wspomnianego mankamentu, korpus jest oparty na dwóch liftarmach 3x3, co zapewnia mu sporą wytrzymałość.
Obrazek
Funkcje
Jako, że mój B-wing jest stylizowany na serię Microfighters, postanowiłem obdarzyć go paroma funkcjami.
Boczne skrzydła posiadają ruchomość w zakresie 90 stopni, tak jak to było w filmie.
Kokpit jest w stanie obrócić się o 360 stopni.
Na ruchomych skrzydłach umieściłem Flick Fire Missiles.
Po głębszym zastanowieniu, model ma funkcje porównywalne do 75050, z tą różnicą, że oficjalny zestaw posiada ruchomą owiewkę, której w ogóle nie powinno się spodziewać w serii Microfighters.
Obrazek
I tyle o konstrukcji.
Zdjęcia są delikatnie podrasowane- pozwoliłem sobie na pobrudzenie niektórych powierzchni, co było efektem ubocznym poprawiania oświetlenia.
I tyle o całej pracy.
Dzięki wszystkim, którzy dotrwali do końca. A jak już tu doszliście, to obowiązkowo zostawcie komentarz- Wasze opinie są bardzo cenne.
Ostatnio zmieniony 2017-06-05, 20:09 przez Falcrum, łącznie zmieniany 2 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Taausz »

Obraca się o 360 stopni ? z minifigiem też ? wątpię :)
Naprawdę bardzo udany micron, bardzo mi się podoba, obróbka graficzna też niczego sobie.
Zastanawia mnie tylko czy element "bar 4L " jest jakoś mocowany, czy jest ściśnięty " bar-ami 3L " ?
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Zastanawia mnie tylko czy element "bar 4L " jest jakoś mocowany, czy jest ściśnięty " bar-ami 3L " ?
Jest zamocowany jak reszta- na barze z clipem, jednak element ten jest zasłonięty przez równoległego bara 3L.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Hobbit »

Rewelacja! Wprawdzie w filmie statek ten nie miał spektakularnych akcji, ale i tak od początku mi się podobał. Bardzo realistyczne detale i super fotki :-) Myślałeś o zbudowaniu microfightera wzorowanego na statku Transportowca Imperialnego z "Rogue One"?
Hobbit

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#5 Post autor: Falcrum »

Dzięki za pozytywną opinię. Chodzi Ci o imperialny prom klasy Zeta, a dokładniej transportowiec o numerze identyfikacyjnym SW-0608? Microfighters raczej nie jest moją dziedziną, praca powstała na konkurs, ale kto wie...
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ