76072 Mighty Micros: Iron Man vs. Thanos

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

76072 Mighty Micros: Iron Man vs. Thanos

#1 Post autor: SERVATOR »

76072 Mighty Micros: Iron Man vs. Thanos

Obrazek

Seria: Marvel Super Heroes. Mighty Micros
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 94
Figurki: 2
Opakowanie: Pudełko (12.2 x 14.1 x 4.6 cm)
Cena: RPP 44,99 / ZŁ £8.99 / $9.99 / 4.99€
Bricklink, Brickset

Emocje czy racjonalizm? Serce czy rozum? Odwieczna walka trwa. Tym razem wygrało pożądanie. ;)
Na szczęście była to walka mojego syna, gdzie na szali były jego oszczędności. Ja bym takiego zestawu w cenie RPP nie kupił. On zwykle też. Tym razem uległ. Czy było warto, oceńcie sami.

Pudełko
Miękki kartonik o wymiarach 12.2 x 14.1 x 4.6 cm. Jak większość opakowań zestawów LEGO ze świetnymi grafikami i żywymi kolorami. Tym razem szczególną uwagę przyciąga jednak ilość koloru złotego. Mój syn biorąc ten zestaw z półki, przyleciał do mnie z okrzykiem „Tata zobacz ile tu jest złotych elementów! Chyba więcej niż mamy w domu”. I faktycznie TAKICH złotych elementów jak na pudełku w domu nie mamy chyba wcale. I nadal nie mamy, bo to co jest w środku nie wygląda tak jak na obrazku. ;)
Obrazek
Obrazek

Zawartość
W środku były dwa woreczki z klockami i trzy złożone kartki z instrukcjami/spisem elementów.
Obrazek
Elementów jest całkiem sporo. Nie przykładałem się do ich ułożenia bo gorąco zachęcam Was do przyjrzenia się kompletnej liście na Bricklink-u albo przynajmniej zerknięcia niżej - na najciekawsze elementy. A jest ich sporo...

Obrazek

Instrukcje
W zestawie znajdują się 2 instrukcje i kartka ze spisem elementów oraz reklamowymi obrazkami dotyczącymi serii LEGO DC Comics Super Heroes. Są to dwustronnie zadrukowane kartki formatu zbliżonego do A5 poskładane w kostki wielkości 5x7 cm. Materiały te można zobaczyć np. TU. Przykładowa strona jednej z instrukcji wygląda tak:
Obrazek

Ciekawe elementy
Jak na tak mały zestaw jest w nim naprawdę sporo ciekawych elementów. Mi najbardziej spodobały się oczywiście złote serki i zaokrąglone tilesy.
54200 Metallic Gold Slope 30 1 x 1 x 2/3 (7 sztuk)
Obrazek
27925 Metallic Gold Tile, Round Corner 2 x 2 Macaroni (4 sztuki)
Obrazek
Ciekawy jest również klucz monterski w kolorze flat silver…
4006 Flat Silver Minifig, Utensil Tool Spanner Wrench / Screwdriver
Obrazek
… i złota goryla łapa.
11092 Pearl Gold Hand Gorilla Fist (fits Minifig Hand)
Obrazek

Figurki
W zestawie są figurki dwóch komiksowych postaci – znanego wszystkim Iron Mana i nieco mniej rozpoznawalnego Thanosa. Tego drugiego musiałem sobie nawet „wyguglać”.
Obrazek
Jeżeli chodzi o moją znajomość świata Marvel/DC, to niewiele się w tym zakresie zmieniło i w dalszym ciągu nie będę opowiadał o filmowych/komiksowych postaciach, które są w tym zestawie przedstawione. Dla mnie to po prostu sympatyczne karykatury postaci komiksowych.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Figurki są świetnie wykonane a dla kogoś kto nie jest jakimś szczególnym fanem serii również wystarczająco dobrze reprezentują postaci komiksowe.
IRON MAN, kryje się na Bricklinku pod numerem sh 362 a THANOS pod numerem sh 363.
Obrazek Obrazek

Modele
W zestawie są też dwa modele mini pojazdów tych bohaterów. Mi osobiście DUŻO BARDZIEJ podoba się złocisty pojazd Thanosa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pojazd Iron Mana jest zupełnie przeciętny choć silniki wyglądają dość ciekawie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rodzinna fotka.
Obrazek
I oba szkodniki w akcji…
Obrazek
Na koniec zbliżenie na najładniejsze elementy całego zestawu – złote serki. Wydaje mi się, że kolory na tej fotce nieźle odzwierciedlają rzeczywistość. Serki są naprawdę ładne, nie nachalnie iskrzące i idealnie równe kolorystycznie. Nie takie jak na obrazku z pudełka ale jak dla mnie chyba nawet ładniejsze. Na pewno będę chciał ich mieć więcej… Czy to słynna gorączka złota? ;)
Obrazek

Podsumowanie
Syn postawił na swoim. Uległ magii złota i nie był w stanie oprzeć się argumentowi, że za jakiś czas ten sam zestaw będzie można kupić za połowę ceny (jak poprzedni zestaw z tej serii recenzowany przeze mnie TU). On był zadowolony z zakupu. Ja mniej ale w sumie cieszę się, że te klocki będę mógł wykorzystać. ;)
PLUSY
+ złote elementy, a zwłaszcza serki
+ licencyjne postaci, które zazwyczaj mają wyższe ceny
MINUSY
- ja 45 zł za ten zestaw bym nie dał
Ostatnio zmieniony 2017-05-16, 19:32 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ