[MOC] Orange Dakkar Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Orange Dakkar Truck

#1 Post autor: LordXun »

Cześć,

Jakiś czas temu udało mi się w końcu znaleźć temat do zbudowania który miał szansę pokryć się z posiadanymi ze mnie klockami - powstała wariacja na temat ciężarówek startujących w rajdzie Paryż - Dakkar. Temat zapewne wałkowany wielokrotnie i z pewnością z dużo lepszym skutkiem, ale co tam :)

Moje założenia:
- buduję tylko z tych klocków które mam
- ma się toto trzymać kupy
- staram się, żeby chociaż trochę kolorystycznie to ze sobą pasowało

To co mi wyszło (2 wieczory) możecie zobaczyć poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej fotek na Flikrze

Najważniejsze dla mnie elementy to:
- Ciężarówka jeżdżąca po pustyni powinna mieć dobre oświetlenie z przodu :)
- W środku jest miejsce na odpoczynek dla kierowcy, jeśli by się zgubił i musiał przespać po drodze ;)
- Mamy narzędzia do naprawy samochodu i koniecznie duży zestaw gaśniczy, zapasową oponę i łańcuch do pomocy innym zagubionym na pustyni
- Na pustyni bywa gorąco, więc koniecznie trzeba móc przewietrzyć na wylot leżąc w środku na składanym łóżku

Moje uwagi do samego siebie:
- Tak, kiedyś nauczę się robić dobre zdjęcia i zorganizuję właściwe tło. Na tą chwilę nie miałem takich możliwości, a chciałem poczytać Wasze uwagi.
- Pomarańczowy to nie do końca kolor kojarzący się z tym typem ciężarówek, ale miałem tylko takie klocki w wystarczającej ilości
- Szare wysokie drzwi zupełnie IMHO tam nie pasują, ale uparłem się, ze chcę składane łóżko w środku, którego nie da się złożyć do ściany na płasku - chyba, że użyję czegoś cieńszego niż grubość jednego studa. Stąd szare drzwi - nie miałem już innych klocków.
- Mocowanie dachu do reszty powinno być w innym miejscu, a tymczasem trzyma się na 4 studach tuż przy oponie i jednym studzie na szybie.
- Dark Gray powinien być "pociągnięty" dalej do przodu, ale nie miałem Tile'ów 1x6 w tym kolorze... jest kolor pomarańczony
- Jestem umiarkowanie niezadowolony z silnika... Jakiś taki jest bezpłciowy niestety.
- Nie nigdy nie widziałem 3 rur wydechowych w takiej konfiguracji:P Tak, niestety kiwają się na boki, a nie powinny.

Moja inspiracja:
Obrazek

Z góry dzięki za feedback :)

[EDIT: zmieniałem kolejność zdjęć, żeby podglądem tematu nie było stockowe zdjęcie ciężarówki]
Ostatnio zmieniony 2017-05-15, 17:38 przez LordXun, łącznie zmieniany 2 razy.
LordXun

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Nie jest źle, ale albo trzeba to zrobić z kabiną na 8s, albo te koła wsunąć pod nadwozie, bo za bardzo wystają.

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: LordXun »

Nie ukrywam, ze liczyłem na ciuteńkę więcej feedbacku ;P
W kazdym razie - M_longer, dzięki :) Natomiast byłby z tym problem, bo pomijając fakt braku klocków na podwozie (musiałbym inaczej zrobić całkiem), to nie miałbym po prostu jak nadkoli zamocować. Prościej by było chyba poszukać innych opon...

Ale w zasadzie to problem jest z tymi oponami, bo zestawy LEGO z nimi też mają ten problem :)
LordXun

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Zabrakło pomarańczowych klocków. :-)

Tak to bryła fajna.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

Zakładając, że ma to być pojazd w stylu City wyszło nieźle. Trochę jednak nie pasują mi te błotniki - wydają się niedobrze spasowane z kołami.

PS. Ten skądinąd sympatyczny pojazd średnio komponuje się z zieloną wycinanką;)
Ostatnio zmieniony 2017-05-17, 11:22 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: LordXun »

Pomarańczowych to bym jeszcze kilka znalazł, ale byłoby strasznie nudno chyba bez naklejek w tedy. Natomiast zabrakło pomarańczowej "ścianki" i stąd te duże jasnoszare techniczne drzwiczki które mi nie pasują do końca.

Co do błotników i kół - zgadzam się z Wami, że to nie do końca dobrze dobrana para. Natomiast dokładnie w takiej konfiguracji były w pługu, chociaż tam to się ciut mniej rzucało w oczy.

Zielona wycinanka, to w zasadzie czysty przypadek i rzeczywiście psuje mocno odbiór... Nawet miałem toto zapakować do piachu, ale się okazało, że żona już zużyła do doniczek :P

W każdym razie, dziękuję jeszcze raz za uwagi. Pewnie poprzerabiam trochę w wolnym czasie (albo rozłożę całkiem, z myślą o zaczęciu od nowa) i wrzucę kiedyś update.
LordXun

ODPOWIEDZ