[MOC] VW Golf GTI MkI

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] VW Golf GTI MkI

#1 Post autor: Damjan97 »

Witam Wszystkich.
Proszę niektórych użytkowników o zrobienie sobie herbatki na uspokojenie, ponieważ to będzie kolejny technicowy model samochodu bez zaawansowanych funkcji.

Obrazek

A przechodząc do rzeczy chciałbym Wam zaprezentować kultowy model Golfa GTI I w wersji technic.

Co do oryginału nie będę się rozpisywał, bo chyba każdy widział na żywo lub na zdjęciu poczciwego Golfa.

Dane techniczne:
-Długość: 43,5cm
-Szerokość: 18cm
-Wysokość: 16cm
-Waga: 2120g

Obrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FASuVkx57aE&t=11s[/youtube]

Model powstał pod koniec marca, a następnie czekał aż dostane natchnienia aby go zaprezentować. I tak oto jest.
Zaczynając od podwozia, samochód posiada pełne zawieszenie z kolumnami McPhersona z przodu oraz belką skrętną z tyłu. Pod maską znajduje się atrapa silnika 4 cylindrowego.
Pojazd posiada otwierane drzwi, maskę oraz klapę bagażnika wraz z podnoszona półką.

Obrazek

Jeśli chodzi o wnętrze to starałem się je odwzorować na tyle na ile pozwala Technic, ale nie wszystko jest idealnie. Przednie fotele można przesunąć do przodu za pomocą listwy zębatej, a kierownica obraca sie razem ze skrętem kół. Można również otworzyć schowek przed pasażerem.

Obrazek

Model napędza silnik XL z przełożeniem 1:1, za skręt kołami odpowiada silnik Servo.
Samochód porusza sie w miarę sprawnie. W bagażniku znajdują się BatteryBox oraz odbiornik IR.

Obrazek

Przednie światła są raczej moją inwencja twórczą ponieważ chciałem uzyskać efekt tzw. Angel Eyes znanych z BMW gdzie świeci samo obramowanie reflektora, myślę że efekt jest zadowalający.

Obrazek

To wszystko z mojej strony, czekam na Wasze opinie :)

PEŁNA GALERIA: https://www.flickr.com/photos/124730997 ... 1690383841

Obrazek
Obrazek
Obrazek [/list]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3940
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Coś dla Kubricka :) Najbardziej spodobał mi się otwierany schowek przy desce rozdzielczej. Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć na nieco jaśniejszym tle, bo tak to się zlewa tło razem z czarnym samochodem ;) I nie podobają mi się te wystające axle z tylnych kół
Ostatnio zmieniony 2017-05-17, 14:14 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Zaraz przyjdzie Kubrick i skrytykuje, że nie ma podwiniętych kół :(
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Jeżeli chodzi o Angel Eyes to jakiś czas temu przypadkiem zbudowałem to co w załączniku i uważam, że gdy jest ciemno wygląda najbliżej "anielskich oczu"
Konstrukcja bardzo prosta - do np. liftarma z jednej strony wkładamy LEDa , z drugiej strony przeźroczystego disha 2x2 i na jego środek nieprzeźroczysty groszek.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (74.64 KiB) Przejrzano 6396 razy

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#5 Post autor: Damjan97 »

Waler pisze:Jeżeli chodzi o Angel Eyes to jakiś czas temu przypadkiem zbudowałem to co w załączniku i uważam, że gdy jest ciemno wygląda najbliżej "anielskich oczu"
Konstrukcja bardzo prosta - do np. liftarma z jednej strony wkładamy LEDa , z drugiej strony przeźroczystego disha 2x2 i na jego środek nieprzeźroczysty groszek.
Moja konstrukcja jest właściwie taka sama tylko że ma wymiary 3x3 więc efekt nie jest już tak widoczny bo światło bardziej sie rozchodzi

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Damjan97 pisze:Moja konstrukcja jest właściwie taka sama tylko że ma wymiary 3x3 więc efekt nie jest już tak widoczny bo światło bardziej sie rozchodzi
Właśnie nie byłem w stanie dobrze zobaczyć jak tam jest zrobione, a na zdjęciach wyglądało to na mało intensywne więc myślałem, że zrobiłeś to inaczej :).
Na 2x2 intensywność światła jest całkiem niezła, choć zdjęcia to trochę koloryzuje.
Może do 3x3 trzeba by się zastanowić i dać jakoś 2 ledy obok siebie.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#7 Post autor: OmenGda »

Jest fajny :-) z daleka widać nawet, że to MK1 :)
Axle z tyłu w kołach wyglądają obrzydliwie :-/ nie da się z tym nic zrobić?

Fajnie się podnosi podczas otwierania bagażnika tylna półka :-)
Nie wiem czemu ale jakoś te światła mi nie pasują do tego auta :-(
Może gdyby to była wersja obniżona, z szerszymi kołami i szerokimi błotnikami to takie 'tuningowe' światła by wyglądały lepiej :-) to już lepiej może było 4 reflektory dać?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

3dom pisze:Zaraz przyjdzie Kubrick i skrytykuje, że nie ma podwiniętych kół :(
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!11jedenrazraz
Nie. Nie skrytykuję tego, bo jak ni ma gleby, to i wyraźny negatyw jest niewskazany.
Widziałem zdjęcia wcześniej na instagramie, więc nie jestem zaskoczony ;)
Po pierwsze primo: Golf pierwszych dwóch generacji jest fajny, podoba mi się, chociaż sam miałem z niego tylko komplet felg. Ale to i tak fajne auto ;)
Po drugie primo: Czarny kolor moim zdaniem niezbyt pasuje do tego auta. Trochę przez to się gubią kształty nie wiem, czy to też nie ma związku z tym, że trochę mi się wydaje maska za długa w stosunku do całej budy.
Próbowałeś może cieńszej obwódki na grillu? Taka gruba trochę nie pasuje, a może zrobiona z czerwonego flexa by była lepsza. Dałoby się też wtedy górną linię dociągnąć nad lampami do końca.
Ogólnie, grillowi by się przydało jakoś wyraźnie zaznaczyć żebra.
Hokej jest mało wyeksponowany, a w GTI był konkretny - mógłbyś go śmiało zrobić większego. Teraz jest strasznie schowany (i znowu przez czarną budę ginie).
No i ja osobiście bym go położył niżej, ale to wiadomo :P

Dobra, będzie tego marudzenia.
Bardzo podoba mi się przedni napęd, niezależne przednie zawieszenie i belka z tyłu. Rzadko się zdarza, żeby komuś się chciało pójść w mechanikę na tyle wiernie.
Bardzo fajna tylna półka. Czerwone sznureczki to miły dla oka akcent.
Regulowane fotele są rewelacyjne. może trochę Cię poniosło z boczkami, ale funkcjonalność pozwala na to przymknąć oko.
No i szkoda, że nie jest w innym kolorze, byłoby więcej widać.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Świetny. Już teraz oddałbym na niego głos w MOCu miesiąca. :)

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#10 Post autor: Damjan97 »

Kubrick pisze:
3dom pisze:Zaraz przyjdzie Kubrick i skrytykuje, że nie ma podwiniętych kół :(
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!11jedenrazraz
Nie. Nie skrytykuję tego, bo jak ni ma gleby, to i wyraźny negatyw jest niewskazany.
Widziałem zdjęcia wcześniej na instagramie, więc nie jestem zaskoczony ;)
Po pierwsze primo: Golf pierwszych dwóch generacji jest fajny, podoba mi się, chociaż sam miałem z niego tylko komplet felg. Ale to i tak fajne auto ;)
Po drugie primo: Czarny kolor moim zdaniem niezbyt pasuje do tego auta. Trochę przez to się gubią kształty nie wiem, czy to też nie ma związku z tym, że trochę mi się wydaje maska za długa w stosunku do całej budy.
Próbowałeś może cieńszej obwódki na grillu? Taka gruba trochę nie pasuje, a może zrobiona z czerwonego flexa by była lepsza. Dałoby się też wtedy górną linię dociągnąć nad lampami do końca.
Ogólnie, grillowi by się przydało jakoś wyraźnie zaznaczyć żebra.
Hokej jest mało wyeksponowany, a w GTI był konkretny - mógłbyś go śmiało zrobić większego. Teraz jest strasznie schowany (i znowu przez czarną budę ginie).
No i ja osobiście bym go położył niżej, ale to wiadomo :P

Dobra, będzie tego marudzenia.
Bardzo podoba mi się przedni napęd, niezależne przednie zawieszenie i belka z tyłu. Rzadko się zdarza, żeby komuś się chciało pójść w mechanikę na tyle wiernie.
Bardzo fajna tylna półka. Czerwone sznureczki to miły dla oka akcent.
Regulowane fotele są rewelacyjne. może trochę Cię poniosło z boczkami, ale funkcjonalność pozwala na to przymknąć oko.
No i szkoda, że nie jest w innym kolorze, byłoby więcej widać.
Co do koloru to nie ukrywam ze najwięcej mam czarnych klocków co znacznie ułatwia budowanie. Ramka wokół grila ma pół studa więc jest chyba najcieńsza jak to możliwe, a użycie flexa niewiele by dało.
Boczki foteli faktycznie są delikatniecza duże ale to znowu kwestia budulca, a nie jestem typem osoby która kupuje kloców z przeznaczeniem do konkrenego modelu który zaraz po prezentavji zostanie rozebrany.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#11 Post autor: eric trax »

Damjan97 pisze:
Co do koloru to nie ukrywam ze najwięcej mam czarnych klocków co znacznie ułatwia budowanie.
W takim przypadku powinieneś się zaopatrzyć w ciemnoszare tło fotograficzne. Dużo wiecej widać jeśli model jest zbudowany z czarnych klocków. Golf jest bardzo ładny i szkoda, że zlewa się z tłem.

Nie myślałeś nad tym żeby użyć klocków w kolorze DBG?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#12 Post autor: Damjan97 »

eric trax pisze:
Damjan97 pisze:
Co do koloru to nie ukrywam ze najwięcej mam czarnych klocków co znacznie ułatwia budowanie.
W takim przypadku powinieneś się zaopatrzyć w ciemnoszare tło fotograficzne. Dużo wiecej widać jeśli model jest zbudowany z czarnych klocków. Golf jest bardzo ładny i szkoda, że zlewa się z tłem.

Nie myślałeś nad tym żeby użyć klocków w kolorze DBG?
Generalnie tło było delikatnie ciemno szare,bo posłużyła mi za nie kanapa. Być moż e za mocno poleciałem z kontrastem przy obróbce zdjęć.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

Kup po prostu biały brystol w papierniczym... Ze 2,5 PLN powinno wyjść.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#14 Post autor: Damjan97 »

Jellyeater pisze:Kup po prostu biały brystol w papierniczym... Ze 2,5 PLN powinno wyjść.
Mam tło fotograficzne ale chciałem spróbować czegoś innego

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: BoskiKacu »

Świetny Golf :) Bardzo ładny, napęd na przednią oś i niezależne zawieszenie super :) Rozumiem dlaczego czarny, który zresztą wygląda bardzo fajnie :) Ładna seria powiedziałbym, choć na glebie i szerszej feldze też byłoby zacnie :)
Super, oby więcej takich prac :)

ODPOWIEDZ