Podróbki lego technic - temat ciekawy więc czas na test

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podróbki lego technic - temat ciekawy więc czas na test

#1 Post autor: Saabotaz »

(założyłem temat że widziałem podróbkę, nie mogę go skasować więc niech admin to zrobi bo post na ten temat już jest na forum, nie zauważyłem)

Więc, ktoś założył post w tym temacie i jak zwykle zaczęło się gdybanie czy taka sama jakość czy nie, czy dobrze podrobione czy źle itp, itd

Czas więc na test :-)

Kilka dni temu kupiłem:
Wywrotka technic 8415
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dziś kupiłem:
Podróbkę

Oryginał jest już w drodze, podróbka prawdopodobnie dojdzie w przyszłym tygodniu. Zrobię dokładne foty porównawcze i testy jakościowe, zobaczy się co z tego wyjdzie :yes:

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Saabotaz pisze:Kilka dni temu kupiłem:
Wywrotka technic 8415
Trochę przepłaciłeś. Mozna spotkać poniżej 100zł.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Saabotaz »

Pudełko
Wykonane jest z trochę grubszej tekturki, jakość druku troche gorsza niż lego, taka lekko wyblakła ale jest jeszcze do przyjęcia. Jak widać na fotach kopiowali co się da. Jedyna różnica jest taka że na pudełku Bela na boku dali spis części, na pudełku Lego nie ma tego.

[img]http://00453005_0000002.pl/pix/art/saabotaz/pudelko1.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Instrukcja
W Lego dają 2 duże porządnie wydrukowane książeczki. Bela daje 1 malutką instrukcję. Wszystkie punkty budowy przebiegają identycznie jak w Lego. Jakość druku instrukcji jest znośna ale obrazki są małe i ostro kombinowali żeby wszystko upchnąć w takim mikrusie. Jest kilka punktów przy których ucięto kawałek obrazka i nie widać gdzie zamontować jakąś część.

Obrazek
Obrazek



Pakowanie
Trochę więcej woreczków ze zwykłej zmatowionej folii podłej jakości. Lego jak zawsze, albo dziurkowane woreczki albo zwykłe ale wysokiej jakości.

Obrazek
Obrazek



Klocki
Na ten punkt chyba każdy czekał :) Jakość jest żałosna. Pasują do Lego ale co z tego? Patrzcie na foty, pozostałości po wtrysku, nierówne krawędzie, axle są tak luźne że wszystko z nich spada. Niektóre części trzeba wpychać na chama. Nie zaznaczałem na fotach która część jest Lego a która Bela, to widać :) (czarny liftarm Lego nie jest porysowany, to tylko odcisk palca, ale ten Bela jak widać ostro zjechali).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Budowa
Udało mi się :) Mechanizmy działają bardzo ciężko i się zacinają. Koła tez lekko się nie kręcą. Jak to wyszło? Patrzcie na foty, starałem się go złożyć najlepiej jak się dało :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Podsumowanie
Niestety jakość kosztuje. Bela jest 2x tańsza niż Lego ale jak widzicie naprawdę nie warto tego kupować nawet jako zapasowe części do Lego bo i tak będzie bardzo kiepsko pasowało. Nie musicie się martwić o przyszłość Lego i próby jego podrobienia, chińczyki jeszcze długo nie dadzą rady osiągnąć takiej jakości.
Ostatnio zmieniony 2007-02-12, 17:05 przez Saabotaz, łącznie zmieniany 1 raz.

rekrutacja

#4 Post autor: rekrutacja »

Ma - sa - kra ! Spodziewałem się, że będzie źle, ale nie, że aż tak. Te zdjęcia mówią wszystko.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

ALE TANDETA , nie spodziewałem się takiej różnicy. TRAGEDIA
Cb1100RR

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Gdzies juz to przerabialismy, ale dla przypomnienia: formy wtryskowe LEGO maja dokladnosc 0.002 mm (tak! dwie tysieczne milimetra) http://www.lego.com/info/pdf/LEGO_compa ... ile_UK.pdf

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#7 Post autor: sives1 »

Załamać się można! TRAGEDIA!!!!

Opel1971

#8 Post autor: Opel1971 »

I wszystko jasne LEGO to LEGO!

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

bez komentarza

(świadectwo przeczytania)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

Mam nadzieję, że ten test przekona do niekupowania podróbek nawet tych, których - niestety - nie przekonały argumenty o prawach autorskich.
Dzięki za poświęcenie! :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#11 Post autor: Aurimax »

Opel1971 pisze:I wszystko jasne LEGO to LEGO!

No to jest święta racja !!


No ale faktycznie kicha totalna z tych klocków .
Bardzo mi przykro ,że zapłaciłeś za te klocki Saabotaz no ale w słusznej sprawie :)
Ostatnio zmieniony 2007-02-10, 10:27 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

rekrutacja

#12 Post autor: rekrutacja »

dmac pisze:Mam nadzieję, że ten test przekona do niekupowania podróbek nawet tych, których - niestety - nie przekonały argumenty o prawach autorskich.
hmmm... tym wlasnie rozni sie konkurencja na rynku (jeden produkt jest gorszy i tanszy, drugi lepszy i drozszy) od jej braku (jest tylko jeden produkt i mozesz go kupic lub nie). osobiscie jestem goracym zwolennikiem konkurencji, jesli ktos, tak jak ty, lubi monopole, to oczywiscie jest to jego prywatna sprawa :-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

rekrutacja pisze: jesli ktos, tak jak ty, lubi monopole, to oczywiscie jest to jego prywatna sprawa :-)

Jeśli chcesz wiedzieć co lubię, poczytaj wątek, w którym dyskutowaliśmy o prawach autorskich.
Mógłbym zażartować, że skoro lubisz złodziejstwo, to jest to oczywiście Twoja prywatna sprawa, tylko że to marny żart.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#14 Post autor: aro_kal »

Aleś się poświęcił chłopie. Szkoda wywalonych w błoto pieniędzy jak się okazuje. Niemniej chyba nie ma na tym forum osoby, która nie doceniłaby Twojego poświęcenia.

Ja jestem bardzo zaskoczony taką różnicą w jakości obu produktów. Spodziewałem się raczej, że ktoś się dogadał w chińskiej fabryce odlewającej plastikowe elementy i robi prosto z form lego. Oczywiście byłbym bardzo zaskoczony gdyby lego ich nie pilnowało, ale w sumie da się oszukać praktycznie każde zabezpieczenie.

Pod swoją ksywką dopisz może męczennik :mruga:

rekrutacja

#15 Post autor: rekrutacja »

Wydaje mi sie, ze w temacie praw autorskich i lego powiedziane zostalo wszystko, co moglo byc powiedziane, i protokol rozbieznosci jest w miare jasny. Zazartowalem, bo sam odgrzales temat. Osobiscie uwazam, ze sytuacja w ktorej cos jest gorsze bo jest gorsze, jest lepsza od sytuacji gdy cos jest gorsze, bo wierzymy ze jest gorsze. Wiara w znaki towarowe nie jest moja religia.

ODPOWIEDZ