[MOC] John Deere 332G Skid Steer - Model "C" 42053

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cichy
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-16, 00:04
Lokalizacja: Lublin

[MOC] John Deere 332G Skid Steer - Model "C" 42053

#1 Post autor: Cichy »

Obrazek

Pragnę zaprezentować mój pomysł na model alternatywny dla zestawu 42053 Volvo EW 160E.
Sam pomysł powstał już w momencie budowy koparki, gdy wziąłem do ręki koła z zestawu. Ponieważ byłby to mój pierwszy model zbudowany po wyjściu z "Dark Age" postanowiłem odwzorować go w skali aby podnieść sobie trochę poprzeczkę (do tej pory składałem tylko zestawy). Początkowy pomysł padł na model jakiegoś bobcata, jednak biorąc pod uwagę dostępne kolory elementów oraz wielkość i ilość siłowników zdecydowałem się na konstrukcję zza wielkiej wody. Prezentowany model bazuje na modelu 332G firmy John Deere - ładowarce z geometrią wertykalną. Niestety szerokość siłowników wymusiła zaburzenia w wymiarach. Jednak zarys ogólny odpowiada temu co możemy zaobserwować oglądając zdjęcia pierwowzoru.

Zapraszam do oglądania i komentowania mojej pracy.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

W modelu można podnieść kabinę, analogicznie jak w pierwowzorze w celach serwisowych

Obrazek

Oczywiście do modelu możemy zastosować odpowiedni osprzęt aby zwiększyć jego możliwości.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Po zbudowaniu wersji ostatecznej pozostało mi 516 elementów z oryginalnego zestawu (bez elementów zapasowych).

Obrazek

Na koniec film czyli połączenie zdjęć oraz działania modelu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k9NKSvG ... e=youtu.be[/youtube]

Pozdrawiam
Cichy

P.S.
Żaden przewód nie został skrócony :-)
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 11:47 przez Cichy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Modele C, to coś co w Lego lubię najbardziej. Jest to najlepszy dowód, że nie trzeba mieć bardzo wielu klocków aby zbudować wiele ciekawych konstrukcji.
Gratuluję bardzo udanego modelu. :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

O. Czyli da się cos sensownego z tego zestawu sklecić. W sumie ciekawe, bo sam sprawdzałem rysunki techniczne takich ładowarek i mi wychodziło że będą malutkie...

Ile klocków zostało po budowie?

Cichy
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-16, 00:04
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: Cichy »

SERVATOR pisze:Gratuluję bardzo udanego modelu. :)
Dziękuję :)
M_longer pisze:O. Czyli da się cos sensownego z tego zestawu sklecić. W sumie ciekawe, bo sam sprawdzałem rysunki techniczne takich ładowarek i mi wychodziło że będą malutkie...

Ile klocków zostało po budowie?
Cichy pisze:Po zbudowaniu wersji ostatecznej pozostało mi 516 elementów z oryginalnego zestawu (bez elementów zapasowych).
Największym problemem okazała się szerokość modelu. Gdy już było wszystko wyprofilowane tak jak chciałem zacząłem układać przewody. To wymusiło szereg drobnych przebudów i kilka generalnych.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Bardziej mnie interesuje zdjęcie tych elementów :P

Cichy
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-16, 00:04
Lokalizacja: Lublin

#6 Post autor: Cichy »

M_longer stosowne zdjęcie zostało dodane :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Cichy pisze:M_longer stosowne zdjęcie zostało dodane :)
No właśnie, masa dużych elementów.

Ten zestaw ma jedną, zasadniczą wadę - koła od deskorolki. Gdyby miał większe, na przykład 81mm, można by z tego cuda zbudować.

Rób instrukcję i wypuszczaj w świat :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:Rób instrukcję i wypuszczaj w świat
I liczę, że będzie to instrukcja darmowa udostępniona na Rebrickable.com bo myślę, że dzięki niej możesz naprawdę zaistnieć w światowej społeczności fanów Lego.
Wtedy i na płatne instrukcje przyjdzie czas. ;)
Ostatnio zmieniony 2017-09-04, 22:26 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:I liczę, że będzie to instrukcja darmowa udostępniona na Rebrickable.com bo myślę, że dzięki niej możesz naprawdę zaistnieć w światowej społeczności fanów Lego.
Wtedy i na płatne instrukcje przyjdzie czas. ;)
Aby robić instrukcje płatne to trzeba jednak nabrać skilla :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Póki co skill Cichego w robieniu instrukcji jest nam nieznany a może się okazać, że nas bardzo pozytywnie zaskoczy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Póki co skill Cichego w robieniu instrukcji jest nam nieznany a może się okazać, że nas bardzo pozytywnie zaskoczy.
Na razie pokazał że wie jak się składa modele technicowe, jestem ciekaw co będzie kolejne :D

Cichy
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-16, 00:04
Lokalizacja: Lublin

#12 Post autor: Cichy »

Podczas budowy miałem kilka pomysłów na mniejsze MOCe jednak według mnie największym problemem jest brak w zestawie elementu 62462
SERVATOR pisze:Póki co skill Cichego w robieniu instrukcji jest nam nieznany a może się okazać, że nas bardzo pozytywnie zaskoczy.
W przeciągu ostatnich 24 godzin nauczyłem się względnej obróbki zdjęć oraz montażu filmów w YT więc nie mówię "nie".
Muszę poszukać wskazówek jak to się robi (będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi).
Największym problemem mogą być przewody - nie wiem na ile program będzie w stanie wygiąć to jak ja je upakowałem w modelu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Cichy pisze:Największym problemem mogą być przewody - nie wiem na ile program będzie w stanie wygiąć to jak ja je upakowałem w modelu.
Program jak program, kilkadziesiąt razy Cię szlag trafi zanim zacznie to wyglądać tak jak trzeba :D

Obejrzyj sobie moje instrukcje z wężami. Jeśli dobrze pamiętam to po jakichś 200-300 godzinach nauki pakietu LDrawa (czyli MLCad + LDview + Lpub) to zaczęło wyglądać jak instrukcje od LEGO :D

Obrazek

http://bricksafe.com/files/M_longer/844 ... udless.pdf
http://bricksafe.com/files/M_longer/For ... ractor.pdf

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: SERVATOR »

Wystarczyłyby instrukcje foto, takie jak robi i udostępnia za free Madocca1997. ;)
Wdzięcznością ludzką się pewnie nie wyżywi ale na pewno zaskarbił sobie takim podejściem ogromny szacunek AFOLi.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Wdzięcznością ludzką się pewnie nie wyżywi ale na pewno zaskarbił sobie takim podejściem ogromny szacunek AFOLi.
Taaaa. I możliwość zobaczenia swojego modelu jako LEPIN.

Szkoda że na Rebrickable już nie ma nagród za najlepszy MOC miesiąca.
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 13:43 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ