853687 Elemental Masters Battlepack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

853687 Elemental Masters Battlepack

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 26
Numer: 853687
Tytuł: Elemental Masters Battlepack
Rok premiery: 2017
Figurki: Ash, Shade, Skybound Skylor
Seria: Ninjago
Cena katalogowa: £10.99 / $12.99 / 12.99€ / 59,99 zł
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Uwaga! Recenzja zawiera sporą ilość danych fabularnych, gdyż bez nich nie dało by się dokładnie wyjaśnić wartości tego zestawu!


Rok 2015 był dość owocny dla uniwersum Ninjago. W momencie, kiedy to na ekranach telewizorów zagościł 5 sezon serialu, pojawiło się naprawdę dużo nowych Żywiołów oraz postaci które nim władały.

Nie trzeba mówić o tym, że fani serii od razu zapragnęli, aby nowe postacie pojawiły się w zestawach. Na początku jedyną z nich była Skylor (Bursztyn), z Condrai Copter Attack, a nieco później dołączyli Gryfin Turner (Prędkość) oraz Karlof (Metal), z Dojo Showdown. Mało nie?

W serii Ultra Agents dostaliśmy alter-ego dwóch Mistrzów Żywiołów – Tox (Trucizna) w zestawie Toxikita’s Toxic Meltdown oraz Agent Stealth Patrol i Pale Mana (Światło) z zestawu Invizable Gold Geatway tak więc niedobór postaci został już lekko uzupełniony.

Oczywiście wiadomo było, że na resztę nie ma co liczyć. W końcu i tak TLG okazało łaskę, przenosząc prosto z serialu parę tych postaci. A szkoda, gdyż najfajniejsze z nich nie doczekały się minifgurki. Istniało jednak wciąż marzenie, by kiedyś mogły zagościć na naszych półkach…

Ale oczywiście, wiadomo, że nie jedno marzenie się spełnia!

Recenzowany Battlepack był nie tylko moim must-have’m, ale i uważam, że to jeden z najbardziej przełomowych zestawów Ninjago w długiej historii serii. Otrzymaliśmy kolejnych dwóch Mistrzów Żywiołów (prywatnie chyba moich ulubionych!) oraz coś, o czym za chwilę.

Blister posiada na odwrocie obrazek, przedstawiający bohaterów w akcji. Miałem już wyrzucić opakowanie, ale chyba wytnę sobie tą ładną grafikę.

Obrazek

Ash

Załączam zdjęcia pierwowzoru

Ash to Mistrz Dymu, który może zmieniać się w dym, generować smog, czy tifoportować się, czyli tłumacząc z branżowego na codzienny - teleportować się za pomocą dymu. Rywalizował z Ninja podczas Turnieju Żywiołów. Tylko rywalizował, gdyż nie jest to w żadnym przypadku zła postać.

Obrazek

Osobiście, bardzo lubię tą minifgurkę. Nadruki wyglądają perfekcyjnie.

Obrazek

Postać posiada szare włosy, reprezentujące to czym włada.

Obrazek

Na ubraniu znajdziemy symbol kłębka dymu.

Obrazek

Dwa „marakasy” to wizualizacja żywiołu. Ciekawym elementem są tutaj „główki”.

Obrazek

Ciekawostką - bo rzeczą nie występującą w serialu, skąd minifig jest wzięty żywcem - jest klasyczna chusta ninja w kolorze szarym. Początkowo myślałem, że to nowy element. Można ją jednak zdobyć w zestawie Airjitzu Temple Grounds.

Obrazek

Już jedna postać potrafi ucieszyć fana serii, a jest tego więcej!

Shade

Shade to kolejny z Mistrzów Żywiołów. Włada on Żywiołem Cienia, dzięki któremu może np. znikać i wyłaniać się z ciemności.

Obrazek

Żywioł ciemności/cienia to mój ulubiony, nie tylko w Ninjago, ale i w ogóle. Przetłumaczyłem nawet serię artykułów o mocach ciemności na stronie Supermoce Wiki z ang na pl i przez wiele miesięcy dumałem nad tym fizycznym zjawiskiem. Strasznie mi szkoda, że w wielu filmach/grach/książkach władają nim w większości złe postacie. Shade jest (podobnie jak Ash) bohaterem pozytywnym mimo podejrzanego charakteru.

Postać nie ustępuje niczym Ashowi, a mam nawet wrażenie, że jest nieco lepsza. Nadruki zachwycają, a na przedzie da się zauważyć symbol żywiołu, przedstawiający wilka. Czemu? Być może dlatego, że to zwierzę nocne. Mamy nawet dwukolorowe nóżki z różnych typów plastiku.

Obrazek

Skóra jest szara, co jest najpewniej nawiązaniem do tego, że w mroku wszystko traci barwy.

Obrazek

Broń to dwa Miecze Treningowe, włożone w uchwyty oraz jeden Miecz Motylkowy (nazwy z Księgi Broni na oficjalnej stronie serii w 2012). Shade broni się wypukłą tarczą, która nie posiada nadruku, w przeciwieństwie do innych tarcz tego kształtu.

Obrazek

Obrazek

Minifig zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Dwóch miszczów w roli dresiarzy:

Obrazek

Skylor

Skylor to Mistrzyni Żywiołu Bursztynu, który umożliwia jej kopiowanie mocy dotkniętych osób.

Obrazek

Postać wystąpiła już wcześniej w wersji Dżunglowej lecz widzowie serialu dostrzegli, że pojawiła się w nowej wersji podczas sezonu 7 czyli Podniebnych Piratach. Fani od razu zaczęli próbować sami zrobić podobną wersję, za pomocą części z innych zestawów lub minifigurek. Nie było to jednak to samo.

TLG dało fanom dokładnie to, czego chcieli i postanowiło zrobić tą wersję jako minifig! Wyróżnia się piękną pomarańczową barwą, przeplataną przez ceglaną czerwień. Nie posiada chusty lecz kaptur. Lego połakomiło się o dodanie włosów – fani już dawno wczepiali Skylor odpowiednie włosy, jeśli mieli element. Niestety, wszyscy popełniamy błędy. Włosy są czerwone, a powinny być w zupełnie innej barwie!

Obrazek

Obrazek

Akcesorium stanowi łuk w dłuższej wersji czyli elfickiej i kołczan.

Obrazek

Obrazek

Do tego ciekawy element – sushi. Czemu? Skylor prowadzi restaurację.

Obrazek

Małe porównanie wersji z 2015 i z 2016. Widzicie różnicę w twarzach?

Obrazek

Obrazek

Wszystkie minifig występują tylko w tym zestawie!

Obrazek

Reasumując: dwie minifigurki bardzo mocno pożądane przez miłośników serii, nowa wersja starej postaci, która od dawna powinna się pojawić jako minifig, sporo akcesoriów i chusta dla Asha. Nie ulega wątpliwości, że nie tylko marzenie się spełniło, ale i TLG dało fanom to czego bardzo pragnęli. Mimo, iż cena katalogowa, wynosi 60zł, to nawet za 80zł warto to kupić. Jeśli jesteś fanem serii – musisz to mieć!
Ostatnio zmieniony 2017-07-06, 21:04 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ