[MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

[MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#1 Post autor: Topher »

Każde pokolenie ma swoich rycerzy ;)
Pewnie każdy, niezaleznie od wieku chciał w głebi duszy być rycerzem, czy to jednym z Okrągłego Stołu, czy Jedi, czy też innym...


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-11-18, 13:35 przez Topher, łącznie zmieniany 6 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#2 Post autor: Szygalew »

Oglądałem ostatnio scenkę rycerską z taką "wygiętą ziemią" i sobie pomyślałem: A może coś takiego zbudować? No ale już nie będę próbował.. ;). Wyszło Ci bardzo fajnie. Nietypowo i z ideą. I estetycznie. Podoba mi się!
Muszę się brać do roboty... ;)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#3 Post autor: Falcrum »

Świetna robota, nie tylko wykonanie ale i pomysł jaki! Od razu przykuwa uwagę, a i po tym pierwszym, chwilowym zachwycie ciężko oderwać wzrok, zdecydowanie jest na co patrzeć. Zdecydowanie tutaj użyłeś tytułowej odrobiny wyobraźni.

Mój jedyny przytyk jest do szermierza, rozumiem że nie miałeś szpady w swoim inwentarzu, ale niemal bez względu na kontekst rękojeść którą figurka trzyma + bar 4L to miecz świetlny i ciężko mnie przekonać że tak nie jest.

Czy jest jakaś głębsza idea za ułożeniem figurek i odpowiadających im scen czy odbyło się to całkowicie przypadkowo?

Piękna robota, gratulacje.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#4 Post autor: Topher »

Szygalew pisze: 2022-11-17, 20:22 No ale już nie będę próbował.. ;). Wyszło Ci bardzo fajnie. Nietypowo i z ideą. I estetycznie. Podoba mi się!
Zawsze warto próbować, tym bardziej że jest to pole do popisu 😊 Dziękuje.
Falcrum pisze: 2022-11-17, 23:04 Mój jedyny przytyk jest do szermierza, rozumiem że nie miałeś szpady w swoim inwentarzu, ale niemal bez względu na kontekst rękojeść którą figurka trzyma + bar 4L to miecz świetlny i ciężko mnie przekonać że tak nie jest.

Czy jest jakaś głębsza idea za ułożeniem figurek i odpowiadających im scen czy odbyło się to całkowicie przypadkowo?

Piękna robota, gratulacje.
Dziekuję. Generalnie scena ta ma oddawać zabawę dwójki dzieciaków. Tak jak pewnie niejeden z nas, odgrywają role swoich ulubionych rycerzy, posługując się atrapami broni białej. Stąd też szary miecz u chłopca po lewej, jak i zabawkowy, wyłączony miecz świetlny u chłopca na kłodzie. Początkowo miałem zamysł, by jeden i drugi trzymali po prostu zwykły drewniany bar, ale obserwujac dzisiejsze dzieciaki, już mało kto biega z patykami po podwórku 😅
Natomiast postacie które znajdują się u góry, jak i lawa/morze to odzwierciedlenie ich wyobraźni. Tego jak ini smai widzą daną sytuację.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#5 Post autor: Falcrum »

To bardzo dobry pomysł, ale przyznam że idea ta nie jest widoczna nawet jakby się trochę przyjrzeć (aczkolwiek może dlatego że przyglądałem się pracy późnym wieczorem). Chłopak z "fejkowym" mieczem świetlnym ewidentnie przypomina szermierza, ma sportową kurtkę, rękawicę oraz trzyma jakąś wyspecjalizowaną broń sportową. Aczkolwiek teraz widzę analogię bardzo dobrze.

Osobiście, żeby jeszcze lepiej przenieść pomysł na klocki starałbym się ustawić figurki oraz ich "postacie z marzeń" w identycznych pozach (co zrobiłeś z szermierzem oraz Anakinem, lecz nie z drugą parą).

Na dodatek tutaj problemem staje się specyfika pracy, to jest na większości zdjęć nie widać dobrze scenek na dziejących się na górze łuku, ale to nie Twoja wina że figurki lego są 36 razy mniejsze od ludzi i żeby ujrzeć całość pracy trzeba bardzo specyficznie upozycjonować kamerę. Mimo to, brakuje mi tu kilku zdjęć z "żabiej perspektywy", ewidentnie wycelowanych w górę.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#6 Post autor: Topher »

Nie sądziłem, że ubiór i ta rekawiczka moze przypominać szermierza. Sugerowałem się raczej tym, ze chłopak mógł sobie ubrać albo jakaś zwykłą ogordniczkę, albo rękawiczkę rowerową by imitować mechaniczną dłoń. Niemniej dziekuje za opinię. Już poza konkursem zmieniłem koror rękojeści na ten sam co bar i chyba wygląda lepiej. Z kolei bluza przypomina mi standardową bluze z kaputrem, jakich pełno było 😅 Noi ale skoor praca nie do końca oddaje to co chciałem by przedstawiało, to znaczy ze dgzieś popełniłem błąd. Zdarza się. Co do pozycji chłopca z lewej, ma krótsze nóżki i miecz, przez co trudniej bylo oddać dosłownie tę samą pozę co rycerz wyżej, a nie chciałem oszukiwać. Niemniej, na przyszłosć będe zwracał większa uwage na takie detale.
Poniżej rzut na postacie i odbicie. Nawet wiaderko imituje hełm

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#7 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo ciekawy pomysł i wykonanie. Nie ma to jak symbolika marzeń.
Gratuluje.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [MOC]Każdy może być rycerzem... Wystarczy odrobina wyobraźni.

#8 Post autor: Topher »

Dziekuję :)

ODPOWIEDZ