[MOC] The Show Must Go On

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#16 Post autor: legosamigos »

Jakbyś przypadkiem robił właśnie Slasha, to ja poproszę o listę części i ewentualnie instrukcję, albo przynajmniej samą listę części. Do Slasha możesz dorzucić Axla :D

Obrazek

Wracając do Queenów, to brakuje jeszcze Rogera Taylora i basisty Johna Deacona :) choć na pewno Freddy Mercury i Brian May to takie 2 najbardziej charakterystyczne postacie tego zespołu.

Nie jestem pewien, ale Lego wypuściło serię Brickheadz w nawiązaniu chyba do tych figurek. W każdym razie bardzo zbliżone :) A ile inspiracji do budowania z Lego ;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 20:09 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Tisen »

No jak na głównej zobaczyłem miniaturkę to wiedziałem że jest super. W powiększeniu to wymiata.
Chyba najlepsze BH jakie widziałem.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: JK »

Raz jeszcze dziękuję Wam za tak pozytywne przyjęcie mojej pracy!:)
Kocur pisze:@JK jaka szkoda że premiera 10 dni za wcześnie, bo byś trafił 31 rocznicę koncertu na Wembley :)
Tworząc te figurki nawet obejrzałem kilka razy ten koncert:) Pewnie po raz setny w życiu:) Przyznam jednak, że na datę nie zwróciłem uwagi, a wychodzi na to, że z premierą... spóźniłem się jakieś 355 dni - byłoby w tedy w okrągłą 30 rocznicę:) A jeszcze lepiej, gdyby tego dnia został wydany oficjalny zestaw o tej tematyce, np. w stylu żółtej łodzi podwodnej... Trochę się rozmarzyłem:)
JK, ja mam jeden zarzut. Nie wiadomo, która figurka lepsza;)
Marylin Monroe?;) Żartuję:) Oby więcej takich dylematów!:)
legosamigos pisze:Jakbyś przypadkiem robił właśnie Slasha, to ja poproszę o listę części i ewentualnie instrukcję, albo przynajmniej samą listę części. Do Slasha możesz dorzucić Axla :D

Wracając do Queenów, to brakuje jeszcze Rogera Taylora i basisty Johna Deacona :) choć na pewno Freddy Mercury i Brian May to takie 2 najbardziej charakterystyczne postacie tego zespołu.

Nie jestem pewien, ale Lego wypuściło serię Brickheadz w nawiązaniu chyba do tych figurek. W każdym razie bardzo zbliżone :) A ile inspiracji do budowania z Lego ;)
Co do Slasha, to zobaczymy jak wyjdzie - na razie nie podchodziłem do tematu, był tylko na liście pomysłów, ale faktycznie jeśli już robić to wspólnie z Axle Rose i jest kolejna para na konkurs:)

Co do Queen, Pierwotnie w planach był cały zespół, ale konkurs spowodował, że skupiłem się na tej właśnie, najbardziej charakterystycznej parze. Choć mam też jakiś pomysł na pozostałych członków:) Gorzej - jak zwykle - z czasem...

Faktycznie, pomysł na "wielkie głowy" nie jest nowy, niezależnie od faktycznej genezy tej serii. Teraz wiem już na pewno, że gdybym tylko chciał, miałbym w tym temacie co robić aż do emerytury;)
Tisen pisze:Chyba najlepsze BH jakie widziałem.
Dzięki:) Cieszyłbym się, gdyby jurorzy konkursu też tak pomyśleli;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 23:05 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Durzy »

JK pisze:Dzięki:) Cieszyłbym się, gdyby jurorzy konkursu też tak pomyśleli;)
Jeśli też tak pomyślą, to może będzie jednak trzeba spieniężyć instrukcję? Może znajdziesz kogoś, kto taką by zrobił? Bo do Ideas to chyba nie ma sensu zgłaszać... a może jest? Myślę, że taki MOC chciałoby wielu fanów Queen, a niezaznajomionych z Lego.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#20 Post autor: dmac »

bart_ilo pisze: I ta gitara :)
No właśnie nie! Słynna gitara Red Special doktora Briana Maya zdecydowanie powinna być ciemnoczerwona, a nie brązowa!

Ale oczywiście tak tylko się czepiam, bo figurki są super :) .
W końcu May czasem grywa i na innych gitarach ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#21 Post autor: Afick »

MEGA !!! TURBO CZA-DO-WE !!!

Przytule listę klocków :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-03, 22:02 przez Afick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: JK »

Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie!:) Bardzo mi miło, że te figurki cieszą nie tylko mnie:) Postanowiłem więc, że Freddie i Brian także pojadą do Chojnic.

Może zatem na żywo uda się zainteresowanym Kolegom podejrzeć technikalia, bo - pewnie mi nie wierzycie - ale ja naprawdę nie mam tych prac tak od A do Z w LDD. Oczywiście robię sobie zarys koncepcji w LDD, natomiast dopiero na fizycznych klockach czuję strukturę całości, a i estetykę na tym etapie poprawiam. Ileż to razy zdarzyło mi się robiąc coś w LDD stwierdzić, że po różnych modyfikacjach "skonstruowałem" coś co jest w trzech zupełnie niepołączonych ze sobą kawałkach, albo trzyma się ledwo ledwo, bo nie zauważyłem, że modyfikując coś usunąłem jakieś kluczowe połączenie. Budując fizycznie unikam takich problemów:) A tak przy okazji, nie wiem czy też zauważyliście, ale LDD nie pozwala na włożenie round plate 1x1 pomiędzy study, jeśli nie są to study jednego elementu. Moim zdaniem technicznie nie ma to żadnego uzasadnienia, o ile oczywiście elementy, na których te plate'y mają być osadzone są stabilnie przymocowane. W końcu odległości między studami są takie same niezależnie od tego czy znajdują się one na jednej czy kilku częściach (o ile właśnie nie moją możliwości pracować w granicach dopuszczalnych luzów, czyli są przymocowane całą powierzchnią).

Afick, w kontekście powyższego, tak na szybko mogę napisać, że najważniejsze to zaopatrzyć się w jakieś 150 czarnych groszków i fryzura Briana Maya będzie prawie gotowa:) Zobaczę, czy uda mi się w przyszłości zrobić jakąś instrukcję, czy chociaż spis części. Niestety, pewnie chętniej wybiorę tworzenie czegoś nowego niż dokumentowanie tego co już zrobiłem... Ale może kiedyś się na to zdobędę - byłaby to jakaś nowa umiejętność:)

A tak na marginesie, przyjrzę się jeszcze tematowi gitary, może faktycznie można coś poprawić:)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

martinb pisze: To ile za tę instrukcję?
Afick pisze: Przytule listę klocków :)
Panowie, nie obraźcie się, ale jesteście lenie. :P Ja rozumiem, że do zbudowania kopii świetnego dużego MOCa Technic/MT może być potrzeba użycia instrukcji, bo tam bebechy nawet z fotkami mogą być trudne od rozszyfrowania. Ale Brickheadz z góra 200-300 elementów (i te górna granica to chyba w przypadku takim jak powyższy świetny Brian May nafaszerowany groszkami), jeśli ma się klocki pod ręką i 2-3 zdjęcia przed oczami to ile to jest, godzina reverse engineeringu? Pewnie nawet to nie, a z LDD teoretycznie nawet łatwiej i szybciej. :) Podejrzewam, że dla was to mniej czasu i roboty odtworzyć wygląd Brickheadzów niż dla JK zrobić wam instrukcję, więc nie dziwię się autorowi, że woli ten czas poświęcić na budowanie kolejnych postaci - i dobrze, bo można dzięki temu oczekiwać publikacji kolejnych takich cacuszek. :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-04, 13:14 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#24 Post autor: Bricksley »

Briana May wyszedł genialnie, Freddie zaś taki jakby lekko przygruby :D W sumie może zrobiłbyś przy okazji Elvisa? Patrząc na figurki powyżej można by spodziewać się że równie dobrze wyjdzie :D Zresztą taka kopię króla z chęcią bym na biurku sobie postawił ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: JK »

Bricksley pisze:Briana May wyszedł genialnie, Freddie zaś taki jakby lekko przygruby :D W sumie może zrobiłbyś przy okazji Elvisa? Patrząc na figurki powyżej można by spodziewać się że równie dobrze wyjdzie :D Zresztą taka kopię króla z chęcią bym na biurku sobie postawił ;)
Freddie ma nieco pogrubiającą kurtkę, a z drugiej strony krótkie włosy, stąd pewnie wrażenie, że jest grubszy niż Brian May, którego z kolei wyszczupla bujna fryzura. W tej konwencji chyba pewnych rzeczy nie sposób przeskoczyć.

Elvis to też ciekawy pomysł:) Jedno ze zgłoszeń w tym konkursie (praca wirtualna), to właśnie Freddie Mercury i Elvis Presley. W sumie to zestawienie ma jakiś sens, bo w twórczości i występach Freddiego na żywo widoczne były pewne wpływy i inspiracje Presleyem.

Tu jest link do wspomnianej wyżej pracy.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#26 Post autor: Afick »

Innos pisze:
martinb pisze: To ile za tę instrukcję?
Afick pisze: Przytule listę klocków :)
Panowie, nie obraźcie się, ale jesteście lenie. :P Ja rozumiem, że do zbudowania kopii świetnego dużego MOCa Technic/MT może być potrzeba użycia instrukcji, bo tam bebechy nawet z fotkami mogą być trudne od rozszyfrowania. Ale Brickheadz z góra 200-300 elementów (i te górna granica to chyba w przypadku takim jak powyższy świetny Brian May nafaszerowany groszkami), jeśli ma się klocki pod ręką i 2-3 zdjęcia przed oczami to ile to jest, godzina reverse engineeringu? Pewnie nawet to nie, a z LDD teoretycznie nawet łatwiej i szybciej. :) Podejrzewam, że dla was to mniej czasu i roboty odtworzyć wygląd Brickheadzów niż dla JK zrobić wam instrukcję, więc nie dziwię się autorowi, że woli ten czas poświęcić na budowanie kolejnych postaci - i dobrze, bo można dzięki temu oczekiwać publikacji kolejnych takich cacuszek. :)
Ja tylko chciałem listę klocków, a nie instrukcje step-by-step. Lista przyda się do zrobienia zakupów - niestety nie mam sterty klocków które mógłbym zagospodarować - więc muszę kupić na BL. Proste.
A zostałem zwyzywany od leni.... ;]

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: JK »

Nie będę ukrywał, że jest mi bardzo miło, że chcielibyście mieć w swojej kolekcji figurki wg mojego projektu:) Choć najbardziej bym się ucieszył, gdyby można to było zrobić kupując po prostu oficjalnie wydany zestaw:D

Tak serio, to we mnie też trochę lenistwo się odzywa, ale na usprawiedliwienie dodam, że także brak czasu (niestety często buduję w nocy...). Natomiast z listą części zobaczę co da się zrobić;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

JK pisze:Choć najbardziej bym się ucieszył, gdyby można to było zrobić kupując po prostu oficjalnie wydany zestaw:D
LEGO Ideas - Brickheadz Famous People Pack

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#29 Post autor: Innos »

Afick pisze:A zostałem zwyzywany od leni.... ;]
Fakt, z Ciebie leń tylko w połowie. ;) Nie wiem, czy LDD ogarniasz, ale jeśli tak, to tam problemów z zasobami nie ma, więc i tak jesteś w stanie sam to zrobić. A reverse engineering to zawsze zajęcie rozwijające skilla budowlanego, więc warto chociaż spróbować. :)
M_longer pisze: LEGO Ideas - Brickheadz Famous People Pack
Też mi przemknęło przez myśl, że potencjalnie to jest materiał na Ideas, bo pod względem konstrukcyjnym to niemal idealny materiał na zestawy, modele nieduże (rzadkość wśród projektów, które na Ideas osiągają 10k), nie wymagające jakichś radykalnych zmian do przerobienia w zestaw, no i przemawiające do wielu osób (nawet niechętnych ogólnej formie Brickheadzów).
Ale od razu widzę też parę przeszkód: raz, że jeśli pierwsza fala BH dobrze się sprzedaje to projektanci na bank mają spory zapas kolejnych projektów i niekoniecznie potrzebują dodatkowo realizować pomysły fanowskie, nawet jeśli naprawdę dobre; dwa, że modele zbudowane przez JK pewnie wymagałyby uzyskania praw do wizerunków tych wszystkich znanych osób, co zawsze może być przeszkodą, wytwórnie muzyczne i filmowe mogą sobie za to słono liczyć.
Ale za to "generyczne" postaci moim zdaniem miałyby realne szanse powalczyć. Byłoby trudniej dobić do 10k bez rozpoznawalnych marek/osób, ale gdyby się udało to byłaby większa szansa pozytywnie przejść fazę "Review".
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: SERVATOR »

Co do IDEAS i wydania oficjalnego setu, to jest jeden "niuans". Figurki JK, głównie przez twarze, to jednak (NA SZCZĘŚCIE!) nie jest stylistyka oryginalnych BrickHeadz i pod taką nazwą Lego zapewne by ich nie wypuściło. Swoją drogą ciekawe ile postaci te by straciły gdyby zrobić je "klasycznie" czyli de facto bez ust.

A co do instrukcji. Doskonale pamiętam i miło wspominam Coralgola zrobionego przez JK, którego miałem w domu przez kilka dni. Jeżeli tak samo starannie i legalnie zbudowane są te wszystkie figurki w stylu BH, to zrobienie do nich instrukcji nie powinno być problemem. Jakby JK się zgodził, to sam mógłbym w LDD na próbę jedną z tych postaci odtworzyć. ;)

ODPOWIEDZ