[MOC] The Show Must Go On

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#31 Post autor: martinb »

Afick pisze:
Innos pisze:
martinb pisze: To ile za tę instrukcję?
Afick pisze: Przytule listę klocków :)
Panowie, nie obraźcie się, ale jesteście lenie. :P Ja rozumiem, że do zbudowania kopii świetnego dużego MOCa Technic/MT może być potrzeba użycia instrukcji, bo tam bebechy nawet z fotkami mogą być trudne od rozszyfrowania. Ale Brickheadz z góra 200-300 elementów (i te górna granica to chyba w przypadku takim jak powyższy świetny Brian May nafaszerowany groszkami), jeśli ma się klocki pod ręką i 2-3 zdjęcia przed oczami to ile to jest, godzina reverse engineeringu? Pewnie nawet to nie, a z LDD teoretycznie nawet łatwiej i szybciej. :) Podejrzewam, że dla was to mniej czasu i roboty odtworzyć wygląd Brickheadzów niż dla JK zrobić wam instrukcję, więc nie dziwię się autorowi, że woli ten czas poświęcić na budowanie kolejnych postaci - i dobrze, bo można dzięki temu oczekiwać publikacji kolejnych takich cacuszek. :)
Ja tylko chciałem listę klocków, a nie instrukcje step-by-step. Lista przyda się do zrobienia zakupów - niestety nie mam sterty klocków które mógłbym zagospodarować - więc muszę kupić na BL. Proste.
A zostałem zwyzywany od leni.... ;]
A LDD importujesz do BrickLinka i listę klocków masz od razu gotową do zakupu. :-P

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: JK »

M_longer pisze:LEGO Ideas - Brickheadz Famous People Pack
Innos pisze:Też mi przemknęło przez myśl, że potencjalnie to jest materiał na Ideas
Innos pisze:Ale od razu widzę też parę przeszkód:
Pewnie każdy AFOL marzy czasem o wydaniu jego MOCa w ramach IDEAS:) Tak teoretycznie rozważając w odniesieniu do autorskich brickheadsów, to myślę, że trzeba by zawęzić temat (np. sławni naukowcy, jakiś konkretny zespół muzyczny [jest w końcu w sprzedaży "Żółta łódź podwodna"], itp.). Ale generalnie też jestem mocno sceptyczny i widzę raczej szereg przeszkód, o których m.in. wspomniał Innos.
SERVATOR pisze:Co do IDEAS i wydania oficjalnego setu, to jest jeden "niuans". Figurki JK, głównie przez twarze, to jednak (NA SZCZĘŚCIE!) nie jest stylistyka oryginalnych BrickHeadz i pod taką nazwą Lego zapewne by ich nie wypuściło. Swoją drogą ciekawe ile postaci te by straciły gdyby zrobić je "klasycznie" czyli de facto bez ust.
Zdaję sobie sprawę, że mój styl nieco nagina schemat (ale cieszę się, że "NA SZCZĘŚCIE") :) Faktem jest, że usta dodają jednak postaciom emocji i ogólnie ludzkiego charakteru. Pytanie, czy takie nagięcie zasad mieści się w akceptowalnych dla tej serii ramach. Bo o ile faktycznie brickheadsy nie mają jako takich ust, o tyle jednak bywają one czasem jakoś zaznaczane. Np. Jack Sparrow ma nadrukowane wąsy i bródkę z bracketa, Joker ma też coś w rodzaju nadrukowanych ust. Z kolei cała twarz bestii jest dosyć specyficznie wymodelowana. A ponieważ założeniem większości konkursów brickheadsowych jest nieużywanie naklejek i innych customowych elementów, pomyślałem, że skoro jestem pozbawiony tego całego arsenału możliwości dostępnego projektantom LEGO, muszę podejść do tematu jakoś inaczej (co nie ukrywam sprawia mi większą przyjemność niż uzyskiwanie pożądanego efektu poprzez naklejki). I tak oto zrodził się pewien patent na usta. Natomiast pozostałe elementy schematu są generalnie zachowane (zresztą akurat torsy, nogi i ręce bywają mocno niestandardowe także w firmowych zestawach, np. Belle - suknia, Hulk - ręce). Choć i tu trzeba stosować jakieś substytuty nadruków, które najczęściej determinują wygląd firmowych postaci.
Tak na marginesie, w regulaminie konkursu na Brickset jest następujący zapis:

Entries will be judged on the following criteria: Adherence to the established BrickHeadz standard and style. However, just like LEGO designers, you are permitted to 'bend the rules' if your character design requires it.

I większość prac faktycznie nagina zasady. Pytanie jak bardzo można nagiąć, aby nie złamać;)
SERVATOR pisze:Jeżeli tak samo starannie i legalnie zbudowane są te wszystkie figurki w stylu BH, to zrobienie do nich instrukcji nie powinno być problemem. Jakby JK się zgodził, to sam mógłbym w LDD na próbę jedną z tych postaci odtworzyć. ;)
Staram się budować legalnie:) Ale właśnie nie daje mi spokoju kwestia montażu groszków. Pozwolę sobie wiec przytoczyć fragment swojego wcześniejszego wpisu w tym temacie. Jeżeli ktoś z Was zna bliżej wytyczne dla designerów, będę wdzięczny za podzielenie się uwagami (miałem kiedyś okazję zapoznać się z jakąś prezentacją odnośnie tego co jest legalne, co nielegalne, co legalne, ale nie zalecane, itp., ale na temat wkładania groszków między study niczego nie znalazłem, choć niezależnie od legalności tego połączenia, przy kilkudziesięciu elementach jest to dość uciążliwe).

A tak przy okazji, nie wiem czy też zauważyliście, ale LDD nie pozwala na włożenie round plate 1x1 pomiędzy study, jeśli nie są to study jednego elementu. Moim zdaniem technicznie nie ma to żadnego uzasadnienia, o ile oczywiście elementy, na których te plate'y mają być osadzone są stabilnie przymocowane. W końcu odległości między studami są takie same niezależnie od tego czy znajdują się one na jednej czy kilku częściach (o ile właśnie nie moją możliwości pracować w granicach dopuszczalnych luzów, czyli są przymocowane całą powierzchnią).

Będę wdzięczny za jakieś spostrzeżenia w tym temacie.

SERVATOR, może podejmiemy temat instrukcji w LDD w Chojnicach:)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

JK pisze:Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie!:) Bardzo mi miło, że te figurki cieszą nie tylko mnie:) Postanowiłem więc, że Freddie i Brian także pojadą do Chojnic...
Ja myślę, że to był warunek obowiązkowy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: Hobbit »

Niesamowite. Patent z gitarą i innymi akcesoriami, po prostu świetne. Myślałeś o zbudowaniu Brickheada J.Panasewicza?
Hobbit

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: Durzy »

Innos pisze:dwa, że modele zbudowane przez JK pewnie wymagałyby uzyskania praw do wizerunków tych wszystkich znanych osób, co zawsze może być przeszkodą, wytwórnie muzyczne i filmowe mogą sobie za to słono liczyć.
Na Ideas przeszła "Żółta Łódź" podwodna... Poza tym nie mam pojęcia jak to jest z prawami do wizerunku osób, które nie żyją odpowiednio długo. W razie czego można Einsteina, Cezara, Hawking (ciekawy byłby brickheadzowy wózek) i innych takich ;)

Pierwszy nieśmiało zasugerowałem Ideas i w sumie... zawsze można spróbować, po zbudowaniu całego zespołu, albo zrobieniu jakiegoś pakietu ze sławnymi postaciami. Najwyżej się nie uda. Talent JK zasługuje na taką próbę:)

JK pisze:Tu jest link do wspomnianej wyżej pracy.
Dużo słabsze niż Twoje, ale zastanawia mnie z czego jest ten wąs?

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#36 Post autor: JK »

Hobbit pisze:Myślałeś o zbudowaniu Brickheada J.Panasewicza?
Przyznam, że nie myślałem. Obawiam się jednak, że może okazać się niewystarczająco charakterystyczny. No chyba, że znalazłbym sposób na zgrabne przedstawienie z klocków "mniej niż zero";)


Durzy, bardzo się cieszę, że masz wiarę w możliwość powodzenia tego typu projektu na IDEAS:) Może cały Queen miałby jakieś szanse;) Coś tam sobie dłubię z Rogerem Taylorem i Johnem Deaconem...

A tę część z konkurencyjnego Freddiego sprawdziłem, bo też jej nie znałem. To jest bumerang. Nie występuje w czerni, ale regulamin konkursu dopuszcza wirtualne prace w nieistniejących kolorach (mają być jednak oceniane odrębnie od prac zbudowanych z fizycznych klocków).

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#37 Post autor: romkoo »

Nic dodaæ nic uj±æ. Perfekcyjne. Liczê na Ciebie w konkursie :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38 Post autor: SERVATOR »


Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: JK »

Wielkie dzięki SERVATOR!:) Startując w konkursie każdy pewnie ma cichą nadzieje, że może wygra, i ja również nie byłem wyjątkiem. Jednak widząc liczbę zgłoszeń i poziom wielu prac miałem świadomość, że prawdopodobieństwo nie jest szczególnie wysokie (trudno też przewidzieć preferencje jurorów). Z tym większą radością i niemałym zaskoczeniem przyjąłem wiadomość o drugim miejscu. Bardzo się cieszę!

Dzięki dla wszystkich, którzy wspierali moją brickheadsową twórczość!

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: MarcinMK »

Brawo!

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#41 Post autor: romkoo »

Brawo, gratulacje :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#42 Post autor: bart_ilo »

Gratulacje!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#43 Post autor: JAREMA. »

gratulacje, ale pierwsze miejsce wg mnie słabsze niż Twoja praca

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: wallyjarek »

Gratulacje, spodziewałem się że będziesz na pierwszym miejscu.
Powinieneś tam być oglądając pozostałe dwa miejsca.
Akurat Link i Mario mi się nie podobają, obcy powinien być na drugim według mnie.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: Durzy »

JK, Twoja praca była na zdecydowanie wyższym poziomie niż Mario z Linkiem, czy kosmici. Myślę, że wygrało fanboyostwo Nintendo, a nie poziom artystyczny.


Ciekawe są wpisy. Co trzecia osoba pisze, że nie lubi BH, ale te prace im się podobają... Czyżby co trzecia osoba miała, aż takie problemy z podstawami logiki? ;)


Tak patrzę na te gremliny, też są ładne, ale one nie wyglądają jak BH tylko gremliny;)
Ostatnio zmieniony 2017-10-18, 14:18 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ