[MOC] Nebula class Heavy Starfighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

[MOC] Nebula class Heavy Starfighter

#1 Post autor: brickmartil »

Witajcie wszyscy. Statek oficjalnie skończony. Podrzucam kilka zdjęć żeby się pochwalić=)

Stateczek ma 110 studów długości. Prace nad nim trwały od lutego 2017. Kawał cięzkiego bydlaka. Rama wyszła na tyle silna, że stoi na podwoziu. Zmienna geometria skrzydeł, chociaż po co skrzydła w kosmosie (bo wyglądają fajnie;))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu jeszcze w towarzystwie reszty floty z ostatniego weekendu=D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 20:01 przez brickmartil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

Faktycznie niezłe bydlę. ;) No i świetna prezentacja. Tylko się z pół roku pospieszyłeś (albo spóźniłeś ;)) bo statek byłby idealny na SHIPtember.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#3 Post autor: brickmartil »

Innos pisze:Faktycznie niezłe bydlę. ;) No i świetna prezentacja. Tylko się z pół roku pospieszyłeś (albo spóźniłeś ;)) bo statek byłby idealny na SHIPtember.
To jest rozgrzewka przed SHiPtemberem=D

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

A no chyba że tak. :) 100 studów.to minimum, nikt nie powiedział że nie może być więcej. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Bardzo fajny. Jak na takiego kolosa (w dodatku "heavy") to chyba trochę mało uzbrojenia ;) I dla mnie osobiście szkoda, że nie ma dużego zdjęcia w prawdziwych kolorach z tego ujęcia, z którego jest "obramówka" zrobiona (na pierwszym załączonym).

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Trochę kojarzy mi się z serią Space Exploriens ale tylko trochę bo brak Ci szybek w kolorze niebieskiego neonu :) Sam statek jest ciekawy i kolosalny.Wydaje mi się, że limonkowe działa lepiej wyglądały by pod skrzydłami.
A jaka jest waga statku tak mniej więcej ?
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#7 Post autor: brickmartil »

Innos pisze:A no chyba że tak. :) 100 studów.to minimum, nikt nie powiedział że nie może być więcej. ;)
Ja bardziej obawiam się tych 30 dni niż 100 studów=D
spacelord pisze:Bardzo fajny. Jak na takiego kolosa (w dodatku "heavy") to chyba trochę mało uzbrojenia ;) I dla mnie osobiście szkoda, że nie ma dużego zdjęcia w prawdziwych kolorach z tego ujęcia, z którego jest "obramówka" zrobiona (na pierwszym załączonym).
Nie wiem czy to dokładnie to ujęcie=D

Obrazek

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jaco3011 »

Masz mój głos na MOC miesiąca. Poziom kosmiczny. Skończyły mi się cenzuralne słowa do opisu.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Podziwiam za wymyślenie tych wszystkich kształtów.

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#10 Post autor: brickmartil »

Taausz pisze:Trochę kojarzy mi się z serią Space Exploriens ale tylko trochę bo brak Ci szybek w kolorze niebieskiego neonu :) Sam statek jest ciekawy i kolosalny.Wydaje mi się, że limonkowe działa lepiej wyglądały by pod skrzydłami.
A jaka jest waga statku tak mniej więcej ?
Możliwe, że wyglądałyby lepiej ale nie mam koncepcji jak je tam zmieścić. Skrzydła są dość krótkie (zmienna geometria). Jest spory=D Jeśli chodzi o wagę, to nie sprawdzaałem tego. Wydaje mi się, że powyżej 10 kg. Szczerze nie mam w domu wagi nawet, żeby to sprawdzić=D
Jaco3011 pisze:Masz mój głos na MOC miesiąca. Poziom kosmiczny. Skończyły mi się cenzuralne słowa do opisu.
Mam nadzieję, że tym razem nie zapomnę się zgłosić=D Cieszy mnie taka reakcja. Wiem, że jest ładny, jednak ze swoimi budowlami przeważnie jest tak, że widzi się słabe miejsca i rzeczy do poprawki. Ta budowa mnie wycieńczyła, szczególnie, że lwią część pracy zrobiłem na kilka dni przed wystawą (16-20 godzinne sesje budowania=D)
M_longer pisze:Podziwiam za wymyślenie tych wszystkich kształtów.
Najpierw widzę rozmytą sylwetkę i jakoś wychodzi=D

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: JK »

Ten statek podoba mi się chyba najbardziej:) Trochę nie moja bajka, ale doceniam pomysłowość i samo wykonanie. Natomiast tak sobie myślę, że fajnie byłoby, gdyby tego typu statki kosmiczne miały bardziej rozbudowane wnętrza, w których coś się dzieje. Wtedy można nie tylko pooglądać, ale także się pobawić:)

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#12 Post autor: brickmartil »

JK pisze:Ten statek podoba mi się chyba najbardziej:) Trochę nie moja bajka, ale doceniam pomysłowość i samo wykonanie. Natomiast tak sobie myślę, że fajnie byłoby, gdyby tego typu statki kosmiczne miały bardziej rozbudowane wnętrza, w których coś się dzieje. Wtedy można nie tylko pooglądać, ale także się pobawić:)
Niektórzy lubią robić bawialne wnętrza, ja natomiast nie za bardzo mam na to pomysł. Głównym zadaniem moich statków jest ładnie wygladać. Może zmienię to w przyszłości jak złapię więcej doświadczenia=D

ODPOWIEDZ