[MOC] [MOD] Postapokaliptyczny Dakkar

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] [MOD] Postapokaliptyczny Dakkar

#1 Post autor: Major »

Druga praca na "Pierwszą Krew" tym razem w kategorii "Pojazd przyszłości". Przyszłość to nie tylko statki kosmiczne i podboje kosmosu.
Ale zacznijmy od początku, MOC/MOD powstał na bazie zestawu 70601 "Podniebny Rekin", który dostałem jako prezent. Nie jestem fanem Ninjago, a prezent to prezent.

Zastanawiałem się co można oryginalnego zbudować w kategorii "Pojazd przyszłości" i mając rozłożone klocki z zestawu 70601 wpadł mi do głowy pomysł na postapokaliptyczny świat. Świat gdzie przewaga jest wody, gdzie łodzie to główny środek transportu i środek do życia.

Tak powstał "Postapokaliptyczny Dakkar", łódź poławiaczy ryb zapewniających środki do przeżycia dla swojej rodziny.


Obrazek
Obrazek

W trakcie budowy przypomniał mi się film "Wodny Świat" z Kevinem Costnerem z tą różnicą, że tam, ląd był świętym Graalem, a w mojej głowie jest go sporo, ale dużo mniej niż obecnie.

Dakkar ma miejsce dla sternika, oraz pokład z tyłu dla poławiacza.

Obrazek

Łódź złożona z około 140 elementów - w zestawie jest ich wg Brickseta 221 - po budowie zostało mi około 80 :-)
Więcej zdjęć w Galerii

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-07-16, 13:52 przez Major, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jaco3011 »

Jak na łódź rybacką wygląda dość bojowo.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Major »

Jak na łódź rybacką wygląda dość bojowo
Taki urok postapo ;-) hej dobrze, że nie dokładałem do niego lasek dynamitu lub innych elementów bojowych :-D

ODPOWIEDZ