[WIP] CAT 434E

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#46 Post autor: Sariel »

Przynajmniej będzie gdzie chomika posadzić ;) Smycz smyczą, korci mnie też ręczne sterowanie zaworami, zawsze to większa precyzja niż zdalnie Servem. Najlepsze modele Jennifer Clark były tak sterowane, myślę że świat się nie skończy jeśli ktoś użyje tego patentu w 2017.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#47 Post autor: Jellyeater »

Gender, genderem, ale żeby robić modele jak baba... :-P Zresztą jej modele to chyba minimum sprzed dekady są. Old school gender creation. :-D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#48 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:Smycz smyczą, korci mnie też ręczne sterowanie zaworami, zawsze to większa precyzja niż zdalnie Servem. Najlepsze modele Jennifer Clark były tak sterowane, myślę że świat się nie skończy jeśli ktoś użyje tego patentu w 2017.
Zbuduj mój serwozawór i zobaczysz, że nie odbiega precyzją od manualnego sterowania. Zrobisz jak zechcesz, tylko Ona budowla tak, bo nie miała innego wyjścia. My od niedawna mamy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#49 Post autor: Sariel »

Z całym szacunkiem Żbiku, żeby sterowanie Servem nie odbiegało precyzją od sterowania palcem, Servo musiałoby być podpięte pod SBricka i sterowane proporcjonalnie. A zastępowanie kabiny lodówką nie jest dla mnie wyjściem :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#50 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:Z całym szacunkiem Żbiku, żeby sterowanie Servem nie odbiegało precyzją od sterowania palcem, Servo musiałoby być podpięte pod SBricka i sterowane proporcjonalnie.
Próbowałeś?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#51 Post autor: Sariel »

Nie widziałem Twojego zaworu na oczy. A, wybacz głupie pytanie, wprowadza on do PFów sterowanie proporcjonalne?
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 15:16 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#52 Post autor: Żbik »

Sariel, zbuduj, będziemy rozmawiać o niedoskonałości sterowania. Klik.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#53 Post autor: Sariel »

Zawór śliczny ale nie bardzo wiem o czym tu rozmawiać: SBrick ma sterowanie proporcjonalne, PFy nie mają. Sterowałeś kiedyś Servem SBrickiem? Czy z użyciem PFów i Twojego zaworu mogę sobie płynnie i bez opóźnień regulować kąt wychylenia dźwigni w zaworze? Co jeśli chcę wachlować dźwignią powiedzmy o 10 stopni tam i z powrotem? Szanuję Twoje rozwiązania mechaniczne, ale ograniczeń PFów nie przeskoczysz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#54 Post autor: Żbik »

Sariel, zbuduj ten zawór, a zobaczysz, że sterowanie proporcjonalne nie jest potrzebne. Oczywiście teoretycznie jest lepsze ale w naszej praktyce w zupełności zbędne. Nie chcę Cię na siłę uszczęśliwiać ale jak nie spróbujesz, to nie zobaczysz jak sprawnie to działa :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#55 Post autor: Tranzystor »

Po co sterowanie proporcjonalne?? Można sobie dławić przepływ przy opuszczaniu siłownika pod obciążeniem, żeby nie waliło jak wysięgnik z 8421, ale do tego wystarczy zagiąć jeden przewód i jest to o wiele wygodniejsze niż bawienie się w proporcjonalność.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#56 Post autor: Żbik »

Wystarczy serwozawór :) Zbudujcie go i zobaczcie jak płynny będzie ruch!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#57 Post autor: Sariel »

Panowie, proponuję wrócić do meritum bo prowadzimy Żbikowi temat na manowce. Będzie czas dyskutować o rozwiązaniach jak skończę MOCa i go opublikuję, a to jeszcze chwilę zajmie :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#58 Post autor: Żbik »

Myślę, że się tym nie zrazi :D Woli to niż rozprawy o braku naklejek :D
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 20:37 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#59 Post autor: eric trax »

Brakuje naklejek :D


A tak na poważnie to przyjrzałem się jak to wygląda w środku. Byłem pewnie jednym z wielu który namawiał Żbika na "okna" co prawda w pierwotnej wersji miały być trans clear ale brakuje elementów. Niezależnie od tego jakiego koloru będą słupki to uważam że jednak to dobry kierunek. W zasadzie kiedy kabina będzie gotowa dla porównania możesz machnąć na szybko wersję tylko ze słupkami bo ciekaw jestem jak to będzie wygladać

PS. Dałbym naklejki nie jako słupki tylko z logo oczywiście :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 20:43 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#60 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:Niezależnie od tego jakiego koloru będą słupki to uważam że jednak to dobry kierunek. W zasadzie kiedy kabina będzie gotowa dla porównania możesz machnąć na szybko wersję tylko ze słupkami bo ciekaw jestem jak to będzie wygladać
Tak, słupki będą. Myślę, że żółte najlepsze, bo skoro już przekłamywać, to lepiej zachować spójność całości, a nie wprowadzać dodatkowy kolor. No może dla zaspokojenia ciekawości zrobię same słupki, choć to będzie dość kłopotliwe, bo niektóre elementy są z bricków i nie da się ich tak po prostu zdjąć.

Póki co siedzę nad podnoszeniem ramienia - wygląda na to, że nie będą potrzebne kolejne dwa siłowniki ale trzeba będzie mocno nagimnastykować się z mocowaniem siłowników (na dole - dzięki Dmac) i na górze. Generalnie ramię jest rozbebeszone i szukam odpowiednich punktów zaczepienia, co łatwe nie jest.
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 20:53 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ