[WIP] CAT 434E

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#76 Post autor: Żbik »

Mechanicznie już chyba gotowa:

Obrazek

Okazało się, że trzeba dodać rolki odbijające, bo przy skręcie koła (zwłaszcza tylne, bo tam jest większość masy) się koślawiły...

Kolejna smutna ciekawostka jest taka, że przy intensywnych manewrach koło potrafi z piasty spaść - miał ktoś takie doświadczenie? Mowa o tych piastach DBG:

Obrazek

One są bez wypustek, więc jest większy luz niż w starych (czarnych) i mają kwadratowe wnętrza pinów, więc ciężko będzie tam flexa wepchnąć żeby lepiej trzymały felgę.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#77 Post autor: BJ »

Dorzuć dłuższą ośkę, tak żeby wchodziła też w felgę. Też miałem z tym problemem trialówce, ale wystarczyło dać długą oś i mam spokój od kilku lat.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#78 Post autor: Żbik »

BJ pisze:Dorzuć dłuższą ośkę, tak żeby wchodziła też w felgę. Też miałem z tym problemem trialówce, ale wystarczyło dać długą oś i mam spokój od kilku lat.
Sprawdziłem - nie bardzo jest jak jeśli ma być kapsel na zewnątrz. Axel 4s jest za długi, a 3s mam od początku. Spróbuję coś wcisnąć w te piny od środka.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#79 Post autor: BJ »

A jak te dekle wyglądają z drugiej strony? Do czego są mocowane?
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#80 Post autor: Żbik »

Wiszą na okrągłych płytkach 2x2 z kaflem na wierzchu. Axel 3s trzyma te płytki, a sam jest umieszczony w feldze. Od środka w feldze jest joniner, więc nie wsuniesz tego axla za głęboko.

ODPOWIEDZ