Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
42070 6x6 All Terrain Tow Truck [VIDEO]
Autor Wiadomość
Muszel 

Wpisy: 178
Wysłany: 2017-07-16, 10:52   

Mnie również model zniesmaczył...
1. Myślałem, że będzie chociaż kołyska z przodu, jak na tylnych osiach, a nie na sztywno
2. Wiotkość całości - jak Paweł pokazuje sztywność podpór, to cały pojazd gnie się na wszystkie strony. Nie mówiąc już, jak łamie się w pół przy podnoszeniu.

Możliwości terenowych się nie spodziewałem, aczkolwiek chyba dyfer między osiami jest całkowicie zbędny.

Jedyne co, to nie zgodziłbym się do oceny funkcji. Bardzo mnie zaskoczyła "1-ka". Model ma sporo funkcji, niegłupią skrzynię. Fakt, trzeba ręcznie przełączać, ale i tak jest nieźle jeśli chodzi o samą kategorię funkcji - moim zdaniem zasługuje na 3 :) choć fakt, że na 40-lecie się nie popisali.

Mnie i tak najbardziej interesuje fioletowy pojazd :)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3136
Wysłany: 2017-07-16, 23:39   

Strasznie lipny ten zestaw. Niby pojazd terenowy, a strasznie się w tym terenie męczy. Ramię bomu niby takie wątłe, ale jak widać daje radę z dużym ciężarem. To tylko chyba jeden z plusów tego zestawu. Czy dodanie po 1 mm przy otworach na osie w tym czerwonym dyferencjale ma jakieś konkretne zastosowanie i czy zamierzasz zrobić recenzję modelu B tego beznadziejnego zestawu? Zestawy w zeszłym roku chyba jednak bardziej nadawały się na 40-lecie serii Technic

Ojek 

Wpisy: 135
Wysłany: 2017-07-17, 00:09   

Dzięki Sariel za tę recenzję. Nieźle musiałeś się napracować. Wysiłek nie poszedł na marne, wielu ludzi zaoszczędzi trochę kasy:)

Bricksley 

Wpisy: 134
Wysłany: 2017-07-17, 14:03   

legosamigos napisał/a:
Czy dodanie po 1 mm przy otworach na osie w tym czerwonym dyferencjale ma jakieś konkretne zastosowanie

Lepsze pytanie dlaczego tego odsadzenia tam do tej pory nie było ;)

Co zaś samego zestawu. Biorąc pod uwagę wygląd, dobór kolorów i sam pomysł na taki pojazd jak dla mnie zestaw ma duży plus. Do tego nie głupi pomysł na skrzynkę rozdzielczą czy same podpory i wszystko wydaje się fajnie pracować oprócz zawieszenia które raczej spodziewałem się że będzie ciekawe. Cóż, szkoda że sam mechanizm jazdy tak ucierpiał i te dziury w poszyciu, za tę cenę faktycznie czegoś lepszego człowiek się spodziewał. Niemniej myślę zestaw zdobędzie rzeszę fanów, wprowadzenie przeróbek dodających lepsze możliwości terenowe nie powinno stanowić większych problemów ;)

legosamigos napisał/a:
Zestawy w zeszłym roku chyba jednak bardziej nadawały się na 40-lecie serii Technic
Fakt, zeszły rok był naprawdę dobry, ten zaś wg mnie jeden z najsłabszych w ostatnich latach.

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 667
Wysłany: 2017-07-17, 15:10   

Bieda. Smutek. Żal. Rozgoryczenie. Innymi słowy, to doskonały temat do "ogarnięcia" dla pani red. Jaworowicz. ;-)

Dziękuję Pawle za recenzję. Dzięki niej odwiodłeś mnie od zakupu. Przyznam się, że mój początkowy zachwyt, rozbudzony pierwszymi zdjęciami i prezentacjami podczas wszelakiej maści imprez na początku tego roku, został lekko zachwiany już po obejrzeniu oficjalnego filmiku. Po zapoznaniu się z Twoją recenzją, z mojego zachwytu zostało nic. Roz...łupał się w drobny mak. Niczym 75159-tka zrzucona z kilometra na beton.

No i jeszcze to porównanie kosztów z 42055. Nie wierzę w to, że te koła są w produkcji aż tak kosmicznie drogie.

Rok temu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem Porsche, to pamiętam, że pomyślałem sobie: "jakie to jest słabe". Teraz zaczynam powoli przekonywać się, że 42056 nie jest jednak aż takie złe.

josio 

Wpisy: 36
Wysłany: 2017-07-17, 20:16   

Tak jak czytam ten wątek to mam wrażenie że wypuszczenie tego badziewia miało na celu podniesienie sprzedaży Porsche. Coś na zasadzie że jeśli mamy dwa produkty w skrajnych cenach i dodamy jeden pośrodku bliżej wyższej ceny to konsument będzie skłonny kupić ten droższy.

Anomander 

Wpisy: 23
Wysłany: 2017-07-17, 23:47   

Dzięki za recencję, tu i na youtube. Dzięki temu mogę z czystym sumieniem przeznaczyć odłożone pieniążki na inne modele :) A ta kwota starczy na:
- 42053 (Volvo 160E)
- 42042 (Crawler Crane z 2015)
- 42065 (Tracked Offroad racer)
razem wzięte i jeszcze ciut zostanie.

uff :) Jestem szczęśliwy. Czekam z niecierpliwością na recenzję pozostałych 2 modeli z Teasera, może któryś zajmie miejsce w moim top 3 które podałem wyżej.

Muszel napisał/a:
Mnie również model zniesmaczył...
Możliwości terenowych się nie spodziewałem, aczkolwiek chyba dyfer między osiami jest całkowicie zbędny.

Między przodem i tyłem też zachodzi konieczność stosowania dyferencjału - spore różnice między pokonaną odległością przedniej osi i tylnej. Przy tej wadze i oponach ośki i koła zębate nie miałyby lekko bez dyfra...
Ostatnio zmieniony przez Anomander 2017-07-17, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  

BONBINI 

Wpisy: 300
Wysłany: 2017-07-18, 02:01   

Ale lipa ten model...

AOW 

Wpisy: 144
Wysłany: 2017-07-18, 21:23   

Anomander napisał/a:
Dzięki za recencję, tu i na youtube. Dzięki temu mogę z czystym sumieniem przeznaczyć odłożone pieniążki na inne modele :) A ta kwota starczy na:
- 42053 (Volvo 160E)
razem wzięte i jeszcze ciut zostanie...
pieknie ujete...

M_longer 
VIP

Wpisy: 5224
Wysłany: 2017-07-18, 21:26   

Anomander napisał/a:
- 42053 (Volvo 160E)

Wymieniłbym 42042 na Xeriona.

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1496
Wysłany: 2017-07-18, 22:50   

Ja odczuwam smuteczek.

A wystarczyło wypuścić go w mniejszej skali na mniejszych kołach. Dać pełen PF i choćby zawieszenie. Wyszło by mniej elementów a zestaw byłby miód.
- John Deere 7710 + Pottinger Terrasem R3 - 45%

Anomander 

Wpisy: 23
Wysłany: 2017-07-19, 16:42   

M_longer napisał/a:
Anomander napisał/a:
- 42053 (Volvo 160E)

Wymieniłbym 42042 na Xeriona.

Już za późno... wczoraj przyszła paczka z Crawlerem (42042), udało się dorwać nowego (jeszcze w nierozpakowanym pudełku) za 410 zł. Strasznie mi się ten model podobał, ale przegrał z Arocsem (który w moim mniemaniu miażdży tegorocznego flagowca...), a pieniążków na oba wtedy zabrakło... Obecnie coraż ciężej go kupić, więc zdecydowałem się na spontaniczny zakup :)

Xeriona wszyscy polecają, ale zwyczajnie jakoś nie mogę się przekonać, może jak będzie jakaś super okazja... :) Tak czy inaczej za podobne pieniądze jak za flagowca można mieć 3 inne zestawy, z łącznie 3 silnikami (niezależnie czy Xerion czy Crawler, ale w Xerionie są super koła :) ), wieżą IR, pneumatyką i mnóstwem zwykłych klocków. Jak się trafi dobre okazje, to jeszcze zestaw do zmotoryzowania 160E się trafi i wtedy mamy jeszcze kompresor...

Bardzo kiepsko pomyślana polityka cenowa z tym flagowcem, nie potrafię tego zrozumieć...

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2017-07-20, 14:09   

Anomander napisał/a:

Bardzo kiepsko pomyślana polityka cenowa z tym flagowcem, nie potrafię tego zrozumieć...

Właśnie. Czy Lego jest tak pewne siebie, że tak chamsko wciska niedopracowany model za wygórowaną cenę, bo ludzie to i tak kupią jeśli będzie metka na 40 lecie Technic, czy może chodzi o coś innego?

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 667
Wysłany: 2017-07-20, 16:06   

Racja. Zawsze przecież można zrobić swój własny model, dopracować go w detalach za 2/3 lub 3/4 ceny tegorocznego flagowca, a na koniec pierdyknąć gdzieś z przodu biały klocek z nadrukiem 40-lecia serii Technic.

OmenGda 
No risk no fun!

Wpisy: 842
Wysłany: 2017-08-08, 13:12   

Nie wiem czy przeoczyłem czy nikt nie napisał, jest tam odbiornik IR w wersji V1 czy V2?

Ps. Pewnie zaraz wyjdzie cała masa modyfikacji na pełne PF.
Swoją drogą opony chyba potaniały od kiedy wyszedł ten zestaw :-)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu