42070-B Research explorer vehicle [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42070-B Research explorer vehicle [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Recenzja modelu B 42070 6x6 All Terrain Tow Truck
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1862
Katalogi: Brickset
Cena: $289.99, S@H: 1190,00 PLN

Model B oficjalnego flagowca 2017. Przejdzie do historii jako konstrukcja o bardzo tajemniczej historii powstania: czy projektant przegrał jakiś zakład? Czy bardzo potrzebował wyjść wcześniej z pracy i sklecił coś naprędce na kolanie? A może chodziło o stworzenie czegoś, przy czym model A będzie wyglądał całkiem przyzwoicie? Jeśli to ostatnie, to trzeba przyznać że plan zadziałał - a to dzięki takim strategicznym posunięciom jak:
- brak jakiegokolwiek zawieszenia
- trzy otwarte dyfry, skutecznie zatrzymujące ciężarówkę jeśli któreś koło choćby zacznie się ślizgać
- artystyczna buda nie przypominająca żadnego pojazdu, z gołym tyłem, surowym przodem i dziurą pośrodku
- skrętna oś z tyłu zamiast z przodu. Nie dla jakiegoś konkretnego powodu, po prostu tak bo tak.
- wyciągarka z powszechnie lubianą zębatką z24 ze sprzęgłem, dająca się pociągnąć na siłę jednym palcem
- ponad 600 gramów niewykorzystanych części z modelu A, w tym wszystkie obrotnice, racki i tona kół zębatych
- sprytne zagospodarowanie silników: wyciągarkę napędza PF M, bo XL w tym czasie podnosi i opuszcza nadwozie

Jednym słowem: katastrofa. Nie mam pojęcia co model ma reprezentować i czym miał być w zamierzeniu - od biedy mógłby chyba uchodzić za futurystyczną ciężarówkę rajdową, ale na pewno nie za "research vehicle" skoro jest wyposażony wyłącznie do jazdy z punktu A do punktu B. Gigantyczna liczba niewykorzystanych części - około 1/4 zestawu - świadczy o tym jak bardzo projektantowi się nie chciało, a skąd wziął się pomysł na skręt tylko z tyłu, tego najtęższe umysły nie odgadną. Biorąc pod uwagę poziom wykonania całości: być może projektant za późno się zorientował że buduje nadwozie tyłem do przodu i już tak zostało. Do tego doliczmy podnoszone nadwozie które wygląda fajnie, ale pod spodem nie ma zupełnie nic co uzasadniałoby taką funkcję (koło zapasowe z tyłu da się wyciągnąć i bez tego), oraz 4-cylindrowy silnik w układzie bokser, który został umieszczony nad tylną osią w takim miejscu, że trzeba naprawdę cudu żeby w ogóle go zobaczyć.

Na plus zaliczyłbym dużą prędkość tego potworka, bo i redukcja i masa jest tu niższa niż w modelu A, oraz lepiej działającego pilota dzięki bardziej odsłoniętemu odbiornikowi IR. Pod każdym innym względem jest to trudna do zrozumienia fuszerka.

Film:
Ostatnio zmieniony 2017-08-09, 11:52 przez Sariel, łącznie zmieniany 3 razy.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Muszel »

To jest... straszne.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Uczcijmy 40-lecie serii Technic pokazując jak bardzo mamy klientów w dupie i jak bardzo uważamy ich za idiotów, którzy kupią wszysyko co im zaoferujemy... Jak to coś będą bronić obrońcy wspaniałości TLG?

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Uczcijmy 40-lecie serii Technic minutą ciszy...
Moim zdaniem wygląd porażka.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jaco3011 »

Ta dziura to miało być, że niby budowa modułowa. Nie wyszło :P
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Zabijcie to zanim złoży jaja ... :D No istna porażka...brak amortyzatorów w tym pojeździe jest drzazgą w oku, ni to nie jeździ ni to wyglada .. Nawet model A nie jest imponujący.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#7 Post autor: martinb »

Dawno już się tak nie uśmiałem oglądając recenzję zestawu Technic. A zwłaszcza już z takiej, gdzie chomiki nie występują. A ostatnia plansza z listą, kto polubi ten zestaw, a kto nie, to majstersztyk sam w sobie. :-) Te argumenty po prostu... rozwalają system. I dobijają tę leżącą obelgę, którą niewątpliwie 42070 jest dla 40-lecia tej serii.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#8 Post autor: Backbone »

Obrazek

Przepraszam musiałem.
Ostatnio zmieniony 2017-08-07, 20:54 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

martinb pisze:... A zwłaszcza już z takiej, gdzie chomiki nie występują...
Widocznie chomiki nie zaakceptowały tego zestawu, zwłaszcza modelu B, dlatego nie występują w tym filmie :D

W pierwszej chwili, jak to coś zobaczyłem, zastanawiałem się, gdzie jest przód a gdzie tył. Przerywnik Arnolda w pytaniem "Czym ty jesteś?" idealnie pasuje do tego pojazdu :)
Ostatnio zmieniony 2017-08-07, 21:12 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: MarcinMK »

Set za 1190 zl. Tyle wycenili ten bubel...ręce opadają.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Muszel »

Ciekaw jestem jak na EB będą go chwalić ;)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#12 Post autor: martinb »

Pewnie zachwytom nie będzie końca.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#13 Post autor: eric trax »

Podoba mi się.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#14 Post autor: AOW »

Mnie dziwi to, że taki projektant jak Uwe mający takie legendarne już zestawy na koncie, na 40lecie wydaje takie coś.... Naprawdę, nie wiem co autor miał na myśli...

ODPOWIEDZ