30350 Volcano Jackhammer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

30350 Volcano Jackhammer

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
30350 Volcano Jackhammer
Seria: City
Podseria: Volcano Explorers
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 46
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: polybag
Cena: bricklink ~15 PLN bez kosztów wysyłki

Opakowanie i instrukcja
Zestaw zapakowany jest w polybaga o wymiarach 17 x 19 cm, utrzymane w niebieskim, typowym dla city kolorze. Na przedniej stronie mamy pojazd w akcji, z tyłu ostrzeżenia o możliwości zadławienia, numer seryjny oraz znaczek, że nie nadaje się dla dzieci 0-3.
Obrazek
Obrazek
Instrukcja to dwustronnie zadrukowana kartka o wymiarach 27,4 x 20,2 cm, która w 14 krokach prowadzi nas przez budowę.
Obrazek
Obrazek

Zawartość polybaga:
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 46
Dość rzadkim elementem jest:
Obrazek Dark Bluish Gray Vehicle, Spoiler 2 x 4 with Handle, występuje w 5 setach

Minifigi
W zestawie znajduje się 1 minifig. W takiej formie wystąpił jeszcze w 60124.
Buźka jest w użyciu od 2016 roku, wystąpiła w 7 setach (pięciu strażackich i 2 volcano). Bluza i spodnie właściwe serii volcano pojawiły się w 7 zestawach + w kalendarzu adwentowym.
Obrazek
Obrazek

Model główny
Model(ik) układa się bardzo szybko. Podoba mi się w nim obrotowość mechanizmu rozbijającego kryształy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozostało po budowie:
Obrazek

Podsumowanie
Na zestaw można spojrzeć dwojako: jako uzupełnienie serii volcano lub namiastkę serii jeśli nie mamy potrzeby (lub pieniędzy) kupować większych modeli. W zestawie mamy w pełni wyposażonego minifiga, pojazd i skałkę, którą możemy do upojenia rozbijać. Set nie skradł mojego serca (parę osób twierdzi, że go nie mam), ale cieszę się, że mam go w swojej kolekcji.

Za
  • bawialność
  • minifig


Przeciw
  • brak

ODPOWIEDZ