[MOC] Belweder

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
maren
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-01, 14:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Belweder

#1 Post autor: maren »

Cześć,

W wątku tym pragnę zaprezentować Belweder w wersji LEGO.

MOC przygotowany do udziału w konkursie Pierwsza Krew 2017 w kategorii Microskala.

I już na początku chcę się wytłumaczyć ze skali która nie jest typową microskalą.

Podczas budowania brakowało mi możliwości oddania szczegółów budynku i zdecydowałem się zwiększyć skalę. I tak wyszła microskala XXL :)

Ograniczenie ilości elementów zmusiło mnie do zbudowania jedynie głównej częsci całego kompleksu.

Przepraszam za zdjęcia, dużo chmur ostatnio a światło z żyrandolu niestety nie robi roboty.

W sprzyjających okolicznościach zrobię nowe zdjęcia i podmienię :)

Mam nadzieję że wyszło całkiem znośnie i nie kaleczy oczu.

Życzę miłego oglądania.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

galeria
Ostatnio zmieniony 2017-07-25, 20:39 przez maren, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech MOC będzie z Wami.
_____________________________________

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

Po pierwsze - "mikroskala", albo "skala micro". "Microskala" to jakiś brzydki językowo zlepek, który na szczęście używany jest na forum dość rzadko, aczkolwiek teraz widzę, że Bacon zaadaptował to w wątkach konkursowych (do poprawki :P).

Po drugie - tam od razu skala micro XXL. Jest nadal sporo mniejsza od skali minifig, więc po prostu micro i już. :) A że na tej powierzchni może być jak u Ciebie kawałek budynku ale może być i pół dzielnicy to inna sprawa, ale to micro i to micro, żadna z tych skal nie jest jakimś gorszym sortem. ;)

Po trzecie - ano właśnie, to w sumie połowa budynku, więc już bardziej fasada (w języku etatowych marud "ścianka"), niż cały główny segment pałacu. Trochę jak w kilku firmowych zestawach (np. 10223, 10233), gdzie potrzeba dostawić drugi egzemplarz, żeby dopiero był komplet. :)

I po czwarte - akurat na fotki nie musisz bardzo narzekać, nawet przy lepszym oświetleniu biały budynek na białym tle średnio mógłby wyjść więc i teraz wcale nie jest źle.

Konstrukcyjnie też jest spoko, większość detali udało Ci się oddać. Chyba tylko fronton do poprawki, brakuje choćby zamarkowanych detali, no i tam też powinien być dach sand green. Nawet jeśli to efekt konkursowych ograniczeń (albo braków klockowych) to teraz na tle reszty budynku wygląda trochę na grubo ciosaną fuszerkę. ;P
Ostatnio zmieniony 2017-07-25, 22:03 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#3 Post autor: Biedrus »

Ładnie ci to wyszło. Dla mnie jak do tej pory jest to najlepsza praca w tej kategorii.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Nie do końca trzyma proporcje. U Ciebie jest około 2:1 stosunek długości do wysokości w pierwowzorze jest 3:1. Nie zmieściłbyś się z czymś szerszym? Jakie masz limity klocków na tę pracę?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: naugtur »

Limit klocków to 300

Skoro w mikroskali XXL warto by oddać więcej szczegółów, ale moim zdaniem ostateczny efekt jest i tak udany, Ma klimat mikroskali i to się liczy.

A jak masz do zrobienia powtarzające się szczeliny węższe niż 1 stud, to można spróbować tą techniką: https://farm1.static.flickr.com/519/189 ... 8f4d_b.jpg

ODPOWIEDZ