[MOC] Rafa

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kass80
VIP
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-05, 19:06
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: kass80 »

Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)
Załączniki
wy.jpg
wy.jpg (105.13 KiB) Przejrzano 6364 razy

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#17 Post autor: Stelario »

kass80 pisze:Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)
Biedrus nie wiem jak Ci się ta praca może podobać bo jest nawalone klocków ponad granicę przyzwoitości ale zaręczam cię że jak być chciał to być to wcisnął w 16stkę. :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: SERVATOR »

Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do sensu dalszej ZABAWY w LG16? :(
Boże jak ja się cieszę, że sezon 3 się zakończył...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Boże jak ja się cieszę, że sezon 3 się zakończył...
Na kolejny proponuję każdemu uczestnikowi wysłać suwmiarkę, żeby uniknąć nieporozumień.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:
SERVATOR pisze:Boże jak ja się cieszę, że sezon 3 się zakończył...
Na kolejny proponuję każdemu uczestnikowi wysłać suwmiarkę, żeby uniknąć nieporozumień.
Świetny pomysł! Może nowy MOD tego konkursu z niego skorzysta. ;)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#21 Post autor: JAREMA. »

Biedrus pisze:Te zielone roślinki na brzegu proponuje obrócić o 90 stopni, dla własnego spokoju. Teraz wystają po za obrys 16 studów. Ktoś się przyczepi po 31 lipca i będziesz miał problem. Wiem to z własnego doświadczenia :P
kass80 pisze:W każdym bądź razie wyniki uznaje i więcej nie protestuje.
kass80 pisze:Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)


Żenuła ;/

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#22 Post autor: Biedrus »

JAREMA pisze:
Biedrus pisze:Te zielone roślinki na brzegu proponuje obrócić o 90 stopni, dla własnego spokoju. Teraz wystają po za obrys 16 studów. Ktoś się przyczepi po 31 lipca i będziesz miał problem. Wiem to z własnego doświadczenia :P
kass80 pisze:W każdym bądź razie wyniki uznaje i więcej nie protestuje.
kass80 pisze:Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)


Żenuła ;/
Niby z czym ta "żenuła"?!
Napisałem grzecznie uwagę do kolegi LordDarq odnośnie pracy, aby zwrócił uwagę na detale, które wystają poza obrys. Długo przed ankietą. Dlaczego? Ano dlatego, aby nie było teraz tych żenujących postów. Kolega coś tam poprawił, ale dalej to wygląda nieregulaminowo.
Żona chcę tylko i wyłącznie tylko, aby kolega LordDarq wytłumaczył jak się praca mieści w 16.
Stelario pisze:
kass80 pisze:Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)
Biedrus nie wiem jak Ci się ta praca może podobać bo jest nawalone klocków ponad granicę przyzwoitości ale zaręczam cię że jak być chciał to być to wcisnął w 16stkę. :P
Po pierwsze, to nie wiem czemu piszesz do mnie. Moja żona zadała pytanie. Po drugie, to nie jest Liga 16. Żadne "skręty" itp. nie wchodzą tutaj w grę.
Ostatnio zmieniony 2017-08-12, 05:58 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Taausz »

Nie wiem po co to zamieszanie...moim skromnym zdaniem żaden klocek nie wystaje , wszystkie el. które są zaznaczone mają tendencję do przekrzywienia się...naprostować ,zrobić nowe foto dla czepialskich i dowidzenia.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#24 Post autor: Biedrus »

Obrazek
Ten klocek nie ma tendencji do krzywienia się.
Ostatnio zmieniony 2017-08-11, 22:03 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Taausz »

Biedrus pisze:Obrazek
Ten klocek nie ma tendencji do krzywienia się.
No chyba źle dobrałem słowa.Chodziło o to , że można go przekrzywić na równo i będzie ok.
Buduję najczęściej oczami...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#26 Post autor: Jellyeater »

Jakby zbudować pudełko 16x16x16 to by weszło. Klocki maj luzy. Skończcie już, bo te dyskusje są żenujące. Najgorsze, że już po głosowaniu.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#27 Post autor: LordDarq »

kass80 pisze:Tak już po za konkursem, wytłumacz mi jak się mieszczą w 16 studach te klocki zaznaczone na zdjęciu.
Twoja praca mi się podoba, nawet bardzo. Chcę tylko wyjaśnienia, jak się ci to zmieściło w szesnastce? :)
Hej

Jako że zostałem wyzwany do tablicy, spieszę z wyjaśnieniami:

1. Fioletowy / purpurowy element (dolne prawe czarne 'kółko') to rozgwiazda, która to nie jest w ogóle przytwierdzona do podłoża. Przy robieniu zdjęć (a nie było to łatwe) najprawdopodobniej zsunęła się ciut niżej, choć dla mnie nadal nie wygląda to żeby wystawało.
2. Zielona trawa (dolne lewe czarne 'kółko') jest faktycznie źle przekręcona - to wygląda na krecią robotę dzieci bo na 100% to poprawiałem. Wszystkie te trawy były przekręcone wg uwag jakie dostałem tak żeby nie było niejasności i tego typu pytań teraz. Dzieci wielokrotnie "oglądały" rafę i często te klocki były naruszane w trakcie ich inspekcji. Podobnie jest z zielonym krzaczkiem którego to nie zaznaczyłeś (pomiędzy głową nurka a rybkami) - on także był odpowiednio ustawiony żeby nie wystawał.
3. Różowy 'kwiatek' nie wystaje, bo ich podstawa (Elephant Tail) nie była w pionie i była odpowiednio nachylona do środka podstawy tak żeby zwieńczenie kwiatka nie było poza obrysem.

Serio, możesz mi wierzyć że po otrzymaniu uwag o nieregulaminowości pracy poprawiłem wszystko co mogłem, a każdy z tych elementów poprawić było bardzo łatwo bez zmiany czegokolwiek w koncepcji pracy. Byłbym skończonym idiotą jakbym tego nie zrobił. Jedyne czego nie zrobiłem to odpowiednich zdjęć - zrobiłem tylko kilka nowych ujęć nurka bo nad tym się głównie skupiłem, nie przyszło mi nawet do głowy że nadal ten temat (wystawania) będzie poruszany.
Ostatnio zmieniony 2017-08-13, 20:57 przez LordDarq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Silverbrick »

Inspirowałeś się rafą z Księgi Modeli? :)
Skąd masz chromowaną rybę?

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#29 Post autor: LordDarq »

Nie, nie inspirowałem się z Księgi, nawet nie pomyślałem żeby tam zerknąć :-)

A chromowaną rybę kupiłem na BL w Printed & Chrome bricks.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Durzy »

SERVATOR pisze:Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do sensu dalszej ZABAWY w LG16? :(
Boże jak ja się cieszę, że sezon 3 się zakończył...
Wustarczyłby zapis, że w sprawach niejasnych ostateczne i nieodwołalne zdanie ma widzimisię osoby czuwającej nad konkursem, a zgłoszenie pracy jest równoznaczne z zaakceptowaniem tej zasady. Wtesy im bardziej ktoś by protestował, tym bardziej "widzieliście" mogłoby być dla takiej osoby niepomyślne;) Skoro dorośli nie umieją się bawić to trzeba wprowadzić autorytaryzm:)

ODPOWIEDZ