[MOC] Obozowisko Scoia'tael

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

[MOC] Obozowisko Scoia'tael

#1 Post autor: Kocur »

Obozowisko Wiewiórek (tak w książkach A.Sapkowskiego była nazywana partyzantka nieludzi, w języku elfów Scoia'tael), powstało jako czteropłytowy fragment bagna z makiety Mroczny Las Elfów.

Obrazek


Wybór motywu przewodniego do mojej makiety części wcale nie był dla mnie łatwy bo w klimatach fantasy siedzę od prawie 20 lat i przeczytałem całą masę książek, spędziłem tysiące godzin w grach fabularnych (pen&paper RPGs) oraz komputerowych i naoglądałem się wielu filmów. Autorzy czy tytuły, które wielu z Was coś powiedzą to oczywiście JRR Tolkien, RA Salvatore, T Pratchett, ale także William King, fabularny Warhammer 1 i 2, Dungeon&Dragons 2 i 3, Warcraft, Lineage 2, Neverwinter Nights 1 i 2, Wiedźmin 1, 2 i 3, Forgotten Realms i parę innych pewnie też by się przypomniało. Kopanie w tym wszystkim zajęło by wieki więc popatrzyłem na to czym się inspirują inni i postanowiłem pójść w temat którego nikt nie poruszał na makiecie.

Sapkowski stworzył świat w którym ludzie są rasą dominującą a wszystkie starsze rasy są wypierane ze swojego dawnego świata, przez co albo dopasowują się do życia w średniowiecznych miastach jako wytykane palcami i szykanowane mniejszości albo walczą na traktach i w lasach jako partyzantka. Dzięki temu że w świecie z książek i gier Wiedźmin elfy współpracują z krasnoludami, mogłem na makiecie umieścić kilku dwarfów.

Po paru godzinach biegania po bagnach w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i zrobieniu masy screenshotów wziąłem się do rysowania planu zagospodarowania przestrzennego i budowy. Łącznie poza supportem zrobiłem trzy zamówienia na Bricklinku by uzupełnić braki w częściach odpowiednich kolorów, zwłaszcza plejtów 2x1 do zbudowania Mrocznej Wieży.


Rzuty ogólne:

Obrazek
Obrazek


Finalnie na makiecie poza wieżą ze znakiem wiedźmińskiej Szkoły Kota, znalazło się obozowisko wspomnianych elficko-krasnoludzkich partyzantów oraz miejsce mocy umieszczone na skale.

Sama wieża wygląda tak:

Obrazek


Szczegóły z obozowiska i miejsca mocy z opisami poniżej, tym co grali w grę czy czytali opowiadania poprzedzające sagę Wiedźmina niektóre z poniższych wydadzą się znajome :)

Toruviel wkraczająca na pomost w kierunku wieży, przygotowana do walki z nieumarłym strażnikiem

Obrazek

Ukryte na szczycie wieży schematy rynsztunku Szkoły Kota:

Obrazek

Krasnolud wypatrujący zagrożeń ze strony bagna

Obrazek

Miejsce mocy pilnowane przez łucznika

Obrazek

Widok na obozowisko od strony bagna

Obrazek

Kociołek i rozłożone wokoło ogniska sienniki (wspomnienie gry Wiedźmin 1)

Obrazek

Obozowisko z lotu sowy

Obrazek

Barykady przy wejściu do obozu

Obrazek

Łucznik pilnujący 'bramy'

Obrazek

Elficki dowódca pochłonięty planowaniem kolejnej napaści

Obrazek

Przewrócony wóz zaopatrzeniowy (osobny temat na forum dla spragnionych szczegółów - klik)

Obrazek

I wóz z kotem ukryty za drzewem

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-07-30, 13:38 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Major »

Mega dobrze to wyszło, dużo fajnych smaczków w tej pracy jak choćby małe mostki :)

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: Małgosia »

Super scenka. Bardzo podoba mi się bujna roślinność i gęste listowie. Elfy świetnie kryją się w całości.
Trzeba naprawdę wytężyć wzrok.
Brakuje mi tylko jakiegoś przesłuchiwanego bloede Dh'oine.
Ostatnio zmieniony 2017-07-30, 17:23 przez Małgosia, łącznie zmieniany 1 raz.

hero_king
Posty: 18
Rejestracja: 2017-07-22, 13:00
Lokalizacja: Gliwice

#4 Post autor: hero_king »

Super praca! Kompozycja kolorów i mostki są naprawdę udane.
Sporo ciekawych detali, trzeba się przyjrzeć, żeby wszystkie dostrzec :)

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#5 Post autor: Vlado »

Fajna praca.

Obozowisko wyróżniało się w mrocznym lesie elfów.

Na wystawie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się
szukanie zwierzątek poukrywanych w obozowisku.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Dla mnie to najlepsza część naszej makiety. Bardzo dobra prezentacja. Brawo!
Ostatnio zmieniony 2017-07-31, 14:48 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Obozowisko wyróżniało się w mrocznym lesie elfów.
Bardzo na plus się wyróżniało oczywiście.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: naugtur »

Sokół się znalazł? Czy to zdjęcie przed?

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#9 Post autor: Kocur »

Cieszę się że tak pozytywnie tę pracę odebraliście. Jednej rzeczy jednak się nie udało załatwić i warto o tym wspomnieć, na zdjęciach z wystaw widać jeden szczegół który załatwiłem dokładnie ostatniego dnia przed wyjazdem na Pyrkon - znaku szkoły kota na ścianie zewnętrznej wieży - w grze Wiedźmin 3 były wszystkie schematy do kolekcji tak oznaczone. Dzięki temu że Darek Mróz robił tak szczegółowe fotki całej makiety w Chojnicach, możemy zobaczyć jak to finalnie wyszło:

Obrazek171_7453 by Darek Mróz, on Flickr

Znak zrobiłem w photoshopie na podstawie screenów z gry, wydrukowany jest na folii samoprzylepnej.
Małgosia pisze:Brakuje mi tylko jakiegoś przesłuchiwanego bloede Dh'oine.
Przecież był! To ten co leży nad wodą ze sztyletem pod żebrem, centralnie na środku trzeciego zdjęcia i na tym które wstawiłem teraz powyżej też, choć poza głębią ostrości ;)
naugtur pisze:Sokół się znalazł? Czy to zdjęcie przed?
Fotki są parę dni przed Pyrkonem zrobione, tylko nie miałem czasu ich obrobić i opublikować wcześniej. A co do sokoła to ktoś go wyfrunął dwie płyty dalej wraz z paroma innymi elementami przewróconymi po drodze, zgaduję że jakiś odwiedzający miał dość zamaszysty styl pokazywania szczegółów. No bo nasi raczej nie pokazywali dalszych płyt taranując wszystkie klocki po drodze ;)
Vlado pisze:Na wystawie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się
szukanie zwierzątek poukrywanych w obozowisku.
Rekordzistka znalazła najlepiej ukrytego żółwia w ~45 sekund, najwytrwalsi spędzili tam prawie 20 minut by odnaleźć je wszystkie - kilka żab, szczura, pająka, krokodyla, węża, dwie sowy, sokoła, nietoperza i żółwia. Dla początkujących i zagubionych pierwszym rozluźniającym zadaniem było "znaleźć 3 krasnoludy", co też nie było takie proste :D
Przedział wiekowy szukających był od kilku do kilkudziesięciu lat (najstarsza uczestniczka tej zabawy wyglądała prawie jak moja babcia), a dla mnie wielka satysfakcja, że wymyśliłem do tej makiety smaczek który tak dobrze trafił w potrzeby publiczności :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: zen535i »

Czy Ty dodatkowo jakoś "nasycałeś" kolorami zdjęcia w jakimś programie? Dla mnie są za bardzo oczopląsowe. Mało co widać, jedynie mnóstwo kolorów.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#11 Post autor: Kocur »

zen535i pisze:Czy Ty dodatkowo jakoś "nasycałeś" kolorami zdjęcia w jakimś programie? Dla mnie są za bardzo oczopląsowe. Mało co widać, jedynie mnóstwo kolorów.
Tylko standardowa obróbka photoshopowa, bo bez profesjonalnego studia takiej makiety nie da się obfocić bez obrabiania zdjęć (a może jestem za mało zaawansowany w obsłudze aparatu?). ;)

W Jordanowie udało mi się cyknąć jeszcze jedną fotkę symbolu Szkoły Kota, teraz to jeszcze lepiej będzie widać:

ObrazekScoia'tael 17 School of the Cat symbol by Kocur Velox, on Flickr
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#12 Post autor: bart »

Mnie zdecydowanie bardziej podoba się całość wkomponowana w makietę. Samodzielnie to też bardzo dobry MOC ale wg. mnie jeśli masz to powinieneś dodać do galerii kilka zdjęć budowli wkomponowanej w makietę. W moim odczuciu wtedy całość zyskuje.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: mw »

bardzo udana praca i choć to nie moja bajka jak to się mówi, przyjemnie się ją ogląda, widać jaki ogrom pracy w nią włożyłeś, dbałość o szczegóły oraz kilka fajnych pomysłów w tej pracy przyciąga uwagę :) Dodam że praca jest na tyle wyróżniająca się że nawet moja niespełna 8 letnia córeczka Laurka podczas oglądania wspólnie makiety na wystawie pokazała mi paluszkiem właśnie na Twój kawałek i zawołała tatusiu to zbudował Kocur a poszukaj krokodyla :) hehe fajnie

ODPOWIEDZ