Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Cysterna kolejowa typu 406Ra
Autor Wiadomość
DawKub1922 

Wpisy: 88
Wysłany: 2017-08-12, 17:35   [MOC] Cysterna kolejowa typu 406Ra

Chciałbym przedstawi swój kolejny model, mianowicie cysternę kolejową w malowaniu/oznakowaniu "dec", typu 406Ra. Wiem, iż cystern już kilka zostało zbudowanych, a ja chciałem mieć też taki wagon, dlatego przedstawiam swoją wersję. Logo "dec" oraz informacje z adresem firmy, umieszczone na walcu to kalkomanie, takie jakie stosuje się np. w skali H0. To chyba byłoby tyle, zapraszam do galerii:

Cysterna 406Ra (1) by Dawid Kubicki, on Flickr

Cysterna 406Ra (2) by Dawid Kubicki, on Flickr

Cysterna 406Ra (3) by Dawid Kubicki, on Flickr

SM03 001 manewry (3) by Dawid Kubicki, on Flickr

A tak wygląda oryginał:
406Ra fot. Okrzesik Paweł by Dawid Kubicki, on Flickr

POZdrawiam

gmkkk 
VIP

Wpisy: 987
Wysłany: 2017-08-12, 17:49   

Pewnie fachowcy od kolejek znajdą jakieś ale, ale dla mnie super, jest piękna.
Ostatnio zmieniony przez 2017-08-12, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  

halerz 

Wpisy: 167
Wysłany: 2017-08-12, 17:52   

Peweks! Po prostu piękna! A jak wygląda na łukach?

DawKub1922 

Wysłany: 2017-08-12, 18:26   

halerz napisał/a:
Peweks! Po prostu piękna! A jak wygląda na łukach?

Na łukach wygląda tak:

POZdrawiam

Bricksley 

Wpisy: 64
Wysłany: 2017-08-12, 18:54   

Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część. No i jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5045
Wysłany: 2017-08-12, 19:00   

Bricksley napisał/a:
ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część.

Kolory Ci się pomerdały.

Bricksley 

Wpisy: 64
Wysłany: 2017-08-12, 19:35   

M_longer napisał/a:

Bricksley napisał/a:
ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część.

Kolory Ci się pomerdały.

A bo to DkRed ;)

Marone_PL 

Wpisy: 16
Wysłany: 2017-08-12, 22:05   

Wygląda rewelecyjnie. Dobra robota

DawKub1922 

Wysłany: 2017-08-13, 13:40   

Bricksley napisał/a:
Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część. No i jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)

Te dishe, to moja największa bolączka, w opisie aukcji były takie jak chciałem a jakie mam, widzimy. W przyszłości napewno podmienię. I nad studami na ostoi popracuję.

wielkamucha 

Wpisy: 128
Wysłany: 2017-08-13, 20:42   

Się podoba! Te dekle na końcu rzeczywiście przydałoby się poprawić, i trochę mi nie pasują te białe barierki, no, ale tak było chyba w oryginale... Szerokość rozumiem 8? Sam rozmyślam o cysternie z podobnym baniakiem (z takich klocków), przyznam, że Twoja praca mnie trochę inspiruje...
Bricksley napisał/a:
jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)
Dlaczego? To są właśnie klocki, study powinny być:)

Trochę mnie zmobilizowałeś. Porobiłem dzisiaj kilka zdjęć moich "produkcji", chyba wrzucę je na forum, bo dawno się nie udzielałem...

wielkamucha

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1337
Wysłany: 2017-08-14, 10:01   

Wygląda super!
Takich wagonów brakuje w CITY lub jako osobne zestawy, nawiązując do poprzedniej serii My Own Train.

DawKub1922 

Wysłany: 2017-08-14, 20:24   

Dzięki za wszystkie komentarze... i do następnego MOCa =)

meler 

Wpisy: 326
Wysłany: 2017-08-16, 13:46   

Spóźniony komentarz - b. fajne cysterny, zastanawiałem się kiedyś nad użyciem tego koloru, ale brak pasujących kolorystycznie kapsli skłonił mnie by skupić się na LBG. Różnica nie jest rażąca. Z tego co widzę jedyną opcja dla dark orange cylinder byłby dark orange dish 6x6, co chyba dałoby gorszy efekt niż obecny drobny rozjazd. Jedyne co bym zmienił to może szare serki podtrzymujące cysternę, np. czarny lub dark orange?

Pozdrawiam
M

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1213
Wysłany: 2017-08-16, 21:16   

meler napisał/a:
Spóźniony komentarz - b. fajne cysterny, zastanawiałem się kiedyś nad użyciem tego koloru, ale brak pasujących kolorystycznie kapsli skłonił mnie by skupić się na LBG. Różnica nie jest rażąca. Z tego co widzę jedyną opcja dla dark orange cylinder byłby dark orange dish 6x6, co chyba dałoby gorszy efekt niż obecny drobny rozjazd. Jedyne co bym zmienił to może szare serki podtrzymujące cysternę, np. czarny lub dark orange?

Pozdrawiam
M

Według mnie zdecydowanie lepszym efektem jest całkowicie inny kolor. W tym przypadku dishe DBG. Obecnie to wygląda to tak jakby nie było koloru i budujący dopasował coś najbliżej reszty. Używając szarego w zestawieniu z ciemnym czerwonym wygląda to na zamierzony zabieg zwłaszcza że wiele cystern jest tak malowanych.
- Grimme Varitron 470 Terra Trac - 5%
Ostatnio zmieniony przez eric trax 2017-08-16, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

DawKub1922 

Wysłany: 2017-08-17, 14:42   

eric trax napisał/a:
Według mnie zdecydowanie lepszym efektem jest całkowicie inny kolor. W tym przypadku dishe DBG. Obecnie to wygląda to tak jakby nie było koloru i budujący dopasował coś najbliżej reszty. Używając szarego w zestawieniu z ciemnym czerwonym wygląda to na zamierzony zabieg zwłaszcza że wiele cystern jest tak malowanych.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że obecne dishe są do podmiany i jak już wcześniej napisałem dostałem nie takie jak chciałem, a nie że dopasowywałem coś do reszty. Co do innego koloru dishy np. DBG to nie spotkałem się z cysterną w malowaniu/oznakowaniu "dec", na której dennice miałyby inny kolor niż reszta walca. Być może takie są, być może się nie znam, jednak pokazując foto oryginału, uznałem że to co mam będzie najlepszym rozwiązaniem (bynajmniej dla mnie)...

POZdrawiam

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu