8289 Fire Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

8289 Fire Truck

#1 Post autor: Robson »

Obrazek
8289 Fire Truck

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok produkcji: 2006/2007
Waga klocków (bez pudełka): 0,930 kg
Waga zestawu (brutto): 1,91 kg
Liczba klocków: 1036 dla Dmac ilość woreczków : 16
Liczba figurek: 0
Spis części: http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/inv/s ... thpics=yes
Cena: MSRP: 75,00$, Polskie sklepy: 369,00(sklep real) PLN, Allegro: ok. 229,00 PLN

Opakowanie i instrukcja
Instrukcje : http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... 9/8289.jpg
Pudło : http://bastelbu.de/lego/img/lego-technic-8289-1.jpg
Instrukcja czytelna, dobrze rozłożona w rozdziały. Trzy instrukcje od Trucka po około 60 stron (63,63,54) oraz dwie instrukcje od jeepa po około 50 stron (40,63)
Pudło miękkie, nieutwardzone wieczko.
Klocki
Zdjęcie Klocków: http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... /82891.jpg
Klocki wszystkie bez braków. Woreczki ponumerowane od 1-3. Pozostają klocki: 4073 x 7 ,
4519 x 2 , 3705 x 1 , 32073 x 1 , 3749 x 4 , 32524 x 2 , 3713 x 8 , 4265c x 6 , 3647 x 2 (nie wiem po co) 3070b x 1 , 2780 x 9 , 32002 x 1 , 4274 x 4 , 3673 x 2. W modelu duża ilość liftarm'ów oraz beam'ów.
Modele
Ja osobiście zbudowałem tylko model Tracka fotki :
http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... 828912.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... /82896.jpg

Model posiada obracane oraz podnoszenie ramie z koszem
http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... /82899.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... 828910.jpg
Z dołu http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... 828911.jpg
Podsumowanie
Model bardzo ładny lecz malutki. Bardzo zbita konstrukcja. Polecam osobom potrzebującym dużej ilości beam'ów i liftarm'ów za przystępna cenę. Osobiście kupiłem go do mojej czerwonej kolekcji:) Nie kupiłbym drugiego modelu ponieważ troszkę zawiodłem się na nim myślałem że będzie większy ale...:) Pozdrawiam

Za
  • Duża ilość podstawowych klocków
  • ładny wygląd
  • bawialność
PrzeciwJest to moja pierwsza recenzja mam nadzieję, że podoba się WAM:) Proszę o ocenę recenzji oraz modelu pozdrawiam Robert:)
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 07:15 przez Robson, łącznie zmieniany 10 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#2 Post autor: szimonek »

Model zupełnie mnie nie zainteresował. Od początku jak go zobaczyłem w zapowiedziach, wiedziałem że go nie kupię. Nie ma w sobie tego czegoś. Twoja recenzja i zdjęcia tylko mnie w tym stwierdzeniu upewniła. Do czerwonej kolekcji stanowczo wolę mojego 8674. A dlaczego? No bo mam i jednak porządnie się prezentuje :-)

Recenzja w sumie OK. Zgodnie z założeniami działu, recenzja ma być czyimś subiektywnym zdaniem i tak jest w tym przypadku.
Popracuj jednak nad treścią i nie chodzi mi o sens bo ten jest ok, czy błędy ortograficzne bo tych robisz znacznie mniej niż wcześniej. W tej recenzji masz strasznie dużo wyrazów pisanych z dużej litery, co się rzuca w oczy. Zdanie rozpoczynamy z dużej litery a całą resztę wyrazów w nim, piszę się małymi literami, o ile dobrze pamiętam z gramatyki :-)

Pozdrawiam
Szymon

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#3 Post autor: Jonder_qind »

Robson1903 pisze:Jest To Moja Pierwsza Recenzja Mam Nadzieje Ze Podoba Sie WAM:) Prosze o ocene recenzji oraz modelu Pozdrawiam Robert:)
O ile sobie dobrze przypominam to obiecałeś się przyłożyć do zrobienia recenzji. Widać obawy Szarikma się potwierdziły. Nie ma polskich liter (ą,ę), zdjęcia kiepskie i czy to jest recenzja czy kilka zdań o zestawie. Trochę samokrytki.

Już kiedyś była dyskusja nad pewną recenzją (dobrą, ale z błędami) i myślałem, że wszysycy będą wiedzieć jak teraz napisać recenzje, ale się pomyliłem. Przecież jest poradnik Hipopotama, jestem załamany.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#4 Post autor: Robson »

szimonek pisze:W tej recenzji masz strasznie dużo wyrazów pisanych z dużej litery, co się rzuca w oczy.
Mam taki kaprys pisania jak wam sie nie podoba to nie bede pisac Tak Recenzji
Jonder_qind pisze:jestem załamany.
Dziekuje, jest to moja ostatnia recenzja:) Nie bede sie narzucał
Ostatnio zmieniony 2007-02-06, 23:26 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#5 Post autor: szimonek »

Jonder_qind pisze:Już kiedyś była dyskusja nad pewną recenzją (dobrą, ale z błędami) i myślałem, że wszyscy będą wiedzieć jak teraz napisać recenzje, ale się pomyliłem. Przecież jest poradnik Hipopotama, jestem załamany.
Czepiasz się. Tyle ci powiem. Poradnik Hippotama (bo tak się piszę jego pseudonim, a nie Hipopotam - bez względu na to czy to jest zamierzone czy błąd przy zakładaniu loginu), jest tylko "PORADNIKIEM". Zbiorem wskazówek. Ale nie jest ścisłym wzorcem, regulaminem, sztancą której musimy się trzymać. Sam autor to twierdził. Odciśniętych na sztancy wzorków wystarczy mi na peeronie. W tym dziale chcę się dowiedzieć czegoś od serca, poczuć emocje bo to one często decydują czy nam się jakiś zestaw podoba czy nie. Nie bądź więc tak rygorystycznie nastawiony i nie załamuj się :-)

A recenzja Robsona ma większość elementów, które tam powinny się znaleźć i jest subiektywna, a nie odciśniętym bezpłciowym identycznym z wszystkimi poprzednimi wzorkiem. A że jest krótka i ma mało tekstu to nie znaczy że jest zła. Słabe zdjęcia? Cóż każdy robi takie zdjęcia jak umie i jaki ma sprzęt... też nie powód by coś skreślać.

Mnie jak wspomniałem bardziej razi napisanie kilku wyrazów w zdaniu dużymi literami, niż brak polskich krzaczków.

EDIT:
Robson1903 pisze:
szimonek pisze:W tej recenzji masz strasznie dużo wyrazów pisanych z dużej litery, co się rzuca w oczy.
Mam Taki Kaprys Pisania Jak Wam Sie Nie Podoba To nie Bede Pisac Tak Recenzji
To jest kaprys niezgodny z regułami języka polskiego. Możesz sobie go mieć, twoja wolna wola, a administratorów także wolna wola czy cię za stosowanie twojego kaprysu wywalą z tego forum czy nie. Rozumiesz? Słowo DOROSŁY w akronimie AFOL do czegoś zobowiązuje, a posiadanie takich kaprysów świadczy bardziej o gówniarstwie a nie dorosłości. I nic osobistego, przeczytaj tylko ze zrozumieniem co napisałem. Jest tu na forum wiele młodszych od ciebie użytkowników, którym w ogóle takich pierdół nie trzeba tłumaczyć.
Robson1903 pisze:
Jonder_qind pisze:jestem załamany.
Dziekuje, Jest To Moja Ostatnia Recenzja:) Nie Bede Sie Narzucał
I weź jeszcze się obraź na nas wszystkich, za krytykę (obojętnie czy słuszną czy niesłuszną, bo to zawsze jest subiektywne) albo za wskazanie ci błędów językowych. Obraź się i opuść na zawsze forum, tylko pomyśl w międzyczasie obrażona primadonno, komu zrobisz większą krzywdę jak nas na zawsze opuścisz - sobie czy nam?

Hogwh! (znaczy rzekłem).

Pozdrawiam
Szymon
Ostatnio zmieniony 2007-02-06, 22:51 przez szimonek, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

Robson1903 pisze:
szimonek pisze:
W tej recenzji masz strasznie dużo wyrazów pisanych z dużej litery, co się rzuca w oczy.

Mam Taki Kaprys Pisania Jak Wam Sie Nie Podoba To nie Bede Pisac Tak Recenzji
Jonder_qind napisał/a:
Nie przesadzajcie (jeden i drugi). Naliczyłem tylko trzy takie miejsca (nie liczę Trucka pisanego dużą literą bo uznaję że to nazwa własna). Szymon, trzy to nie jest "strasznie dużo". Robert - realizując własne kaprysy gramatyczne sam narażasz się na krytyczne uwagi - sam przecież prosiłeś o ocenę recenzji, więc masz to co chciałeś :-)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903, co i komu chcesz udowodnić ? Czujesz się niedowartościowany ? Koleżaka Cię na dyskotece spławiła czy po prostu musisz na siebie zwrócić uwagę pisząc jak obłąkany ?
24 godziny na poprawienie wszystkich pisanych w ten sposób postów.
Ostatnio zmieniony 2007-02-06, 22:57 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#8 Post autor: Jonder_qind »

Nie chodzi mi o to by trzymać się szablonu jaki jest podany w poradniku Hippotama (wystarczy spojrzeć na to jak dobre są recenzje aro_kala), ale o zalecenia jakie tam są, aby opisać zestaw rzetelnie, umieścić swoje opinie, a nie suche fakty i jedno zdanie od siebie.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#9 Post autor: Pepin Krootki »

Jonder_qind pisze: jestem załamany.
Nie..no bez przesady. To nie jest dobry sposób na mobilizację do pisania lepszych recenzji. A w szczególności jeśli jest to pierwsza recenzja. Nie jest może doskonała, może za mało jest oceny własnej ale wszystkie podstawowe informacje są zawarte.
Z drugiej strony nie rób z siebie obrażonej księżniczki Robson. Nikt Ci tu krzywdy nie wyrządził a każdy z nas chce Ci coś podpowiedzieć i ustrzec przed błędami.
Wg. mnie powinieneś dorzucić trochę więcej tekstu "od siebie" i ograniczyć te duże litery w zdaniu ( strasznie niewygodnie się to czyta ).
tu byłem - Pepin

Conrack1410

Troszkę się przeraziłem...

#10 Post autor: Conrack1410 »

Chyba troszkę przesadzacie z tą krytyką ... takie jest moje zdanie... Osobiście chciałem zrobić recenzję 8285 ale teraz sie poprostu zacząłem bać, że próba napisania mojej pierwszej recenzji wywoła jakieś przykre komentarze... Niepotrzebne skupienie się nie na treści lecz na wytykaniu błędów...

Uważam ,że recenzja Robsona ma zalety ... nikt żadnej do tej pory nie wymienił...wszyscy skupiają się na wadach...szkoda

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Maciej Drwięga pisze:Czujesz się niedowartościowany ? Koleżaka Cię na dyskotece spławiła czy po prostu musisz na siebie zwrócić uwagę pisząc jak obłąkany ?
Ej dzieki za uprzejme slowa , nie sory ale na dyskotece mnie kolezanka nie splawila "uczepiles sie mnie jak żep do psiego ogona. Na kazdym poscie po mnie jezdzicie niby co ja mam 40 Lat i jestem po studiach polonistycznych?. Dziekuje za slowa krytyki pewnie mi sie przydadza w zyciu Pozdrawiam Robert
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#12 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:Na kazdym poscie po mnie jezdzicie niby co ja mam 40 Lat i jestem po studiach polonistycznych
Nie trzeba mieć wyższych studiów, żeby wiedzieć kiedy używa się wielkich liter. Poprzednia moja wypowiedź ciągle aktualna.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Maciej Drwięga pisze:Robson1903 napisał/a:
Na kazdym poscie po mnie jezdzicie niby co ja mam 40 Lat i jestem po studiach polonistycznych

Nie trzeba mieć wyższych studiów, żeby wiedzieć kiedy używa się wielkich liter. Poprzednia moja wypowiedź ciągle aktualna.
Mi sie tak podoba pisac ,spoko nie bede tak pisal bo mnie pobijecie. Mistrzu Macieju poprawilem bledy ortograficzne w moich postach jezeli o ktorys zapomnialem usun je. Aktualna jest twoja wypowiedz ze jestem oblakany zawiode Cie nie jestem obłakany, nie posiadam żółtych papierow...?! Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-02-06, 23:33 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#14 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:nie posiadam żółtych papierow...?!
Mam nadzieję, choć ten pytajnik mnie zastanawia...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#15 Post autor: Robson »

Maciej Drwięga pisze:Robson1903 napisał/a:
nie posiadam żółtych papierow...?!

Mam nadzieję, choć ten pytajnik mnie zastanawia...
A tak w ogóle to jest ocena recenzji i modelu a nie mnie? Prawda? I troche uprzejmosci, przywital bys sie a nie odrazu jedziesz po mnie:) Pozdrawiam Robert
Cb1100RR

ODPOWIEDZ