42068-B Fire rescue vehicle [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42068-B Fire rescue vehicle [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Recenzja modelu B 42068 Airport Rescue Vehicle
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 1094
Katalogi: Brickset
Cena: $99.99, S@H: 399,99 PLN

Model B najmniejszego zestawu z drugiej połowy 2017 (ciekawych czasów doczekaliśmy że zestaw powyżej 1000 części uchodzi za mały). Dostajemy ciężarówkę z łódką na przyczepce. Funkcje to skręt, silnik z ruchomymi tłokami połączony z tylną osią, obracany, podnoszony i rozkładany dźwig, plus łódka ma "kładziony" niby-silnik, a przyczepka nóżkę.

Plusy:
- wysoka bawialność, nawet większa niż w modelu A, bo mamy co przenosić dźwigiem
- ładny wygląd; ciężarówka nie jest jakąś wybitną pięknością, ale ma wszystko na miejscu i jest ładnie dopracowana (z wyjątkiem może tyłu i obszaru pod dźwigiem); myślę że niektórym może podobać się bardziej niż model A
- wszystkie funkcje działają całkiem sprawnie

Minusy:
- funkcje są w większości powtórzeniem tych z modelu A
- łódka jest mocno surowa, szczególnie patrząc na ilość niewykorzystanych części z modelu A, i wygląda na model w mniejszej skali niż sama ciężarówka
- dużo niewykorzystanych części
- w odróżnieniu od modelu A, dodanie silnika nie jest przewidziane
- ciężarówka ma kiepski promień skrętu a zaczep przyczepki jest kompletnie sztywny w zakresie góra/dół, więc ciężko z nią jeździć po jakichkolwiek nierównościach

Film:
Ostatnio zmieniony 2017-08-22, 10:30 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Silverbrick »

Sariel, ty normalnie dźwigasz CAŁY, forumowy system recenzji Technic. :)

Twoje pociskanie zestawom, też jest na plus. Czemu? Bo robisz to z klasą. Rzetelnie oceniać zestaw i znajdujesz naprawdę istotne wady. To dobrze, bo jeśli recenzent Lego nie umie znaleźć wad, a chce o nich napisać, to gadanie o minusach zazwyczaj ogranicza się do gadania o tym, że "TLG spsiało, zaraz będzie koniec Lego/kreatywności/świata/czegoś tam". ;)
Ostatnio zmieniony 2017-08-22, 11:34 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Silverbrick pisze:Sariel, ty normalnie dźwigasz CAŁY, forumowy system recenzji Technic. :)
Taaa... A recenzje pisane to się same robią...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:
Silverbrick pisze:Sariel, ty normalnie dźwigasz CAŁY, forumowy system recenzji Technic. :)
Taaa... A recenzje pisane to się same robią...
Longer, ty normalnie dźwigacz CAŁY, forumowy system pisanych recenzji Technic. :)



Nie, no, naprawdę lubię czytać Twoje recenzje. Nawet książek!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Longer, ty normalnie dźwigacz CAŁY, forumowy system pisanych recenzji Technic. :)

Nie, no, naprawdę lubię czytać Twoje recenzje. Nawet książek!
Dzięki.
Ale mnie wkurza to, że mam prawie zbudowanego 42069, została w sumie maska i pierdoły i nie mogę go skończyć, bo ciągle nie mam czasu na klocki. Muszę koniecznie tę recenzję napisać do końca sierpnia, bo zacząłem budowanie tego zestawu w lipcu :/

A najlepsze jest to że mam jeszcze cztery zestawy czekające na recenzję. Ekhm...
Ostatnio zmieniony 2017-08-24, 15:29 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Będziesz recenzował Technica 2017 w 2020? ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Wg mnie najlepszy zestaw B drugiej połowy tego roku, mimo, że łódka trochę przecieka :D Faktycznie, jak Sariel zauważył, skręt trochę niedomaga. Myślę, że można by było rozwiązać to w troszkę inny sposób. Tak czy inaczej chyba sobie kupię ten zestaw :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#8 Post autor: AOW »

Kod: Zaznacz cały

Model B najmniejszego zestawu z drugiej połowy 2017 (ciekawych czasów doczekaliśmy że zestaw powyżej 1000 części uchodzi za mały).
20 lat temu byłby to mega zestaw z mega funkcjami.
Ogólnie podoba mi się ten zestaw, fajnie łączy koncepcje dwóch pierwszych pojazdów strażackich Lego Technic ; model A nawiązuje trochę do 8454 a model B do modelu B 8280
Naprawdę fajnie im to wyszło ! :)
Dzięki za recenzję - i też się chyba skuszę na ten zestaw :) Tymbardziej że syn uwielbia wszelakie pojazdy strażackie, policyjne czy karetki :)
Ostatnio zmieniony 2017-08-25, 14:11 przez AOW, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ