Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Dragonfly class Dropship
Autor Wiadomość
brickmartil 

Wpisy: 90
Wysłany: 2017-09-15, 18:48   [MOC] Dragonfly class Dropship

Witajcie wszyscy.
Skończyłem budowę mojego sto-studowca. Finalnie wyszło tego nawet 130 studów. Kiedy zaczynałem go budować starałem się go zrobić możliwie kompaktowego, żeby łatwiej było go składować i przewozić. Nie wyszło. Konstrukcja rozlazła się na boki, bo jednak nie mogłem powstrzymać się od dodania skrzydeł. Jak wyszło każdy widzi. Uważam, że jest całkiem nieżły. Dorodność rozmiarów można dostrzec na zdjęciu z ziumowania. Za rok zrobię pionowego, tylko dlatego, że da radę postawić takiego na każdej szafce w domu=D
Zrobiłem do niego naklejki. Naklejki po prostu drukuję na błyszczącym papierze fotograficznym - samoprzylepnym. Jest zawsze dużo wycinania. Tego skubańca oklejałem przez 4 godziny.

Tutaj obrazki:

Bałagan na chacie bo SHiPtember=D

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2037
Wysłany: 2017-09-15, 19:18   

TBB już docenili. Więc i mi wypada się przyłączyć do oklasków. Konstrukcja jest dziwaczna. Nie wiem po co jej te skrzydła i rury, ale bardzo ładna z powodu kolorystyki i proporcji. Życzę powodzenia w konkursie.

Durzy 

Wpisy: 1093
Wysłany: 2017-09-16, 00:26   

brickmartil, nigdy się nie zastanawiałem jak to jest duże, tylko patrzyłem na obrazki z procesu budowy i podziwiałem całość, nie skupiając się na wielkości (myślałem, że te skrzydła to jakieś bioniclowe wynalazki, a nie śmigła technic). Dopiero zdjęcie z Tobą uzmysłowiło mi, że jest jakieś 2,5 razy większy niż się spodziewałem. 2,5 razy! Przynajmniej. To ogromna pomyłka, ale też dowodzi... jak dobrze dobrałeś proporcje i zachować przy tym pewną spójną kompaktowość całości. Mam nadzieję, że odczytasz to jako spory komplement:)

zen535i 

Wpisy: 152
Wysłany: 2017-09-17, 14:00   

Świetny MOC, uwielbiam wszystko to co kosmiczne i strzela jak w filmie o Batmanie od LEGO : pju pju pju ☺ hehe a najlepsza ostatnia fotka : WIDAĆ NA NIEJ CAŁĄ TWOJĄ PASJĘ I DUMĘ I ZADOWOLENIE 😊😊 "czy te oczy mogą kłamać, chyba nie".

Jaco3011 

Wpisy: 240
Wysłany: 2017-09-17, 20:27   

Mało komentarzy, czyli naszych najwyraźniej zatkało. Co bardzo dobrze o MOCu świadczy. MOC miesiąca będzie, a jak się uda to drugie miejsce w konkursie na MOC roku.

Mestari 
VIP

Wpisy: 1173
Wysłany: 2017-09-17, 22:14   

Powodzenia w konkursie, jak dla mnie bardzo mocny kandydat :) Jest z czego być dumnym :D

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1948
Wysłany: 2017-09-18, 09:43   

Bardzo piękny model, jak zwykle zresztą. Tym razem w dodatku imponująco duży, a mimo to nie nudny, pełen ciekawych detali. Masz swój styl, to pewne :) .
Nie pamiętam, czy już pytałem, czy tylko chciałem spytać - gromadzisz swoje kolejne wytwory, czy kanibalizujesz, żeby budować nowe? Mam nadzieję, że gromadzisz i kiedyś będzie szansa zobaczyć to całe pierzaste towarzystwo na jednym stole, podczas wystawy w Polsce. Powodzenia w konkursie!

MarcinMK 

Wpisy: 378
Wysłany: 2017-09-18, 13:48   

Dla mnie super MOC. Lubię takie klimaty. Kolory też są świetne.

DonBolano 

Wpisy: 277
Wysłany: 2017-09-18, 15:17   

Na samym końcu ;)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5084

Wysłany: 2017-09-18, 15:24   

Bright Green. Jaaaaasne.

brickmartil 

Wpisy: 90
Wysłany: 2017-09-20, 11:59   

Jellyeater napisał/a:
TBB już docenili. Więc i mi wypada się przyłączyć do oklasków. Konstrukcja jest dziwaczna. Nie wiem po co jej te skrzydła i rury, ale bardzo ładna z powodu kolorystyki i proporcji. Życzę powodzenia w konkursie.

Dziękuję. Poświęciłem tutaj logikę na rzecz tego, żeby był odjechany. SHiPtember, dla mnie, nie jest dla żadnych nagród. Satysfakcja ze zbudowania sto - studowca w 30 dni naprawdę wystarcza;)

Durzy napisał/a:
brickmartil, nigdy się nie zastanawiałem jak to jest duże, tylko patrzyłem na obrazki z procesu budowy i podziwiałem całość, nie skupiając się na wielkości (myślałem, że te skrzydła to jakieś bioniclowe wynalazki, a nie śmigła technic). Dopiero zdjęcie z Tobą uzmysłowiło mi, że jest jakieś 2,5 razy większy niż się spodziewałem. 2,5 razy! Przynajmniej. To ogromna pomyłka, ale też dowodzi... jak dobrze dobrałeś proporcje i zachować przy tym pewną spójną kompaktowość całości. Mam nadzieję, że odczytasz to jako spory komplement:)

Dziękuję Durzy=D Wydaje mi się, że to element mojego stylu. Lekkie z wyglądu i ponadprzeciętnie duże statki. Shiva z zeszłego roku była jeszcze większa - 150 studów

zen535i napisał/a:
Świetny MOC, uwielbiam wszystko to co kosmiczne i strzela jak w filmie o Batmanie od LEGO : pju pju pju ☺ hehe a najlepsza ostatnia fotka : WIDAĆ NA NIEJ CAŁĄ TWOJĄ PASJĘ I DUMĘ I ZADOWOLENIE 😊😊 "czy te oczy mogą kłamać, chyba nie".

Dzięki - żecxzywiście, to taka wręcz dziecięca satysfakcja. Nostalgi panowie to powód dlaczego to hobby jest fajne;)

Jaco3011 napisał/a:
Mało komentarzy, czyli naszych najwyraźniej zatkało. Co bardzo dobrze o MOCu świadczy. MOC miesiąca będzie, a jak się uda to drugie miejsce w konkursie na MOC roku.

Dziękuję Ci bardzo jednak to jest zabawa tylko. Podlana oczywiście lekkim współzawodnictwem, ale ciągle przede wszystkim zabawa;)

Mestari napisał/a:
Powodzenia w konkursie, jak dla mnie bardzo mocny kandydat :) Jest z czego być dumnym :D
Dziękuję bardzo. Wolę słowo satysfakcja;)

dmac napisał/a:
Bardzo piękny model, jak zwykle zresztą. Tym razem w dodatku imponująco duży, a mimo to nie nudny, pełen ciekawych detali. Masz swój styl, to pewne :) .
Nie pamiętam, czy już pytałem, czy tylko chciałem spytać - gromadzisz swoje kolejne wytwory, czy kanibalizujesz, żeby budować nowe? Mam nadzieję, że gromadzisz i kiedyś będzie szansa zobaczyć to całe pierzaste towarzystwo na jednym stole, podczas wystawy w Polsce. Powodzenia w konkursie!

Dziękuję Dmac. Często buduję pojedyńczy model kilka miesięcy i nie wyobrażam sobie, że mógłbym go rozebrać. Wszystkie moje prace gromadzę i mam coraz większy problem ze składowaniem. Nie planowałem wystawiania się w Polsce ale kto wie, może pewnego dnia. Właśnie przy okazji. Aplikował ktoś z tego grona, żeby wystawić się na Brick Live. W zeszłym roku miałem okazję spotkać tam kolegę z Łotwy ale nikogo z Polski. Chodzi mi o to, że w Polsce jest naprawdę wysoki poziom budowania. Jeśli chodzi o koszty, Brick Live zwraca po ok 2 miesiącach grant o który aplikujesz przy rejestracji.
Nie wiem czy dotrę w tym roku, bo mogę mieć problem z urlopem. Fajnie byłoby pogadać po prostu z kimś po polsku na wystawie w UK.
Odnośnie mojego wystawienia się w Polsce - mam nadzieję, że się to uda w przyszłości=D

MarcinMK napisał/a:
Dla mnie super MOC. Lubię takie klimaty. Kolory też są świetne.

Dziękuję. Taki owado - matrix.

DonBolano napisał/a:

Na samym końcu ;)

Widziałem już i nie powiem - podjarałem się=D

M_longer napisał/a:
Bright Green. Jaaaaasne.

Ja też myślałem, że to limonkowy;)

Durzy 

Wpisy: 1093
Wysłany: 2017-09-21, 19:49   

brickmartil napisał/a:
Dziękuję Durzy=D Wydaje mi się, że to element mojego stylu. Lekkie z wyglądu i ponadprzeciętnie duże statki. Shiva z zeszłego roku była jeszcze większa - 150 studów

To są czary! Shiva wygląda masywnie, ale nadal nie wygląda na większy od Ważki (dużo bardziej udanej!). I to wszystko z klocków, w które mają tendencję do czynienia rzeczy, bardziej masywnymi!

Myślałeś nad zbudowaniem czegoś innego niż statek kosmiczny? Np. futurystycznego czołgu? Mógłby Ci nieźle wyjść, np. biało-granatowy/pomarańczowy. Albo... kamieniczki w stylu Gotham City? Tego najmroczniejszego, najbardziej "gotyckiego"?

kobalt 

Wpisy: 91
Wysłany: 2017-10-26, 08:32   

Rewelacyjny statek. Mnóstwo detali - uwielbiam to.

Tylko dlaczego dropship? Gdzie jego ładunek/pasażerowie?
Jest tak uzbrojony że powiedział bym że to Gunship.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu