The LEGO Movie 2 Accessory Set 853865

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

The LEGO Movie 2 Accessory Set 853865

#1 Post autor: michallus »

The LEGO Movie 2 Accessory Set 853865
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: Lego The Movie 2
Rok premiery: 2019
Liczba klocków: 36
Liczba figurek: 4
Cena: Lego Shop - 59,99 PLN ; allegro - około 75 PLN

Spis części
https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=853865-1,

Wstęp

Witam Was, chciałbym dziś zaprezentować zestaw z serii lego the movie 2. Od razu wpadł mi w oko jak go zobaczyłem, niestety 853865 przez dłuższy czas był niedostępny na stronie lego, a ceny na allegro osiągały dosyć duże kwoty. Na szczęście po otrzymaniu "cynku" że zestaw znajduje się w oficjalnym sklepie w Galerii Mokotów, stałem się jego posiadaczem.

Pudełko

W tym przypadku bardziej pasuje określenie opakowanie, niż pudełko. Figurki znajdują się w plastikowej wytłaczance, w której po za nimi zamknięty jest woreczek z klockami, a pod woreczkiem schowana jest mała instrukcja.

Obrazek


instrukcja

Instrukcja jest jedną kartką, pozaginaną wiele razy. Ze względu na małą ilość klocków nie jest ona wybitnie skomplikowana.

Obrazek

Obrazek

klocki

tak prezentuje nasz zapakowany mały zestaw klocków

Obrazek

zestaw mimo nazwy "acesory set" ilością akcesoriów nie powala, żółty kolor jest zdecydowanie wiodący

Obrazek

ciekawsze klocki

Obrazek

gotowa konstrukcja

Obrazek

Figurki

Zestaw składa się z czterech figurek: Emmeta, Sharkiry i (jej?) dwójki ściekowych dzieci.

Jako pierwszego prezentuję Emmeta. Figurka standardowa z serii Lego Movie 2, występująca w 6 różnych zestawach, bardzo fajna dwustronna główka

Obrazek

Druga figurka to kobieta Sharkira. Nie jestem w stanie wytłumaczyć jej pochodzenia oraz zażyłości z innymi uczestnikami tego zestawu. Występuje ona jak na ten moment tylko w tym secie. Główka jednostronna, całe ciało przystrojone zębatkami, jedna nóżka metalicznie srebrna.

Obrazek

No i teraz główne gwiazdy zestawu. Tłumacząc z angielskiego, dzieci z kanałów ściekowych. Dwa razy taki sam tors, różnią się tylko główkami.

Obrazek

Do tej pory pojawiło się kilka rodzajów niemowlaków, pierwszym był niemowlak z niebieskim torsem, który wystąpił w 16 serii minigifurek wraz z opiekunką do dziecka
Obrazek

kiedy okazało się, że to hit powstały kolejne wersje kolorystyczne, między innymi:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj gwiazdy z zestawieniu z ich bratem z pierwszego niemowlakowego zestawu.

Obrazek

No i teraz moment przerwy. Od samego początku nie pasowało mi coś w tych małych ale nie wiedziałem o co chodzi, dopiero podczas wrzucania zdjęć zrozumiałem. Nasze małe dzieciaki to niemowlaki prawda? A czy widzieliście kiedyś niemowlaka z zębami, takimi jak mają ci dwaj?

tutaj mała zamiana torsów

Obrazek

Myślicie, że Emmet może być zamieszany w "powstanie" naszych dwóch niemowlaków? Pasuje mu rola taty?

Obrazek

zdjęcie finałowe całego zestawu

Obrazek

Podsumowanie

The LEGO Movie 2 Accessory Set 853865 to zestaw wydany w związku z powstaniem drugiej części filmu Lego. Składa się z garści klocków oraz akcesoriów, mamy dwie średnie figurki i dwa fajne nowe niemowlaki. Czy cena 59,99 zł jest warta tej przyjemności? Uważam, że nie. Dodatkowo zestaw jest określony mianem Accessory set, a jak sami widzicie akcesoriami są tylko kusza i dzida. No oczywiście jest też fragment żółtego autobusu jednak jego funkcjonalność i znaczenie raczej pominę.


Plusy

+ trzy nowe figurki, niepojawiające się w innych zestawach
+ ciekawe uzupełnienie postaci dla posiadaczy zestawu 70840 Welcome to Apocalypseburg!

Minusy

- cena zupełnie nieadekwatna do zawartości zestawu
- mało akcesoriów (zwłaszcza, że to Accessory Set)
- ogólnie poza dwoma niemowlakami i ewentualnie Sharkirą właściwie nic ciekawego
Ostatnio zmieniony 2019-03-02, 13:27 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

To chyba taksówka, nie autobus. :-) Miło się czytało.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: The LEGO Movie 2 Accessory Set 853865

#3 Post autor: legosamigos »

michallus pisze:...No i teraz główne gwiazdy zestawu. Tłumacząc z angielskiego, dzieci z kanałów ściekowych. Dwa razy taki sam tors, różnią się tylko główkami.

Obrazek
...
Idealnie pasują do jakiegoś MOCa "O dwóch takich, co ukradli księżyc" :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jahoo »

Fajnie, że zebrałeś wszystkie niemowlaki które wyszły do tej pory. Nie wiedziałem że aż tyle już ich wyszło. Dobra recenzja!
GBC!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Jahoo pisze:Fajnie, że zebrałeś wszystkie niemowlaki które wyszły do tej pory. Nie wiedziałem że aż tyle już ich wyszło. Dobra recenzja!
To nie wszystkie. Jest jeszcze taki:
Obrazek
... i drugi biały.
Co ciekawe niektóre są małymi "karkami", czyli nie mają karku. ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-03-05, 11:09 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ