Wystawa Główna - Pszczyna 2018

29.06-01.07.2018

Termin wystawy Głównej LEGOWISKO Pszczyna 2018

22-24.06.2018
11
16%
22-24.06.2018
11
16%
29.06-01.07.2018
46
68%
 
Liczba głosów: 68

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

Wystawa Główna - Pszczyna 2018

#1 Post autor: Mlody »

Cześć,

odbyłem dziś spotkanie z Burmistrzem miasta Pszczyna w sprawie organizacji wystawy, głównej wystawy naszego Klubu. Było to pierwsze spotkanie, rzekłbym poglądowe.

Wstępne ustalenia są takie, że Pan Burmistrze temat podchwycił, pomysł mu się spodobał z tego co widziałem sporządzał dość obszerne notatki. Generalnie zostałem / zostaliśmy skierowani do etapu II - wystosowania oficjalnego pisma (maila) do Pana Burmistrza - on to rozsyła dalej do odpowiednich podmiotów odpowiedzialnych z którymi przyjdzie nam ustalać bliższe szczegóły i współpracować.

Spotkanie przebiegło pozytywnie w atmosferze "pewniaka" = tak działamy. Padło stwierdzenie, że dogrywamy temat w najbliższych tygodniach. Generalnie najpóźniej do ~połowy listopada musi być już poustalane bo mniej więcej do tego terminu Miasto chce mieć już gotowy kalendarz impreza na rok 2018.

Poniżej przedstawię mniej więcej zarys tego jak by to wyglądało.

ObrazekMapka by Piotr Kaczmarek, on Flickr

Oto mapka centrum Pszczyny.

1. Miejsce wystawy - Hala sportowa MOSIR'u - http://www.moris.pszczyna.pl/ - niestety brak żadnej konkretnej galerii na stronie. Miejscówka idealna jeśli chodzi o położenie. Każdy kto przechodzi z rynku do parku lub odwrotnie przechodzi obok tej Hali. Wielkościowo podobnie jak w Chojnicach - podjadę w wolnej chwili, cykne fotki i dodam do posta.

2. Hotel u Michalika - http://www.umichalika.com.pl/ - Moja propozycja noclegowa. Nic bliżej rynku nie ma. Spacerem 5 min.

3. Hotel PTTK - http://www.pttk-pszczyna.pogodzinach.net/ - Jeśli frekwencja będzie podobna jak w tym roku nie pomieścimy sie w jednym miejscu. To jest kolejna propozycja, również b. blisko Rynku.

4. Propozycja Burmistrza to internat Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Nie znam tego miejsca, podobno w zeszłym roku był remont. Nie wiem ile mają miejsc oraz jak wygląda sprawa z węzłami sanitarnymi - kolejne miejsce w które muszę podjechać. Odniosłem się do niej póki co dość sceptycznie z naciskiem, że zależy nam na pokojach z łazienkami.

O ile miejscówka jest raczej pewna o tyle miejsca noclegowe to dalej kwestai otwarta - trudno o takie ustalenia na pierwsej randce. Gdyby udało sie pozyskać nr 1 i 2 to była by bajka pod każdym względem.

Burmistrz wyraził wolę współpracy, podszedł do tematu poważnie, do promocji eventu również, ponoć Pani z Wydziału Promocji Miasta robi takie rzeczy kompleksowo.

Ja po spotkaniu jestem dobrej myśli ale podkreślam to tylko moje odczucia / wstępne ustalenia.

Pozostaje ustalić jakieś propozycje terminowe aby na kolejne spotkania podjeść już z jakimiś konkretami. Ja tylko wspomniałem o okolicach czerwca / lipca - Nasze terminy zostaną skonfrontowane z kalendarzem Miasta z racji dużej ilość imprez cyklicznych. Albo dostaniemy swoją datę albo połączy się wystawę już z jakimś eventem np dniem dziecka / dniami Pszczyny whatever.

Trzeba też ustalić kwestie biletów. Wspomniałem o tym jak wyglądało to w tym roku o frekwencji etc. Czy dostosujemy się do zaleceń miasta czy mamy jakieś twardo określone stanowisko. Burmistrz rzucił, że średnio u mnie w mieście ludzie odbierają jak imprezy są płatne ale chyba im dłużej i tym rozmawialiśmy tym bardziej sie do tego przekonywał szczególnie, że to też forma finansowania naszego spania i jedzenia np.

Wystawa w założeniach będzie dedykowana nie tylko dla mieszkańców ale również dla turystów.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że napisałem wszystko - pytajcie do woli o ile moja wiedza będzie mi pozwalać to będę odpowiadał.

ps. Wszystko zmierza w dobrą stronę i o ile wydaje mi sie że kwestia dofinansowania noclegów / obiadów jest pewna to póki nie będziemy mieć nic na papierze to sami wiecie, na spokojnie.
Ostatnio zmieniony 2017-10-24, 12:08 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#2 Post autor: Żbik »

Mlody pisze:Pozostaje ustalić jakieś propozycje terminowe aby na kolejne spotkania podjeść już z jakimiś konkretami. Ja tylko wspomniałem o okolicach czerwca / lipca - Nasze terminy zostaną skonfrontowane z kalendarzem Miasta z racji dużej ilość imprez cyklicznych. Albo dostaniemy swoją datę albo połączy się wystawę już z jakimś eventem np dniem dziecka / dniami Pszczyny whatever.
Końcówka sierpnia to Jordanów, więc może kolidować. Lepiej ten dzień dziecka albo początek lipca jak było w Chojnicach.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

Dni Pszczyny zawsze przyciągają masę ludzi, dzień dziecka też ok ale sam musisz ustalić kiedy jest najlepiej i kiedy wystawa miała by największe zainteresowanie.Całą inicjatywę popieram ! Nie tylko dlatego ,że jest blisko :) Ale również, że jest co do zwiedzania a nigdy nie miałem okazji.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#4 Post autor: A.Brickovsky »

Ja też popieram i na pewno coś dowiozę i pomogę, jeśli nie wyskoczy nic nieprzewidzianego. Raz, że mam blisko, a dwa - Pszczyna to bardzo ładne miasto :)
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1410
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Chętnie przyjadę do Pszczyny, ładne miasteczko. Kibicuje tej miejscówce :)

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#6 Post autor: judam »

Końcówka kwietnia będzie Wolsztyn, później 18 - 20 maj to Pyrkon więc chyba dzień dziecka to nie zbyt dobry termin
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#7 Post autor: Mlody »

judam pisze:Końcówka kwietnia będzie Wolsztyn, później 18 - 20 maj to Pyrkon więc chyba dzień dziecka to nie zbyt dobry termin
1. Z tego co się orientuje Pyrkon w 2018 odpada
2. Dzień dziecka to nie jest póki co żadna propozycja - było tylko rzucone jako przykład połączenia dwóch eventów o "podobnej tematyce" - ze jest taka możliwość. Ale jeśli Pyrkon faktycznie wypada to tę datę można podpiąć do propozycji wg mnie.

@Żbik - z Jordanowem na pewno kolidują dni Pszczyny, w tym roku też mnie ominęły, wypadły w ten sam weekend.
Ostatnio zmieniony 2017-10-03, 07:52 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

matyo35
Posty: 77
Rejestracja: 2014-09-07, 12:39
Lokalizacja: Kolbuszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: matyo35 »

Wydaje mi się że przyjedziemy :) zależy od terminu głównie :P jak będzie sesja to ciężko XD ale coś pokombinujemy, ogólnie jesteśmy chętni :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#9 Post autor: Żbik »

No to tym bardziej lipiec, skoro studenty mają sesję, a uczniowie jeszcze szkołę? Na przykład drugi weekend lipca. Musimy mieć konkretne propozycje do rozmów z miastem, a nie luźne gdybania.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Iwona »

A może 30 czerwca-1 lipca?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#11 Post autor: Żbik »

Iwona pisze:A może 30 czerwca-1 lipca?
No też chyba wporzo - już po szkole.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#12 Post autor: bart »

Trudno planować co będzie za 8 miesięcy ale wstępnie jak najbardziej chciałbym być.

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#13 Post autor: Cieślu »

Na przełomie czerwca i lipca mogą się jeszcze trafiać jakieś poprawki na studiach. Drugi weekend lipca nie niesie takich zagrożeń.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Iwona »

Drugi weekend lipca to szczyt rekrutacji na studia.
Tak źle, tak niedobrze ;)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#15 Post autor: Żbik »

Cieślu, zdasz wszystko w terminie zerowym i po sprawie ;)

ODPOWIEDZ