[Zawody] DFC #1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 243
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[Zawody] DFC #1

#1 Post autor: Aleksander Spyra »

Obrazek

Cześć!
Trochę dziwnie zakładać temat, skoro zawody już się odbyły, ale że planowane były w ogólnym temacie zawodów, to tutaj możemy spisać swoje wrażenia i przemyślenia ;)



Dla osób nie w temacie -> Co to te DFC?

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, że udało nam się spotkać; nie było aż tak dużo czasu, żeby przygotować auta, ale daliśmy radę! I jeszcze większe dzięki dla sebanm, który kolejny raz udostępnił nam świetną miejscówkę ;)
Bardzo się nakręciłem na tą formę zawodów (i aut), i nie zawiodłem się ani trochę. Dowiedzieliśmy się dzisiaj sporo o swoich pojazdach - wymagają wyczucia, ale spisują się dobrze w takiej formie i uważam, że nie trzeba dokonywać żadnych dużych zmian. Każde auto miało jakiś mankament - sebanm nie centrowało się odpowiednio, lomeltora wjeżdżało na bandy; blahy miało przez jakiś czas drzwi z lamborghini, a moje czułki :) Ale te wady dotyczyły raczej poszczególnych pojazdów, a nie podwozia, które przyjęliśmy.
Każdy z nas miał okazję przejechać się każdym z czterech aut, i mimo, że mechanicznie nie różniły się ani trochę, to prowadziło się je zupełnie inaczej. Z moich obserwacji: rozkład mas ma duże znaczenie, i smarowanie zauważalnie przyśpiesza auto.

Co od samych zawodów: Super atmosfera, chociaż momentami w tej ekscytacji zamiast jeździć, to dyskutowaliśmy ;) O trasie niech wypowie się reszta - ja tylko rzucę, że szerokość wyglądała na optymalną, szczególnie, że jeździliśmy też dwójkami.
I no właśnie - jeździliśmy na czas, dwójkami kto szybszy, dwójkami w przeciwnych kierunkach (szczerze mówiąc, było to zabawniejsze niż się spodziewałem), "nie swoim autem" na czas (z kamerką) i na koniec znów swoim (ale z kamerką). Trasa została objeżdżona w 100%, w obie strony.
Przetestowaliśmy też przyczepkę do derby, chyba była to największa wpadka - w wolnej chwili zaprojektuję coś bardziej przewidywalnego.

Wyniki mogą się wydawać rozstrzelone, ale czasem decydowały dziesiąte sekundy. Solo z sebanm było dla mnie najbardziej emocjonujące, niestety stres wziął górę i dałem się pokonać na ostatnich zakrętach!

Nakręciłem sporo materiału, postaram się jak najszybciej skleić jakiś film promujący!
Jak powycinam wszystkie kraksy, to może zostanie z pół minuty filmu :p
Ostatnio zmieniony 2018-05-25, 09:17 przez Aleksander Spyra, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#2 Post autor: Blaha »

Obrazek

Dzięki Olek za podsum.
Bardzo fajna ta nowa formuła DFC. przypadła mi do gustu. Autka są bardzo zrywne i szybkie. Trzeba nauczyć się panować nad nimi w chodząc w zakręt. Nieźle driftują. Wytrzymałość mają całkiem niezła, nie było żadnej awarii napędu czy skrętu, jedynie karoseria poddawała się przy mocnych dzwonach ;) Tymi małymi ścigałkami nie da się tak łatwo podciąć rywala i go obrócić jak w Mercedesach - myślę że to z uwagi na inne rozłożenie masy. Bardzo przyjemnie się je prowadzi. Ja muszę zmienić pilot na nowy bo mi się zacinał...

Poniżej wyniki z tych pierwszych pilotażowych zawodów.
Graty dla wszystkich i dzięki za bardzo miło spędzony czas!

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-10-22, 20:12 przez Blaha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Fury macie konkret na ten sezon. Wyglądają rewelacyjnie :)

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 243
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#4 Post autor: Aleksander Spyra »

Wideo zrobione, dodaję do pierwszego posta ;)
Ostatnio zmieniony 2017-10-23, 17:58 przez Aleksander Spyra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Lomeltor »

Zozoleon pisze:Wideo zrobione, dodaję do pierwszego posta ;)
Wow, szybko, fajnie to wygląda ;) szczególnie split screen prawie jak w Mario Karts :D
Dzięki!
bacon pisze:Fury macie konkret na ten sezon. Wyglądają rewelacyjnie :)
I nie tylko wyglądają! Bardzo bawialne i jak na taką konstrukcję dość solidne.

Moje podsumowanie wcześniej już zrobiłem w temacie ogólnym z rozpędu.
STT | Typowy technicowiec

sebanm
VIP
Posty: 362
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#6 Post autor: sebanm »

Tak, muszę powiedzieć, że modeliki bardzo przyjemnie się prowadzą.
Dobrze skręcają, nie ważą za dużo, przez co nie demolują trasy, są zrywne, do tego "dzwony" są delikatniejsze.
Ta skala modelu najbardziej trafiona jest do formuły, formy DFC.
Pomysł kamery na przyczepce bardzo fajny.
Jest zabawa.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#7 Post autor: Uncle Jaca »

Cieszę się, że to co zaproponowałem się przyjęło!

Mi od razu model podszedł i tak jak pamiętam przy testach poprzedniego podwozia przeliczenia to zakładałem, że to może wypalić przy takim zestawieniu silnika przełożenia i masy.

Bolidy wyglądają przekozacko, esencja ścigałki no i nie są klockożerne, mają mniej jeden silnik niż Arocsy - ale apeluję aby ich nie rozbierać i zostawić pod wystawy.

Strasznie szkoda, że nie mogłem się z Wami pościgać ale mam nadzieję, że następnym razem już się uda :)

Graty dla wszystkich. Filmik kozak maślak. A z przyczepką chętnie pośmigam na żywca.
Pies utonął, łańcuch pływa

ODPOWIEDZ