[MOC] Autosan H9-21

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: wallyjarek »

Piękny, wyglada jak prawdziwy i ta ilość detali.
Mam pytanie co do jednego. Serki w oknach do góry one są tam wciśnięte tylko?

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#17 Post autor: Shus »

Świetny! Jedynie czego mi brakuje jako creme de la creme to firanek :D

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Luboniak »

To przyjrzyj się dokładnie bo firanki to druga rzecz po uszczelkach która mnie urzekła...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#19 Post autor: eric trax »

legosamigos pisze:Pamiętam w jakim stanie przywiozłeś go do Chojnic. Wyglądał prawie jak ten autobus z gdańskich Kokoszek)
To był mój błąd. Pierwszy, że zabrałem niedokończony model. Drugi, że dopiero po wystawie zbudowałem podpory stabilisujące konstrukcję dachu podczas transportu. Człowiek uczy się na błędach.
legosamigos pisze:A może pokusisz się do kolekcji o autobus marki Jelcz zwany potocznie "ogórkiem"? Myślę, że byłby trudniejszy w odwzorowaniu, ale co to dla Ciebie? :)
Mateusz92 pisze:Ogórek już powstał. Jeśli się nie mylę zbudował go Nexus.
Przyglądałem się temu Jelczu i nie jestem w stanie zbudować go lepiej :)

wallyjarek pisze:Serki w oknach do góry one są tam wciśnięte tylko?
W oknach są wpięte na fejkowych studach z rurki i węża pneumatycznego. W drzwiach są po prostu włożone bo uszczelki trzymają je wystarczająco mocno
Shus pisze:Świetny! Jedynie czego mi brakuje jako creme de la creme to firanek :D
Luboniak pisze:To przyjrzyj się dokładnie bo firanki to druga rzecz po uszczelkach która mnie urzekła...
Przykro mi, że nie zauważyłeś starannie i własnoręcznie wycinanych firanek z chusteczek do czyszczenia okularów. Swoją drogą to jedyny nielegowy element w tym modelu :)
Ostatnio zmieniony 2017-10-30, 10:58 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: JK »

Nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z filmikiem (jak tylko będę miał chwilę nadrobię zaległości), natomiast sam wygląd jest rewelacyjny! Wygląda po prostu pięknie! Prawie jakby to był nieklockowy model (ale w sumie przyzwyczaiłeś nas już do takiego postrzegania swoich prac:) )

Gratulację za tę wspaniałą pracę!

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#21 Post autor: meler »

Świetny, po prostu znakomity. Ożywia wszystkie wspomnienia z przystanków i dworców PKS :) Dzięki.

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#22 Post autor: Shus »

eric trax pisze:
Przykro mi, że nie zauważyłeś starannie i własnoręcznie wycinanych firanek z chusteczek do czyszczenia okularów. Swoją drogą to jedyny nielegowy element w tym modelu :)
O santa teresa ! teraz dopiero widze po dokładnym ponownym przyjrzeniu! Wybacz :D

Blue_army
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-11, 10:00
Lokalizacja: Brzesko

#23 Post autor: Blue_army »

Dzieło sztuki!

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Major »

Rewelacyjny!! Znakomity ! Wyborny !!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#25 Post autor: smyk »

Efekt wow jest mocny. Zastanawiam się tylko, czy nie jest ciut za krótki w stosunku do wysokości? Coś mnie tam też razi z tymi kanciastymi błotnikami. Fajne poręcze w środku i na drzwiach. Graffiti na przystanku słuszna sugestia. Jeszcze bym napchał toreb w kratę do luków bagażowych.

Dobra robota, czekam na równie ładną terenową ciężarówkę w tej skali ;)
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Lomeltor »

Świetny, cieszy oko i to bardzo. Trochę tylko fotele rażą w oczy jak patrzy się od tyłu - szczególnie tylna kanapa, ale to już detal.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#27 Post autor: eric trax »

smyk pisze:Efekt wow jest mocny. Zastanawiam się tylko, czy nie jest ciut za krótki w stosunku do wysokości? Coś mnie tam też razi z tymi kanciastymi błotnikami. Fajne poręcze w środku i na drzwiach. Graffiti na przystanku słuszna sugestia. Jeszcze bym napchał toreb w kratę do luków bagażowych.
O graffiti nie myślałem przyznam szczerze. Nie mam takiego talentu do przystanków jak Karwik :D Co do walizek w lukach bagażowych masz rację. Próbowałem sklecić coś z szabru pt "Friends" który dostałem jednak zawsze brakowało klocków w jakimś kolorze.

Według skali wymiary są ok. Sam dach jest trochę grubszy niż powinien ale wynika to ze wzmocnień w środku tak by wszystko się nie zapadło. Naklejki imitujące gumy na błotnikach są zbyt duże. Też mi się to średnio podoba ale taki kształt wymusza Brick Arch 1x5x4, który ma dziwnie nieregularny kształt w górnej części. Chciałem koniecznie to zasłonić.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#28 Post autor: Żbik »

Cieszę się, że w końcu udało Ci się model skończyć. Model Team to nie do końca moja bajka, tym bardziej cieszę się, że wcisnąłeś tam trochę funkcjonalności :) Dość żwawo się porusza jak na 10 kg. Zdjęcia są fajne ale na żywo wygląda lepiej (jak wszystko) ;)

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#29 Post autor: TiTo & Anakin »

Mistrzostwo Świata ! jest rewelacyjny ;) A może spróbujesz zrobić z naklejki zaokrąglenia w reflektor przedni ? wkleić między czarny plate(?) i reflektor ;) No i może jakoś tylną kanapę zamaskować ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: Mestari »

Ogólnie jest świetny, ale w odbiorze jednak bardzo mi przeszkadzają światła przednie, nadkola i tylne kanapy.

ODPOWIEDZ