[MOC] Wagon piętrowy Bdhpumn

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#16 Post autor: meler »

Dziękuję wszystkim za bardzo przychylne przyjęcie!
Jellyeater pisze:Poza tymi łukami... :-) Ale same wagony super.
Rozumiem, że jazda po łukach wygląda pokracznie.. Zgadzam się z tym, ale taki był wymóg jednego konkursu czyli długie pojazdy na R40. Przy okazji prezentacji EU07 przedstawię film z jazdy po większym promieniu.
DawKub1922 pisze:Tak jak już Michał mówiłem, gdyby koło Twojego składu i tej 7-demki (co prawda jeszcze nie dokończonej) postawić mojego "Kibla", to mam wrażenie, że mój model wyglądałby ubogo...
Dzięki Dawid, ale EN57 to jednak legenda. Myślę, że z naszymi modelami mamy też szacunek kibiców Arki Gdynia :)
halerz pisze:Tam gdzie masz to jedno węższe okienko na półpiętrze (powinno być trochę niższe - wielkości pozostałych okien)
Dziękuję Halerz! Przy okazji poprawek wstawię WC.
noniusz pisze:Damian Bip-a i Bohun to zupełnie różne wagony :)
Aha - a wagony super! Rozumie, że jest zeskalowany względem oryginału?
Dzięki za wyjaśnienie. Maciek postawił sobie trochę ambitniejszy plan, przegub w jego Bip-ie jest bardzo ciekawą konstrukcją. Moje wagony są dość proste. Co do skalowania, to powinny być dłuższe, ale wówczas w zakręty wchodziłby tylko przód :)

Damian cieszę się, że wszystko wyjaśnione :) Nie ukrywam, że chciałbym zadebiutować w Wolsztynie w przyszłym roku, ale to jeszcze pół roku, więc poczekam z deklaracjami.

-

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#17 Post autor: meler »

Mateusz92 pisze:Tak czy inaczej model jest na tyle dobrze zrobiony, że nawet osoby nie interesujące się koleją go rozpoznają. I jeszcze powodzenia w konkursie :)
Mateusz, dzięki za uwagi. Skorzystam przy najbliższej przebudowie, chociaż nie obiecuję, że zmienię okna :) Klamka byłaby mile widziana, kompletnie przeoczyłem ten detal. Rękaw robiłem dość szybko i pierwszy przejazd z dużymi obawami, że będą haczyć, ale zadziwiająco wszystko się zmieściło. Tak jak piszesz, warto by też zmieścić światło, więc kiedyś ten rękaw zwężę.
Durzy pisze:Piękny model, a do tego dobitnie ukazujący jak legowe tory są "ciasne" (..) Parowozy, a co za tym idzie kolej, to pierwszy w historii ludzkości wydajny środek transportu pozwalający na długodystansowe podróże śródlądowe. Wcześniej nie było niczego co w jakikolwiek sposób mogłoby się z nimi równać, a dopiero od drugiej połowy XX mają alternatywę w postaci lotnictwa. Gdyby nie parowozy to świad wyglądałby zupełnie inaczej inaczej.
Parowozy, to co lubię... :) Pokażę niedługo film na większych łukach, powinno być zdecydowanie lepiej.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Mateusz92 »

O ile naklejki to kwestia gustu/podejścia, to klamek nie odpuszczę :P
Ostatnio zmieniony 2017-11-08, 21:00 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Widzę, ze dział "Stalowe szlaki" mocno się rozbudował ostatnimi czasy. No i dobrze, bardzo z tego się cieszę :) Oczywiście wagony bardzo mi się podobają, choć na łukach wygląda to, jakby miały zaraz wypaść z szyn, ale na szczęście się trzymają ;) Tak czy inaczej gratuluję bardzo udanego MOCa
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#20 Post autor: dmac »

Mateusz92 pisze:model jest na tyle dobrze zrobiony, że nawet osoby nie interesujące się koleją go rozpoznają
To ja, to ja! :) Wprawdzie w całym moim długim życiu tylko raz jechałem "piętrusiem" (i był to jeszcze starszy model, oliwkowy), ale rozpoznaję bez trudu i bardzo mi się podoba ta budowla.

Jaka szkoda, że standardowe tory łukowe LEGO w zasadzie nie nadają się dla tak długich wagonów. Nie wiem, jak koledzy kolejkowcy oceniają te giętkie tory nowego typu, ale ja bym ich używał nagminnie jako łagodnych łuków, żeby nie odbierać godności choćby takim piętrowym składom ;) .

P.S. Ten niebieski to zwykły niebieski, czy dark azure?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#21 Post autor: meler »

dmac pisze:
Mateusz92 pisze:model jest na tyle dobrze zrobiony, że nawet osoby nie interesujące się koleją go rozpoznają
To ja, to ja! :) Wprawdzie w całym moim długim życiu tylko raz jechałem "piętrusiem" (i był to jeszcze starszy model, oliwkowy), ale rozpoznaję bez trudu i bardzo mi się podoba ta budowla.

Jaka szkoda, że standardowe tory łukowe LEGO w zasadzie nie nadają się dla tak długich wagonów. Nie wiem, jak koledzy kolejkowcy oceniają te giętkie tory nowego typu, ale ja bym ich używał nagminnie jako łagodnych łuków, żeby nie odbierać godności choćby takim piętrowym składom ;) .

P.S. Ten niebieski to zwykły niebieski, czy dark azure?
Dzięki. To jest zwykły niebieski. Nie myślałem o innych odcieniach, ponieważ szerokie okna kolejowe występują tylko w tym kolorze (z gamy niebieskich rzecz jasna), a nie ośmieliłbym się stosować winyle na taką skalę, bo wtedy Mateusz92 przestałby się do mnie odzywać ;)

Co do łuków, obecnie jest spory wybór nie-legowych torów o dużych promieniach. Moim faworytem jest łuk od BrickTracks o promieniu R120 robiony na wtryskiwarce, ale cena jest zaporowa - 140EUR za pęłną pętlę. Alternatywą jest R104 od Trixbrix z Pszczyny za około 110EUR, albo R104 od me-models.com za ~60EUR (+przesyłka +cło +długi_czas_oczekiwania +irytacja&klej :)). Oczywiście można to zrobić legalnie z giętkich torów i zadbać o dobre mocowanie do podłoża, ew. zmiksować elementy giętkie z odcinkami prostymi, co pozwala uzyskać spore łuki, ale też czasem daje nieładny efekt telepania się pociągu, który cyklicznie wpada z krótkiej prostej w ten mini-łuk...
_
Ostatnio zmieniony 2017-11-09, 12:27 przez meler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#22 Post autor: noniusz »

meler pisze:Dzięki. To jest zwykły niebieski. Nie myślałem o innych odcieniach, ponieważ szerokie okna kolejowe występują tylko w tym kolorze (z gamy niebieskich rzecz jasna)
Zawsze możesz się porwać na nowe barwy PolRegio :)

Obrazek

marcin1982m6
Posty: 53
Rejestracja: 2016-04-14, 19:36
Lokalizacja: Poznań

#23 Post autor: marcin1982m6 »

Na zdjęciu także obecna długość składu :-)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#24 Post autor: meler »

noniusz pisze: Zawsze możesz się porwać na nowe barwy PolRegio :)
Fajne kolory. Myślę, że trans-black panele 4x3 by wystarczyły? :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#25 Post autor: martinb »

meler, to jest piękna i bardzo sentymentalna praca.

Pamiętam, że jako dziecko, w każdą środę przez okrągły rok, jeździłem do Poznania takim wagonem relacji Rzepin - Poznań Główny. Raz udawało się usiąść na górze, a raz na dole. Ale na dole też było fajnie - zwłaszcza, gdy skład zatrzymywał się przy stacjach - wówczas oczy miałem na wysokości betonu wylanego na peronie. Ech... To były czasy!

Ale o czym to ja jeszcze miałem? A, no tak. Masz mój głos.

Tomo13
Posty: 7
Rejestracja: 2017-07-17, 09:58
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Tomo13 »

Pamiętam jak takimi składami jeździło się na Przystanek Woodstock- wtedy nie było ważne żeby usiąść przy oknie, ważne było tylko to żeby w ogóle usiąść😀 meler, obudziłeś fajne wspomnienia swoją pracą...

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#27 Post autor: martinb »

Już wiem, co miałem napisać: „niezłe bydlę z tego wagonu!” ;-)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: Mestari »

Piękne są! Uwielbiam Twoje prace...
Mam wrażenie, że podobne jeżdżą teraz z Gdańskiego w stronę Ciechanowa. Czekam na zdjęcia na łukach dla nich przeznaczonych :)
BTW - nasze miasteczko potrzebuje pociągów ;) skusisz się? Raczej nie z tymi wagonami, bo trzeba zdecydowanie krótszych, ale może wesprzesz nas czymś innym?

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#29 Post autor: meler »

martinb pisze:Już wiem, co miałem napisać: „niezłe bydlę z tego wagonu!” ;-)
Tak, ten wagon jest wyjątkowo duży. Chciałem zrobić otwierany dach, ale wówczas łatwo łamie się na 3 części. Spróbuję zrobić otwieraną środkową część, bo trzyma się na dwóch plate'ach i powinno zadziałać.
Mestari pisze:Piękne są! Uwielbiam Twoje prace...
Mam wrażenie, że podobne jeżdżą teraz z Gdańskiego w stronę Ciechanowa. Czekam na zdjęcia na łukach dla nich przeznaczonych :)
BTW - nasze miasteczko potrzebuje pociągów ;) skusisz się? Raczej nie z tymi wagonami, bo trzeba zdecydowanie krótszych, ale może wesprzesz nas czymś innym?
Dziękuję. Jak wspomniałem, spróbuję zaangażować się w wystawy w przyszłym roku. Chciałbym wybrać się do Wolsztyna i Pszczyny, więc powinno się udać :)
Ostatnio zmieniony 2017-11-10, 09:57 przez meler, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: wielkamucha »

Trochę mnie nie było, a tu takie cuda!
Chyba każdy z nas "za małego" chciał się dostać na piętro i usiąść przy tych skośnych oknach. Tylko te matki nie pozwalały... :) Mnie się udało, ale duchota była niesamowita (kiedyś na Pomorzu na wakacjach jechałem, ale nie pamiętam, czy Bipą, czy Bohunem... - zielonym w każdym bądź razie).
Modele fajne, super te przeguby no i duży plus za skalę "8-s"! Na standardowych łukach rzeczywiście wyglądają dziwnie, ale sam zastanawiam się nad wydłużeniem kilku swoich wagonów (choć właśnie obawiam się takiego widoku).
Mestari pisze:BTW - nasze miasteczko potrzebuje pociągów ;)
Pytanie pewno "bluźniercze", ale to miasteczko jest gdzieś na stałe, czy takie "wędrujące"? Też myślałem, żeby może pokazać swoje produkcje gdzieś szerzej, ale czy można się gdzieś do Was dołączyć? Czy pociąg musi być jeżdżący (zmotoryzowany)? Jakieś inne wymogi?
meler pisze:Chciałbym wybrać się do Wolsztyna i Pszczyny, więc powinno się udać :)
Ha! Ja od 5 lat próbuję się wybrać (przede wszystkim do Wolsztyna) i jakoś-takoś... A też w sumie W-wa...

bzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2017-11-10, 12:24 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ