[MOC] Orcs and Humans

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: Mestari »

Dobra, tego ostatniego nie znałem... jest Szalone (tak, wielką literą ;) ).
Dzięki :) ale sypiać przez to lepiej nie będę ;)
Teraz jeszcze muszę wymyśleć jak to zrobić, żeby mi się ładnie ku górze zwężało...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Mestari pisze:żeby mi się ładnie ku górze zwężało...
Ciężka sprawa. Przynajmniej do czasu, aż pojawią się kafelki w kształcie trapezu, a pewnie nigdy się nie pojawią.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: Kalais »

Te techniki są bardzo spoko, ale to już wychodzą strasznie duże średnice.

Tutaj macie przykład z serkiem (górna część wieży, tam gdzie król i królowa) - to jest najmniejsza średnica jaką się da tą techniką zrobić. I tak powinna być jeszcze większa, bo się robią już małe szczeliny.

Obrazek

Akurat dla mnie te szpary są extra, bo dają taką pionową linię, która jest świetnym urozmaiceniem. Gdyby to zatkać wieża by była jednolita i bardziej nudna i zwyczajna. I szersza :P

Jak ktoś chce bez wcięć, i w miarę małą średnicę to chyba najlepiej po prostu budować z 1x1 round brick na zmianę z 1x2 brick i to zaginać. Taka technika jak w mostku tutaj, tylko stawiasz to pionowo i zwiększasz stopień zagięcia:

Obrazek

Tylko to powoduje problemy z wstawianiem łuczków i okien 4 i 4+ studów (jeśli byś chciał używać).

Jak zwykle wszystko ma swoje plusy i minusy :P

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#19 Post autor: Biedrus »

Ekstra ta kamieniczka. Rozwiązania w niej iście genialne!
Ostatnio zmieniony 2017-12-08, 10:43 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: Kalais »

dmac pisze:
Mestari pisze:żeby mi się ładnie ku górze zwężało...
Ciężka sprawa. Przynajmniej do czasu, aż pojawią się kafelki w kształcie trapezu, a pewnie nigdy się nie pojawią.
Może z tymi by się dało pokombinować, parami w lustrzanym odbiciu:
Obrazek

No i są takie:
Obrazek

I do łatania dziur:
Obrazek

Tylko pewnie by lepiej wyglądało jak by podstawowa cegiełka w takiej ścianie to nie było 1x2, a 2x2 lub 2x4 lub 2x3.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#21 Post autor: Jellyeater »

Paaaanie najmniej to się da na grubość bricka i dwóch plate i dwóch serków.

Tu masz z oknami:

https://bricksafe.com/files/Jellyeater/ ... 016/04.jpg

A tu bez okien: https://bricksafe.com/files/Jellyeater/ ... sciol4.jpg
Ostatnio zmieniony 2017-12-08, 12:42 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Kalais »

Sorry, Jelly, pierwszej części wypowiedzi nie rozumiem zupełnie.

A z oknami to chyba nie zrozumiałeś mojego posta. Pisałem o technice z zalinkowanego mostka, czyli na round bricki i gięcie ściany. Tam nie wstawisz tak łatwo takiego okna. Nawet nie tyle okna, co arch bricka 1x4. W tym Twoim przykładzie masz kawał prostej ściany. To żadna filozofia wstawienie w to okna ;) Ja pisałem o okrągłej ścianie.

A te przykłady to w ogóle jest jakiś sześciokąt. Panele tworzą wystające progi i jak bym miał parcie na równe powierzchnie to by mnie to męczyło i nie mógłbym tak zostawić ;)

Przykłady dmaca to trochę inny level. Tam wszystko jest ładnie spasowane. Ale jak pisałem - coś za coś. Mają bardzo dużą średnicę.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#23 Post autor: Tranzystor »

dmac pisze:2) Dla lubiących SNOT - rozwiązanie mniej klasyczne, dla wieży o dowolnej liczbie ścian.
Hah, nawet nie wiedziałem, że to jak zrobiłem to poniżej to taka poważna technika kamienicznikowa.
Kalais pisze:A te przykłady to w ogóle jest jakiś sześciokąt. Panele tworzą wystające progi i jak bym miał parcie na równe powierzchnie to by mnie to męczyło i nie mógłbym tak zostawić ;)
Przykłady dmaca to trochę inny level. Tam wszystko jest ładnie spasowane. Ale jak pisałem - coś za coś. Mają bardzo dużą średnicę.
Akurat to co pokazał Jellyeater jest bardzo ordynarnie wykonane. Nie musi być progów i można robić małe średnice, tylko wtedy trzeba być bardzo kreatywnym w środku.
Załączniki
Beztytułu48.png
Beztytułu48.png (284.26 KiB) Przejrzano 2873 razy

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#24 Post autor: Stelario »

dmac pisze: 3) Aj, jeszcze jedno mi się przypomniało: gdyby ktoś chciał zbudować kompletnie szaloną wieżę o przekroju idealnie okrągłym, opartą na belkach Technic spiętych długimi fleksami i pokrytą kafelkami 1x2, proponuję skorzystać z mojego dawnego rozwiązania kamieniczkowego. Myślę, że wieża wykonana tą techniką zmieściłaby się na płycie bazowej 48x48. Mówiłem, że szalona ;) .
Powodzenia w eksperymentowaniu!
Widzialem jakis czas temu instrukcje z uzyciem liftarmow I gasienic. Teraz jak patrze na ta Twoja sciane to mam wrazenie ze to prawie to samo. ;)
Bardzo interesujaca technika.
Ostatnio zmieniony 2017-12-14, 04:34 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ