[MOC] Misja - San Escobar 1715 r.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Misja - San Escobar 1715 r.

#1 Post autor: Ciamek »

Witam

Przedstawiam najnowszy MOC - Misja - San Escobar 1715 r.

Obrazek


To owoc ostatnich dwóch lat pracy - klockowe marzenie, które od dawna chciałem spełnić - klasztor z kościołem na Karaibach.

Inspirację dla wyglądu budowli (fasada kościoła) czerpałem głównie stąd:
https://es.wikipedia.org/wiki/Estancia_ ... a_Catalina

Bryg HMS Falcon to MOC, który opublikowałem rok temu:
viewtopic.php?t=28756


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Historia:


Wyspa San Escobar na Karaibach, 1715 r.

Przejęta we władanie Hiszpanów w XVI w., ze względu na niewielkie znaczenie strategiczne nie doczekała się większego rozwoju. Powstała tu za to jezuicka misja mająca na celu nawracanie lokalnego karaibskiego plemienia. Zakonnikom udało się zbudować klasztor, a później nową świątynię pod wezwaniem Matki Bożej z San Escobar. Drugą ważną budowlą jest tutaj stary fort.

W tej chwili jesteśmy świadkami niezwykłego poruszenia w tej okolicy. Niedawno ze specjalną misją przypłynął tu angielski okręt HMS 'Falcon' dowodzony przez kapitana Jacka O'Briana. Kapitan - wielbiciel gry na skrzypcach - wraz ze swoim przyjacielem - doktorem Mauritiusem - właśnie raczą swoją (na razie nie mającą wielu zajęć) załogę koncertem na pokładzie.

Falconem przypłynął gubernator Woodes Brickers, który na mocy Traktatu Utrechckiego ma misję przejęcia wyspy od Hiszpanów. W tym momencie, wraz z admirałem Nathanielem Elsonem, przekazują stosowne dokumenty przedstawicielowi hiszpańskiemu - pułkownikowi Jose Arcadio Demoralesowi. Pułkownik wita wylewnie delegację, zgodnie ze swoją maksymą - 'Viva la Biba!'. Entuzjazmu przełożonego nie podzielają szeregowi żołnierze hiszpańscy.

Z drugiej strony wyspy pojawił się 'Cauldron' - Okręt Jego Pirackości kapitana Rdzawobrodego. Jego banda przybyła tu z misją odnalezienia ukrytego na wyspie skarbu. Właśnie im się to udało. Dzięki temu, że wcześniej pojmali niejakiego Felipe Bernardo - człowieka, który posiada specjalny klucz - wkrótce otworzą znalezioną w jaskini skrzynię. No chyba, że nie zdążą - marynarz na dziobie przed chwilą odkrył obecność angielskiego okrętu.

Felipe to kompan znanego bohatera Karaibów - Karmazynowego Pirata. To oni dwaj planowali sami posiąść skarb, ale ich misję pokrzyżował niespodziewany romans Karmazynowego ze spotkaną na wyspie piękną Senoritą Isaurą. W tej chwili pojedynkuje się on na dziedzińcu klasztoru z Don Alfonso - ciemiężcą, który uwięził Isaurę na wyspie z misją oddania jej handlarzowi niewolników. A złoczyńca ten - Sir Lawrence A. Mistad - właśnie przypłynął na pokładzie Falcona i już rozgląda się na pomoście za nowym zaopatrzeniem swojego biznesu. W tej krytycznej sytuacji ważą się losy Senority. Na szczęście jest Brat Alforza, który otrzymał od Przeora misję pomocy senoricie w ucieczce z klasztoru.

Za chwilę do pojedynku w klasztorze, zaalarmowany dźwiękiem krzyżowanych szpad, dołączy hiszpański porucznik (Teniente), który odwiedzał właśnie Przeora z misją pozyskania kolejnej porcji zakonnych trunków dla swojego Comandante w forcie.

Tymczasem w cieniu wielkiej (no, może nieco mniejszej) polityki trwa zwykłe życie na wyspie. W szkole w osadzie trwają nauki biblijne a na podwórku mecz zielonego kokosa zainicjowany przez wielbiciela i wirtuoza tej rozgrywki - brata Lionela. Kilku tubylców łowi ryby przy brzegu, a inni transportują ich zdobycze ścieżką wśród skał do osady, w której przygotowywany jest posiłek.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na mały wodospad, nad którym brat Jeremio Irones oddaje się pasji flecisty. Nie wolno również pominąć małej, lecz pięknej plaży - La Playa. Od kilku lat mieszka tu rozbitek - Robinson Boozoe - właśnie radośnie wita rodzinę kolonistów, która (jako jedyna) przypłynęła na pokładzie Falcona z misją osiedlenia się na San Escobar ("Czeka na Was nowe, wspaniałe życie", mówili...).

Co będzie dalej?




Galeria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=572621
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... 72621&n=48
Galeria Flickr: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 0288853075



Wybrane zdjęcia:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2017-11-29, 22:21 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

Ciekawa historia i niesamowity Moc:) dwa lata to długo i efekt tego wart:) Klasztor z Kościołem na wyspie schowany między drzewami wygląda świetnie:) sama ta skalista wyspa obrastająca roślinami prezentuje sie genialnie:) a pierwsze co rzuca sie w oczy to spienione fale na wodzie:) piękny MOC:) gratuluję:)
Lego nasze Lego

R19Cabrio

#3 Post autor: R19Cabrio »

Duża praca, dużo oglądania, przyjemna historia, figurki świetnie dobrane i ubrane. Podziwiam wkład pracy i czasu. Słowa uznania napisałem, teraz od nowa będę się przyglądał zdjęciom przez kolejne dziesiąt minut i podziwiał

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: zen535i »

Pozamiataleś, jedna z lepszych makiet jaką widziałem w tym roku a nawet... ( jednak nie mnie to oceniać a demokratycznej większości ). Według mnie jest super, może dlatego że lubię te klimaty serii Piratów. Fajna kopuła- to pewnie planeta Hoth ? Podziwiam ogrom pracy, zaangażowania, dopracowania tej makiety- jest super, a mankamenty niech wynajdą forumowicze mega MOCARZE bo coś tam pewnie jest, a mi nie wypada :) aha, żagle to samorobki? -Też fajnie wyszły.
Piwo moje paliwo;)

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Marone_PL »

Fantastyczna praca. Klasztor najbardziej przykuwa spojrzenie.

San Eskobar to chyba minister Waszczykowski chciał najechać...?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Biorąc po uwagę, że w przyszłym miesiącu też planuję wrzucić barok, to nie lubię Cię. Mój będzie lepszy... :-P

A tak poza tym to też o czymś takim marzę. Piękne. Na monitorze zobaczę dokładnie zdjęcia i coś dopiszę.

Piękny. zabrakło mi słów. :-) Gratuluję, podziwiam i trochę zazdroszczę. BTW to tak sobie myślałem jaki marny rok ten 2017. Dawno nie było właśnie takiej pracy z przytupem. I tak sobie myślałem kiedy coś wrzucisz. I jest. :-)
Ostatnio zmieniony 2017-11-29, 08:32 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 3 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Matko Afolska! Ciamek: zaorałeś brickshelfa. Zaraz padnie i się nie podniesie.
Piękny klasztor, piękna wyspa, piękne widoki. Tylko historia z misją;)
Dojadę do pracy, to będę podziwiał na kumputerze.

Btw. Wyspa mało strategiczna, a interesują się nią Hiszpanie, Anglicy, Holendrzy i piraci. Oh, really?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Shus
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-04, 09:33
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Nie posiadam

 

#8 Post autor: Shus »

Fantastyczna praca! Ach :D zazdroszcze :) majstersztyk!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

O, jak pięknie, szanowny Ciamosławie!
Na niczym nie oszczędzałeś. I skał dużo, i zieleni, i budowla sakralna imponująca (rzekłbym: galaktyczna, sądząc po kopule ;) ). Mikroscenki jak zwykle świetne. Imiona i nazwiska niektórych bohaterów bawią jak powinny :) . Nie wiem, czy patent z uschniętymi krzaczkami tuż pod koronami palm jest Twój, ale wszystko jedno - sprawdził się wybornie.
Nie wiem, co jeszcze mógłbyś zrobić, żeby wrażenie było większe - może 15-metrowe fale? ;)
Z serca gratuluję.

P.S. Czego to się nie robi na chwałę Pana: oto szara skała stercząca z morza, a na niej biały kościół i klasztor z białego kamienia (marmuru?) :D . Trochę kursów musieli zrobić statkami z najbliższego kamieniołomu, żeby toto zbudować... ;)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

A tak sobie myślałem ostatnio, że dawno nic nie publikowałeś. Teraz widać dlaczego. :) Zacna makietka, jest czemu się poprzyglądać. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Kościół jest otynkowany...
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

Cała makieta wygląda pięknie. Widać że dwa lata pracy nie poszły na marne. Wkręciłem się w opowiadaną historię i czekam z niecierpliwością co będzie dalej.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: MarcinMK »

Pięknie Ciamek, pięknie! No to do następnej wystawy ☺

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Mestari »

Domagamy się prezentacji na wystawie :)
Chcę obejrzeć na żywo i mieć na to co najmniej godzinę.
Gratulacje. To jest piękne! Też ostatnio myślałem, że coś długo nie ma nic dużego od Ciebie i miałem nadzieję na coś z przytupem. Nie zawiodłeś. No i masz niesamowite tempo pracy. Mi jeden budynek zajmuje już dobre trzy kwartały a nie mam jeszcze 25% ukończonych. A tu tylko 2 lata i tyle się dzieje, widać, że nie szedłeś na skróty. Jeszcze raz gratuluję :)

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Bardzo chciałbym obejrzeć zdjęcia tej pracy (a jeszcze bardziej samą pracę). Czekam aż wrzucisz je na jakiś serwis który ma interfejs nadający się do użytku dla ludzi.
Ostatnio zmieniony 2017-11-29, 21:35 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ