[MOC] Liebherr LR 11000

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#31 Post autor: Jaco3011 »

Dobrze widzę, że skala większa od minifigowej?
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#32 Post autor: piotrek839 »

Pojechałeś :)
Zdumiewa mnie Twoja cierpliwość i determinacja do zbudowania takiego MOCa :) Tak się zastanawiam, co z nim zrobisz. Nie rozkładasz swoich MOCy i trzymać nie masz gdzie, bo film robiłeś w salonie i to nie pełnego MOCa.
Jak dla mnie perfekcyjny pod każdym względem, gratuluje :)
P.S.
Masz może jeszcze jakieś zdjęcia mniej formalne tego co jest w środku, np. obrotnicy, napędu, itp.?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#33 Post autor: Tranzystor »

Masz może jeszcze jakieś zdjęcia mniej formalne tego co jest w środku, np. obrotnicy, napędu, itp.?
Wrzucę galerię WIP za jakiś czas.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: mw »

o ja cię, widziałem to cacko w necie na YouTube ale ta jedna fotka pokazuje wielkość tej maszyny i jestem w szoku. A czy na filmiku skróciłeś ramię ? bo jakoś tak mi się wydaje ?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#35 Post autor: Tranzystor »

Tak, na początku konfiguracja jest taka, a potem taka. Musiałem zmniejszyć wysięg żeby dało się podnieść to krzesło i LTM 1750.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#36 Post autor: romkoo »

Tranzystor pisze:
romkoo pisze:Oblicza³e¶ mo¿e ile w pierwowzorze maszyny wa¿y³yby odpowiedniki tych 2 puszek Sprite (tutaj wa¿± 1 kg)?
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale odpowiednik 1kg w tej skali to 13,8 tony (24^3). Puszki wa¿± 0,7kg.
Tak, dok³adnie o to chodzi³o, dziêki.

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Rotmistrz »

Imponujący MOC. Wygląd ładnie dopracowany. Funkcjonalność na najwyższym poziomie. Gratuluję!

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: BONBINI »

Model z tych wybitnych. Gratuluję wytrwałości i masy wolnego czasu :-)
noniusz pisze:No i w końcu ktoś namacalnie potwierdził i udokumentował teorię Longera, że silnikami Lego z odpowiednim przełożeniem można przestawiać meble.
Swego czasu pisałem, że podniosłem krzesło klockami silnikiem 4,5V, więc Twój dźwig potwierdza, że da się.

Gdy patrzę na zdjęcie całego dźwigu pod sufitem w pokoju mam wrażenie, że końcówka wysięgnika z kratownicy mocno się ugina. Jeśli chcesz ją jeszcze przedłużyć, aby osiągnąć maksymalną konfigurację to raczej do poziomu jej całej nie ustawisz, bo się złamie. Trzymam jednak kciuki za dalsze próby.

Zawsze zastanawiałem się ile wytrzymują połączenia długich cięgien 16L z cienkimi liftami 3L za pomocą osiek "2".Teraz przekonałeś mnie, że wytrzymują dużo... ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#39 Post autor: Tranzystor »

BONBINI pisze:Swego czasu pisałem, że podniosłem krzesło klockami silnikiem 4,5V, więc Twój dźwig potwierdza, że da się.
Z odpowiednim wielokrążkiem można by chyba podnieść dowolny ciężar.
BONBINI pisze:Gdy patrzę na zdjęcie całego dźwigu pod sufitem w pokoju mam wrażenie, że końcówka wysięgnika z kratownicy mocno się ugina. Jeśli chcesz ją jeszcze przedłużyć, aby osiągnąć maksymalną konfigurację to raczej do poziomu jej całej nie ustawisz, bo się złamie. Trzymam jednak kciuki za dalsze próby.
Końcówka którego wysięgnika? Według mnie wszystkie są proste. Druga sekcja wysięgnika (luffing fly jib) się trochę wygina, ale ona na zdjęciu ma maksymalną długość. Przedłużona będzie pierwsza część.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#40 Post autor: Mlody »

Buziaki na priv poleciały ale napisze i tutaj. Prze kozak dźwig i Ty!! Nie mogę się doczekać aż Cie nim podniosę na wystawie.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#41 Post autor: legosamigos »

Takie pytanie. Jak domownicy reagują na te żółte urządzenie do przestawiania krzeseł w salonie? :) Iście imponujących rozmiarów jest ten żuraw, ale chyba troszkę przeszkadza w domu ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#42 Post autor: Jellyeater »

Rodzice pewnie dawno się z tym pogodzili. :-) Takie życie rodziców.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#43 Post autor: SAMOLOT »

Wspaniała konstrukcja, można powiedzieć "Jego Wysokość". Gratuluję wytrwałości, chciałbym gdzieś kiedyś na żywo go zobaczyć. No i chciałbym kiedyś zbliżyć się do tego poziomu w swoich konstrukcjach. Gratulacje

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#44 Post autor: Tranzystor »

legosamigos pisze:Takie pytanie. Jak domownicy reagują na te żółte urządzenie do przestawiania krzeseł w salonie? :) Iście imponujących rozmiarów jest ten żuraw, ale chyba troszkę przeszkadza w domu ;)
Już dawno jest rozczłonkowane w kartonach, ale jak stało tam przez 2 tygodnie to trochę się nasłuchałem marudzenia...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#45 Post autor: legosamigos »

Wcale się nie dziwię :) A firma Liebherr jakoś doceniła Twoje MOCe, skoro tak ich promujesz?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ