8466 4x4 Off Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#16 Post autor: AOW »

A jak ten zestaw spisuje się jako "zabawka" mam na myśli jak samochód do bawienia się nim na podłodze czy dywanie?

Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Alex »

AOW pisze:A jak ten zestaw spisuje się jako "zabawka" mam na myśli jak samochód do bawienia się nim na podłodze czy dywanie?
ja się nim nie bawiłem, ale wyobrażam sobie, że powinien spisywać się w tej roli dobrze; jest dosyć duży, ma wysoki prześwit więc z włochatymi dywanami czy progami nie ma problemu, ma także sterowanie osią skrętną wyprowadzone na dachu (tzw. Hand of God) co jest w tym przypadku bardzo pomocne, otwieranie drzwi także wyprowadzone jest na dach; ma otwartą komorę silnika - widać ruch tłoków.
Uważam, że spisze się dobrze jako zabawka.

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

#18 Post autor: Przemo »

Ja miałem z nim problem taki, że przednie amortyzatory nie utrzymywały ciężaru przodu (prawdopodobnie ze starości) przez co opadał i zabawa "Hand of God" była trochę utrudniona...
W jednym egzemplarzu wymieniłem je na nowsze i wszystko było pięknie :)
Też spotkaliście się z takim problemem?

Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Alex »

Przemo pisze:przednie amortyzatory nie utrzymywały ciężaru przodu (prawdopodobnie ze starości) przez co opadał
u mnie to nie wystąpiło

sebanm
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#20 Post autor: sebanm »

Przemo pisze:Też spotkaliście się z takim problemem?
Pewnie miększe sprężyny były w amorkach.

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

#21 Post autor: Przemo »

sebanm pisze:Pewnie miększe sprężyny były w amorkach.
Raczej oryginalne. Mam 2 takie zestawy i działo się tak w obu. Tyle że kupiłem te zestawy używane.

Lord_Drewno
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-16, 00:09
Lokalizacja: Trójmiasto

#22 Post autor: Lord_Drewno »

Przemo pisze:a miałem z nim problem taki, że przednie amortyzatory nie utrzymywały ciężaru przodu (prawdopodobnie ze starości) przez co opadał i zabawa "Hand of God" była trochę utrudniona...
Uginanie się przednich amortyzatorów jest w tym modelu normą, wynika to z takiej a nie innej konstrukcji. Dobrze sprawdzają się te z 8110, jako że są twardsze.

Mam ten zestaw od nowości, wujostwo z ameryki przyjechało bez prezentu i zapytało, co bym chciał... Ciągle stoi zbudowany na półce ^_^

Co do recenzji: naprawdę niezła, ale IMO nie powinny się w niej znajdować tak osobiste i subiektywne stwierdzenia, jak "brzydkie, zielone panele" - mało który zestaw Lego ma moim zdaniem tak piękny kolor paneli. W ogóle mało które Lego ma "CHROMOWANE" panele. Również bardzo podoba mi się wygląd tego pojazdu i nie narzekam na niezabudowany bagażnik - owszem, za dzieciaka brakowało mi możliwości jego "otwarcia", ale ładowności mu nie mogłem odmówić ^_^ Bawiłem się świetnie, szczególnie, że przez wiele lat był to mój jedyny duży zestaw Technic - aż poszedłem do roboty...

Z minusów dorzuciłbym jeszcze gumowe koło do skręcania na dachu - szybko się wyrabia i przestaje spełniać swoją rolę, koła stawiają zbyt duży opór.

Co do podwozia - jest identyczne dla modelu A oraz B. Zmienia się jedynie nadwozie.

Rety, to mój ukochany model! Tyle wspomnień ^_^

Alex
Posty: 12
Rejestracja: 2017-12-31, 17:24
Lokalizacja: Imielin (Śląskie)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Alex »

Lord_Drewno pisze:Co do recenzji: naprawdę niezła, ale IMO nie powinny się w niej znajdować tak osobiste i subiektywne stwierdzenia, jak "brzydkie, zielone panele" - mało który zestaw Lego ma moim zdaniem tak piękny kolor paneli. W ogóle mało które Lego ma "CHROMOWANE" panele. Również bardzo podoba mi się wygląd tego pojazdu i nie narzekam na niezabudowany bagażnik
Dziękuję za pochwałę oraz konstruktywną krytykę:) Niestety napisanie obiektywnej recenzji nie jest możliwe. Po to właśnie są komentarze, abyście mogli przedstawiać swój punkt widzenia. Jest on jak najbardziej mile widziany. Rada co do bycia subiektywnym podczas pisania recenzji jest także w Poradniku recenzenta

ODPOWIEDZ