Lego Star Wars 10018 Darth Maul

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 420
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Lego Star Wars 10018 Darth Maul

#1 Post autor: MarcinMK »

10018 Darth Maul- Ultimate Collector Series

Obrazek
Dane techniczne:
Seria: Star Wars - Ultimate Collector Series.
Rok produkcji: 2001.
Wymiary pudełka: 57,7 cm x 48,0 cm x 10,8 cm.
Liczba części: 1868.
Liczba figurek: brak.
Naklejki: brak.

Cena: MSRP: 150 $, średnia za 1 klocek: 0,0803 $.
Waga: wg BL – 3712 g. Mój model: 3730 g.
Instrukcja: 1 szt., kolorowa.

10018 na: brickset.com
10018 na: lugnet.com
10018 na: peeron.com

*Kilka słów o:
Darth Maul to lord Sithów żyjący podczas schyłkowego okresu Republiki. Urodził się na planecie Dathomira i był synem Siostry Nocy Talzin. Najmłodsze lata życia spędził pośród Braci Nocy, wraz ze swoimi młodszymi braćmi, Savage'em i Feralem. Jeszcze w dzieciństwie został uczniem lorda Sithów, Dartha Sidiousa. Na wzór pradawnych Sithów został wytatuowany na całej powierzchni ciała, co budziło grozę wśród jego wrogów. Jego bronią był dwustronny miecz świetlny o czerwonych ostrzach.
W roku 32 BBY Maul wziął udział w zaplanowanych przez swojego mistrza wydarzeniach, związanych z inwazją na Naboo. Podjął nieudany pościg za królową Amidalą, zakończony niepowodzeniem w trakcie pojedynku z mistrzem Jedi, Qui-Gonem Jinnem. Niedługo potem, w trakcie finałowej bitwy na Naboo starł się ponownie z nim, a także z jego uczniem, Obi-Wanem Kenobim. Chociaż udało mu się zabić tego pierwszego, to jednak chwilę potem został przecięty na pół przez Obi-Wana. Jakimś cudem zdołał przeżyć tą walkę, po czym zaszył się na wiele lat na planecie Lotho Minor. W trakcie wojen klonów połączył siły ze swoim bratem Savage'em, chcąc dokonać zemsty na Obi-Wanie Kenobim. Co działo się z Maulem dalej? Jeśli kogoś to interesuje to zapraszam do zapoznania się z jego losem np. tutaj: www.ossus.pl

Zestaw do recenzji to zestaw używany w bardzo dobrym stanie.
Karton, box zestawu w kolorze biało-czarnym, wykonane jest z cienkiego kartonu, jednak boki wzmocnione są poprzez podwójne złożenie, tworząc dwu centymetrową, sztywną ściankę. Na przedniej stronie kartonu znajduje się złożony zestaw ukazujący Dartha Maula. Na tylnej w narożnikach znajdują się tylko napisy.
Przednia, tylna i wszystkie boczne części kartonu pokryte są białymi punktami, plamkami, które imitują otchłań kosmosu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na jednej ze ścianek wewnątrz kartonu widnieją cyfry: 4171991. Ja niestety nie wiem co to jest…
Obrazek

W środku kartonu dwa białe kartoniki z klockami i instrukcja.
Obrazek

Klocki zapakowane w starego typu woreczki: z dziurkami 8 sztuk, bez dziurek 13 sztuk.
Obrazek


Spis części: Moim zdaniem jest ich: 1868 + 3 zapasowe = 1871.
Spis części BL: 10018 – 1868 cześci
Spis części peeron: 10018 – 1860 części

Liczba sztuk w kolorach:
Black: 1235 + 1
Blue: 18
Brown: 32
Chrome Silver: 1
Dark Gray: 1
Light Gray: 2 + 1
Red: 431 + 1
Tan: 105
Trans-Neon Orange: 2
White: 16
Yellow: 25

Ciekawe i interesujące klocki na pojedynczych zdjęciach.
Hitem hitów jest Black Cylinder Quarter 4 x 4 x 6 w ilości 4 sztuk /zdjęcie nr 1/. Występuje tylko w dwóch zestawach z 2001 roku a cena jednego panelu na dzień dzisiejszy to 150 – 300 zł, używane.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Neklejki:
Mimo, iż jest to UCS nie ma naklejki, która jest charakterystycznym elementem zdecydowanej większości modeli z serii Ultimate Collector Series.
Naklejkę jako CUSTOM ITEM można sobie "zrobić" lub kupić, np. tutaj: Naklejka BL lub na ebayu Naklejka ebay Czerwona oraz Naklejka ebay Niebieska

Obrazek
Obraz naklejki pobrany z tej strony



Etapy w budowie:
Zestaw nie jest trudny w budowie, instrukcja jest dość czytelna choć łatwo o pomyłkę. Trzeba uważać by przy składaniu nie pomylić “linii” układania przy dłuższych partiach jednokolorowych klocków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapasowe części

Obrazek


Porównanie wielkości do innych modeli

Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja do pobrania
Wykonana w formie zeszytowej. Całość to 80 stron.

Na stronie 78 i 79 pokazanych zostało kilkanaście innych modeli z serii star wars.

Obrazek Obrazek

Maul i Vader Ponoć dawno dawno temu spotkali się i stoczyli pojedynek…

Obrazek Obrazek

Podsumowanie
To model, który w kolekcji "zbieraczy" ucsów jest koniecznością. Sama historia Maula jest na tyle ciekawa i intrygująca, że po prostu warto mieć ten zestaw w swojej kolekcji.

Za:
- oryginalny wygląd zestawu,
- ciekawie prezentuje się przy innych modelach,
- Darth Maul - kultowa postać.

Przeciw
- zbyt dużo widocznych studów,
- cena,
- straszy małe dzieci…

Lego Star Wars 10018 Darth Maul to ciekawy i interesujący zestaw. Cieszę się, że go w końcu dorwałem i mogę spojrzeć w jego pomaranczowe ślipia.
Dla mnie jest piękny… Polecam.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajna recenzja. Czekam na kolejne. :)

Sam zestaw jest w sumie bardzo ciekawy. Było jeszcze jakieś inne "popiersie" w zestawach Lego (niekoniecznie SW)?
Piszesz, że cieszy Cię, że możesz spojrzeć w jego pomarańczowe ślipia. Faktycznie mają w sobie coś hipnotyzującego. Patrząc na wnętrze czaszki wydaje się, że można byłoby tam łatwo dołożyć czerwone świecące klocki. Efekt byłby pewnie jeszcze lepszy...

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 420
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: MarcinMK »

Ja widziałem tylko popiersie Yody. Chociaż to raczej cała postać...
Maul, na żywo, wygląda naprawdę trochę strasznie...i te jego oczy są lekko hipnotyzujące.
Cieszę się bardziej z tego, że go mam niż z tego, że straszy mi Rodzinkę :)
Może w wolnej chwili wsadzę mu Ledy 8870 i zobaczymy jak wygląda. Przez chwilę, podczas składania, chciałem to zrobić ale jakoś z tego zrezygnowałem.
Ostatnio zmieniony 2018-02-26, 16:24 przez MarcinMK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:Bardzo fajna recenzja. Czekam na kolejne. :)

Sam zestaw jest w sumie bardzo ciekawy. Było jeszcze jakieś inne "popiersie" w zestawach Lego (niekoniecznie SW)?
Piszesz, że cieszy Cię, że możesz spojrzeć w jego pomarańczowe ślipia. Faktycznie mają w sobie coś hipnotyzującego. Patrząc na wnętrze czaszki wydaje się, że można byłoby tam łatwo dołożyć czerwone świecące klocki. Efekt byłby pewnie jeszcze lepszy...
Efekt byłby jeszcze lepszy, gdyby te oczy oprócz świecenia, jeszcze się ruszały :)
Ostatnio zmieniony 2018-02-28, 17:03 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#5 Post autor: Mlody »

Do mnie jakoś te popiersia nie przemawiają :( Może gdybym zobaczył to na żywo.... :)
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#6 Post autor: Falcrum »

MarcinMK pisze:- straszy małe dzieci…
To jeszcze nic. Suita Imperialna na pianinie straszy duże panie na akademiach szkolnych.
A model jest dla mnie bardzo urokliwy - także przez te study. Stare modele SW są piękne, a ich piękno tkwi właśnie w tej prostocie i umowności, dzięki której całe tło powstaje w wyobraźni niemal automatycznie - przynajmniej na mnie tak to działa.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Nie mój klimat, ale recenzja bardzo dobra, ciekawa i rzeczowa. Czytałem ją z przyjemnością :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#8 Post autor: bart_ilo »

Moim zdaniem bardzo dobra recenzja. Nawet nie wiedziałem, że był taki zestaw :)

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Zwariowany »

Dobra recka. Popiersie bardzo ciekawe, choć u mnie by nie przetrwało. Poszło by na żyletki:-P
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: JAREMA. »

Wydaje się spory, zabierz kiedyś na wystawę chętnie obejrzę na żywo.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: mw »

bardzo fajnie napisana recka, ciekawa historia omawianej postaci a co najważniejsze to dziś widziałem opisywany obiekt u Marcina na żywo i zapewniam wszystkich że jest świetny i naprawdę duży. Nigdy nie myślałem o tym zestawie aby go zobaczyć u siebie na półce lecz po dzisiejszym dniu zmieniłem zdanie i zaczynam polowanie na ten zestawik.

ODPOWIEDZ