41588 The Joker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

41588 The Joker

#1 Post autor: SERVATOR »

41588 The Joker

Obrazek

Seria: BrickHeadz
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 151
Figurki: 0
Opakowanie: Kartonik o wymiarach 9.1 x 12.2 x 7.8 cm
Cena: 44,99 PLN / 9.99 GBP / 9.99 USD / 9.99 EUR
Bricklink, Brickset

Od momentu pojawienia się na rynku, seria BrickHeadz wywołuje wiele kontrowersji w świecie AFOLi. W mojej ocenie więcej jednak jest jej zagorzałych przeciwników niż zwolenników. Przypuszczam więc, że jestem w mniejszości której firmowe zestawy się podobają. ;)
Dziś chciałbym Was przekonać do skorzystania z wyprzedaży na S@H i zakupu na niej opisywanego przeze mnie zestawu w cenie niecałych 32 zł. Jedno tej serii trzeba bowiem przyznać. Nawet jeżeli niewielu podobają się same konstrukcje, to część z tych zestawów jest całkiem ciekawym zbiorem przydatnych klocków.
Zestaw 41588 przedstawia postać Jokera, która pojawiła się w filmie The Lego Batman Movie. Nie wiem czy strój w jakim zaprezentowany jest Joker pojawił się już gdzieś wcześniej czy powstał specjalnie na potrzeby filmu LEGO, w każdym razie bardzo mi się on w tej wersji podoba.
Na oficjalnej stronie tej postaci w zasobach TLG piszą o nim tak:
Śmiejący się szaleniec. Książę zbrodni. Największy wróg Batmana. Tak o sobie myśli Joker. Ten białoskóry, zielonowłosy i wiecznie uśmiechnięty złoczyńca ma w życiu jeden cel: wyleczyć Gotham z przygnębienia i nudy. Może i łamie prawo, ale tak naprawdę chce tylko rozśmieszać ludzi... i władać miastem... i skłonić wreszcie Batmana, by oficjalnie uznał go za swojego największego wroga. Czy to naprawdę tak wiele? Ciekawostka: Nigdy nie śmieje się z dowcipów Harley Quinn.
Obrazek
Czy TLG udało się sensownie oddać tę postać w stylistyce BrickHeadz? Oceńcie sami… Moim zdaniem, tak.
Zestaw, jak wszystkie z serii BrickHeadz zapakowany jest w pudełko w kształcie zbliżonym do kostki. Pudełko choć estetycznie wykonane jest niestety bardzo miękkie. Denerwuje mnie to bardzo, bo moim zdaniem opakowania w tej serii są one zrobione tak, że mogłyby być kolekcjonerskimi a żaden z kilku zestawów, który kupiłem na S@H nie przyszedł do mnie w stanie MISB...

Obrazek Obrazek

Dla mnie na pudełkach BH zawsze najcenniejsze są grafiki postaci, które były wzorem dla klockowej konstrukcji. Super, że są umieszczone tak, że jednym spojrzeniem można ocenić jak bardzo i czy w ogóle są one do siebie podobne.
Obrazek

Joker jest jedną z czterech postaci z filmu The Lego Batman Movie, które zostały wydane w ramach pierwszej serii BH. Na jednej stronie pudełka widać wszystkie te postacie i numery, które otrzymały one w ramach tej serii - jak widać Joker ma numer 4. Swoją drogą bardzo żałuję, że TLG nie dorzuciło do zestawów z tej serii czerwonych groszków z nadrukami numerów, które można byłoby przypinać do podstawki… W ostateczności zgodziłbym się nawet na naklejki. ;)
Obrazek

W środku pudełka znajdują się dwa woreczki z klockami, czarna płytka 4x6 i instrukcja.
Obrazek

Po wyjęciu zawartości woreczków i pieczołowitym ułożeniu wszystkich elementów w danej tonacji kolorystycznej obok siebie, oczom naszym ukazuje się zapierający dech w piersiach obrazek. ;)
Obrazek

Jak widać dominuje zielenina. Lubię to!
Czas na budowę. Instrukcję można obejrzeć np. TU. Ta postać ma dość ciekawie zbudowane włosy, warto więc zerknąć zwłaszcza na kroki 17-39 tej instrukcji. Kilka przykładów obrazków prezentuję niżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak wspominałem już wyżej, zestaw 41588 jest całkiem ciekawym zbiorem elementów zwłaszcza tych w kolorze zielonym. W sumie jest ich ponad 80 sztuk!
Wśród zielonych elementów jest aż 11 sztuk nowych zaokrąglonych płytek 1x1.
Tile, Round 1 x 1 Quarter
Obrazek

Inne ciekawe element, które wystąpiły jedynie w tym zestawie (po 1 sztuce), to:
Brick 1 x 4 with Black Line, Bright Light Orange Skull and Magenta Rectangles Pattern
Obrazek

Brick 1 x 2 with Black Lines and Bright Green Tie with Skulls Pattern
Obrazek

Tile 1 x 4 with Black and Bright Light Yellow Triangle Offset on Red Rectangle Pattern
Obrazek

Czas na prezentację złożonego zestawu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A dla ciekawych tego co siedzi w głowie Jokera...
Obrazek

Czas na nurtujące mnie pytanie. Dlaczego LEGO pożałowało Jokerowi jakiegoś gadżetu do trzymania w łapce? W wielu innych figurkach były... Moim zdaniem niezły byłby dynamit.
Obrazek

Czy Joker BrickHeadz, to udany Joker czy kiepski żart? Joke or Joker?
Obrazek

No i na koniec model alternatywny z przymrużeniem oka. Pieseł.
Obrazek

Podsumowanie.

Za cenę 45 zł bez gratisów czy fajnych punktów VIP, to propozycja niezbyt kusząca. W cenie 32 zł (czyli średnio 21 groszy za element) za sporo uniwersalnej i zawsze przydatnej zieleniny, to oferta dość ciekawa nawet dla osób, którym seria BrickHeadz nie przypadła do gustu.

+ prawie 80 elementów w kolorze GREEN,
+ nowe/ciekawe elementy, w tym 14 sztuk dużej "pralki" i klocki z nadrukami,
+ najbardziej pożądana przez AFOLi postać z całej 1 serii BH: https://brickset.com/article/27504/whic ... kheadz-set
Ostatnio zmieniony 2018-01-24, 13:44 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#2 Post autor: cichy1987 »

Świetna recenzja.:) Figurka bardzo ciekawa.:)
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Recenzja kompletna. Mój ulubiony BH.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Ten temat wyczerpuje się szybciej niż Mixele. I całe szczęście. Jakby był za 50% to na części można już wziąć.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Ojek »

Z początku byłem przeciwny Brickheadz, ale z czasem się przekonałem. Wreszcie trzeba uruchomić wyobraźnię, jak za dawnych lat. Recenzja super!

ODPOWIEDZ