[MOC] STAR WARS Battlefront

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] STAR WARS Battlefront

#1 Post autor: Falcrum »

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na własne oczy Projekt Endor dmaca
na wystawie głównej w Chojnicach pomyślałem, że ja też muszę swój
zbudować. Co prawda nie miałem 13 lat czasu, ani kilku beczek studolarówek w
piwnicy, ale w końcu zabrałem się do roboty i powstał, oparty na bazie gry
STAR WARS Battlefront od EA, Endor - mały, ale własny. A jako, że jeszcze
trochę klocków miałem, to skleciłem jeszcze pozostałe planety z podstawki-
Hoth, Sullust oraz Tatooine. Efekt prezentuje się następująco:
Obrazek
Średnio na pracę poszło po 6 godzin budowania + 20 minut tłuczenia
wkurzających botów i ewentualnego gubienia sond (jak się ją pogania po mapie,
to przestanie ścigać oraz strzelać do gracza i można na spokojnie zwiedzać
mapę).
Przedstawione lokacje to dokładne, aczkolwiek pomniejszone fragmenty map
dostępnych w grze (jakbym budował w skali 1:1, to na jednej szesnastce
znalazłby się maksymalnie jeden obiekt, a reszta to piasek/śnieg/ziemia/koniczyna). Grę pozwoliłem sobie delikatnie sfabularyzować, kto nie chce, niech nie czyta.
HOTH
Obrazek
Bitwy o Hoth (mam nadzieję) nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednakże walki toczyły się nie tylko na przedstawionej na szerokim ekranie placówce Echo, lecz także podległych jej mniejszych bazach, między innymi Beta i Delta. W obliczu nacierających potężnych maszyn kroczących jedyną nadzieją uzbrojonych w lekkie blastery Rebeliantów były bombowne Y-wing, które dysponując bombami jonowymi, mogły zniszczyć tarcze AT-AT czyniąc je bezbronnymi stalowymi puszkami. Finalnie placówka Beta, jak i całe Hoth upadło, jednakże znaczna część żołnierzy zdołała się ewakuować, co odbyło się kosztem utraty całego sprzętu, który w pośpiechu został zostawiony wśród śniegów Hoth.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SULLUST
Obrazek
Na krótko przed bitwą o Endor, Kompleks Centralny na Sullust został wybrany na skład planów wszelkiej broni używanej przez Imperium. Grupka rebelianckich komandosów
wdarła się ukradkiem do bazy wykradając ową ważną dokumentację techniczną.
Niestety, w czasie ucieczki została ona wykryta, a po wezwaniu wsparcia potyczka przekształciła się w bitwę, w której to setki rebelianckich żołnierzy osłaniały odwrót zaledwie kilku swoich kolegów. Niektórzy powiadają, że na polu bitwy pojawił się Luke Skywalker, a nawet sam Imperator, którzy mieli stoczyć między sobą nierozstrzygnięty pojedynek. Dzięki ogromnemu poświęceniu żołnierzy Sojuszu, plany dostały się w ręce techników, którzy opracowali skuteczniejsze metody zwalczania imperialnych maszyn.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ENDOR
Obrazek
Po zniszczeniu Drugiej Gwiazdy Śmierci dowództwo Rebelii zajęło się likwidowaniem potężnych imperialnych placówek na księżycu Endor, które mimo śmierci samego Imperatora stawiały napastnikom zacięty opór. Ulokowani w bunkrach Szturmowcy nie poddawali się bez walki, walki często ograniczały się do niewielkich natarć grup Rebelianckich na słabiej obsadzone placówki. Wkrótce ostatni dowódcy Endoru, bombardowani z powietrza oraz nękani przez kolejne silne grupy rebelianckie, poddali księżyc we władanie Sojuszu Galaktycznego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TATOOINE
Obrazek
Galaktyczny konflikt nie ominął nawet odległej od Światów Jądra Tatooine. Kiedy lokalna siedziba przestępczego półświatka, jaką był pałac Hutta Jabby po śmierci gospodarza została ograbiona, system wpływów na Tatooine się załamał. Na pozbawionej ,,władcy" planecie zapanował chaos, wspólnicy Jabby byli tropieni i mordowani przez już nie związanych kontraktami Łowców Nagród, jakich Hutt zgromadził wokół siebie. Zamieszki doprowadziły do wzmocnienia patroli imperialnych. Chwilową dezorganizację wykorzystał Sojusz, już po zwycięstwie nad Endorem zajął się likwidacją pozostałości Imperium. Po ciężkich starciach, w których liczne straty poniosły obie strony, armie Imperium zostały rozbite, przez co pojedyncze oddziały uciekły z dala od miejsca walk w celu znalezienia transportu i ucieczki z wrogiej już Tatooine. Finalnie niepozorna kula piasku stała się cmentarzyskiem stalowych kolosów i składem zdekompletowanych pancerzy Szturmowców, które krążyły z rąk do rąk i służyły rozlicznym najemnikom przez wiele lat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gra niestety nie obfituje w kampanię fabularną, dlatego teksty przytoczone powyżej zawierają prawdę zmieszaną z moimi fantazjami- uznałem, że warto dopisać własny scenariusz do tej nieopowiedzianej historii.
Zdjęcia- już tradycyjnie, totalne beztalencie...
A wszystkim, którzy dotrwali aż tutaj- serdecznie dziękuję.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Niezła akcja na tych scenkach. I ładnie zbudowane. Mocno urozmaicone, ale nie przesadzone z udziwnieniami. Wygląda to naturalnie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#3 Post autor: cichy1987 »

Ciekawe scenki.:) I jak kolega wyżej napisał:
Jellyeater pisze:Mocno urozmaicone, ale nie przesadzone z udziwnieniami
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jaco3011 »

Chciałbym, żeby mi ten hangar wyszedł tak dobrze, jak te twoje szesnastki. Dobre masz podłoża.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

ODPOWIEDZ