[MOC] Ołtarz boczny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

[MOC] Ołtarz boczny

#1 Post autor: Jaco3011 »

GALERIA NA BRICKSAFE

Obrazek

Ołtarz boczny w jakimś starym kościele. Stoi pusty, ponieważ jest nieużywany, jak większość ołtarzy bocznych. Witraż w ołtarzu bocznym jest np. w kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze, tam gdzie się wchodzi za ołtarz główny.

Wady? Latające na boki szybki trzymające witraż dałoby się ufiksować wstawiając w kolumny bricki lub plate'y 1x2, ale zdecydowałem się tego nie robić, ponieważ zauważyłem to post factum.

Efekt zabawy z latarką:

Obrazek

GALERIA NA BRICKSAFE
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Chyba czas cię zganić. Jak dla manie to wygląda słabo, łącznie ze zdjęciami. To z latarka wyszło nieźle. Postaraj się chłopie następnym razem lepiej, obróć zdjęcie o parę stopni itp.
To nie jest udany MOC, czekam na coś lepszego! Wróć do tego co ci wychodzi najlepiej, czyli tematyka SF i STAR WARS.
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 05:54 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Ołtarz boczny

#3 Post autor: legosamigos »

Jaco3011 pisze:...Wady? Latające na boki szybki trzymające witraż dałoby się ufiksować wstawiając w kolumny bricki lub plate'y 1x2, ale zdecydowałem się tego nie robić, ponieważ zauważyłem to post factum...
Czyli rozumiem, że jak pochylisz witraż, to wszystko wyleci i cały misterny plan idzie w łeb? :)

Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

Re: Ołtarz boczny

#4 Post autor: Jaco3011 »

legosamigos pisze: Czyli rozumiem, że jak pochylisz witraż, to wszystko wyleci i cały misterny plan idzie w łeb?
Boki. Mówi ci to coś?

Przód i tył się trzymają, nic nie wylatuje. Szybka lekko się suwa, tak, że ślad po formie na szybce nie zawsze jest centralnie na piersi świętego.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#5 Post autor: cichy1987 »

A mnie się podoba.:)
Lego nasze Lego

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Biedrus pisze:Chyba czas cię zganić. Jak dla manie to wygląda słabo, łącznie ze zdjęciami. To z latarka wyszło nieźle. Postaraj się chłopie następnym razem lepiej, obróć zdjęcie o parę stopni itp.
To nie jest udany MOC, czekam na coś lepszego! Wróć do tego co ci wychodzi najlepiej, czyli tematyka SF i STAR WARS.
Chyba mylisz Jaco3011 z Jaco. To dwie różne osoby. Też się kiedyś na to złapałem.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jaco3011 »

Nie ma na forum żadnego "Jaco". Jest Jac, Jahoo, jacek80 i kilku o podobnych nickach.

I że tamten lepiej buduje, a ja jestem żółtodziób, tak?
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#8 Post autor: Kocur »

Jaco3011 pisze:Nie ma na forum żadnego "Jaco". Jest Jac, Jahoo, jacek80 i kilku o podobnych nickach.

I że tamten lepiej buduje, a ja jestem żółtodziób, tak?
Każdy kiedyś zaczynał i nie ma się tym co emocjonować.

A co do MOCa i krytyki to sam się o nią prosiłeś skoro wymieniłeś wady i napisałeś że nie chciało Ci się tego zmieniać. Niestety budowa z LEGO to zabawa przede wszystkim dla perfekcjonistów, raczej wielu takich co "im się nie chciało naprawić swojego zauważonego w trakcie błędu" tutaj nie uświadczysz. Ta zabawa jest po to byś spędzał długie godziny doszlifowując swoje prace a zdanie:
"Wady? Latające na boki szybki trzymające witraż dałoby się ufiksować wstawiając w kolumny bricki lub plate'y 1x2, ale zdecydowałem się tego nie robić, ponieważ zauważyłem to post factum"
Pozamiatało ten temat, dokładnie rzecz ujmując sam sobie w kolano strzeliłeś.

Dziś wrzuciłem MOCa miniaturki maszyny do szycia z 60 klocków. Przerabiałem to na różne sposoby przez około 5 godzin ponad 20 razy tylko po to by osiągnąć efekt który sprostał moim oczekiwaniom. Polecam Ci zacząć od tego byś coś zbudował, zostawił na noc na półce, wstał rano i ocenił, tak jakby to nie była Twoja praca. Jak uznasz że jest super, wtedy zrób zdjęcia i znowu daj sobie chwilę przerwy, może warto zaczekać na lepsze światło? albo zmienić tło? I jak już wszystko będzie super to dopiero wtedy leć z tym na forum.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Kocur niestety ma rację.
Całkiem niedawno, w swoim poprzednim MOCu zrobiłeś dokładnie, to samo... przynajmniej jeżeli chodzi o prezentację. Byle jak.
Co nie zmienia faktu, że pomysły masz ciekawe. Gdybyś modele nieco dopracował i lepiej „opakował” na pewno wzbudziłyby dużo większe zainteresowanie.
Ten ołtarz, a w zasadzie witraż jest tego wart, więc czekam na poprawkę w pełnowymiarowej 16-tce. :)
Ostatnio zmieniony 2018-03-16, 22:36 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#10 Post autor: Stelario »

Epicki ołtarz. Idealnie wkomponowana niebieska szyba trzymająca całość. Bardzo żywa kolorystyka pracy pozwala bezbłędnie odróżnić poszczególne fragmenty tronu od siebie. Siedzisko, kolorowe oparcie i podłogę. Perfekcyjnie spasowane klocki i profesjonalne zdjęcia wykonane na fotelu.
Ostatnio zmieniony 2018-03-16, 22:36 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ