MMW - Mini Model Wystawowy

29.06-01.07.2018
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#46 Post autor: BHs »

Stelario pisze:W necie są zdjęcia tego muzeum i prasy. Oba tak nie wyjściowe że bez opisu nawet bym nie wiedział że to prasa a co dopiero zbudować takie z klocków.
To pewnie obaj widzieliśmy to samo... :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#47 Post autor: SERVATOR »

Żbik pisze:... bo z naklejką-magnesem to będzie rzeźba (dziecko niekoniecznie prosto to przyklei i będzie słowiański wnerw)...
Z naklejką nie musi być żadnej rzeźby.
Wystarczy WCZEŚNIEJ to przygotować i nalepić kawałek taśmy na wyróżniającą się kolorem płytkę 2x4 (różową, lime, azure) a potem to wrzucić do woreczka... ot i cała filozofia.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#48 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Wystarczy WCZEŚNIEJ to przygotować i nalepić kawałek taśmy na wyróżniającą się kolorem płytkę 2x4 (różową, lime, azure) a potem to wrzucić do woreczka... ot i cała filozofia.
Tyle, że aby to się dobrze trzymało, powierzchnia obklejana musi być płaska. Płytka od spodu taka nie jest. Nierówności płytki można wyrównać np. taśmą piankową dwustronną, ale to nie da bez cięcia pianki równej powierzchni, albo bawić się klejem wypełniającym, jakaś epoksydopodobny albo ostatecznie termiczny. Przy czym ten ostatni jest trudny w obróbce na klockach, z czym niestety miałem niewątpliwą "przyjemność" się zabawić.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#49 Post autor: SERVATOR »

A ja bez problemu przyczepiłem do dziurkowanej strony płytki taki właśnie kawałek taśmy i już ponad rok wisi u mnie na lodówce. Wystarczy to dobrze docisnąć.

W ten sposób uratowałem, ubabraną klejem niebieską płytkę 8x16 z tego „wspaniałego” gratisu z S@H: https://brickset.com/sets/5004389-1/Battle-Station
A teraz do tej płytki mogę sobie co jakiś czas doczepić coś nowego. Zawsze też wisi na niej rozdzielacz, żeby zawsze był pod ręką. ;)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#50 Post autor: Mlody »

Wydaje mi się, że ten model :

Obrazek
jest całkiem spoko.
Ankieta? a jest w ogólę konkurencja? Obawiam się, że z magnesem może być za dużo komplikacji chociaż sam projekt zły nie jest.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#51 Post autor: meler »

Wg mnie wersja Servatora jest bardziej pałacowa.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#52 Post autor: Stelario »

Co do magnesu to wystarczy 1-2 ślizgacze 2x2 kwadratowe i do tego przyklejamy. Do dziur to ja bym nic nie przyklejał.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#53 Post autor: SERVATOR »

To jeszcze inaczej.
Wystarczy wziąć jakikolwiek klocek ze studami na boku, np. 22885.
Obrazek

... i przyczepić go tak jak na obrazku niżej. Do tego przykleić taśmę magnetyczną, to już chyba każdy będzie potrafił. ;)
Obrazek

Ale jakby jednak i z tym był problem, to zawsze można to postawić na normalnej podstawce.
Obrazek

Gdyby granatowego wedge plate miało koniecznie nie być, to i DGB zły nie jest (a taki kolor ma chyba zamek z rzeczywistości).
Obrazek

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#54 Post autor: Afick »

stpman pisze:Zamek ma elewację z piaskowca, nie jest biały a właśnie w kolorze piaskowym/beżowym - zwał jak zwał.

Afick, sorry ale gadasz głupoty, tak ja kilka postów wcześniej, że symbolem Pszczyny może być np.szpital...
Z tym szpitalem to racja głupota - ale to wynikało z niezrozumienia prze zemnie tematu - symbol myślałem ze chcemy coś zbudować żeby pokazać jako MOC, a nie taki minimodel. Teraz już wszystko jasne.

BHs - to co pokazałeś to stary budynek szpitala - używany do - chyba- połowy lat 90' tzw Paleja
Pszczyna Paleja

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#55 Post autor: SERVATOR »

No to jeszcze taka propozycja.
Niestety 65 klocków. ALE fajnych i przydatnych. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#56 Post autor: BHs »

No to też jeszcze jedna :).
Obrazek
Obrazek
Wychodzi 58 elementów (w sumie można uszczknąć 2 klocki jeszcze), 30 lotów, wszystkie sprawdzone z arkuszem na ten rok.
Zostawiam flagę, zachowuję też taras nad zielenią bo moim zdaniem dzięki niemu pałac jest bardziej wyniosły, a model bardziej plastyczny.
Kwestia jedynie - i tu pytanie do mieszkańców bo materiał zdjęciowy jest znowu niejednoznaczny - czy wykończenia elewacji bardziej wpadają w pomarańcz czy czerwień?
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#57 Post autor: SERVATOR »

Zgapił elewację, zgapił elewację... ;))

No ale muszę przyznać, że teraz jest dużo lepiej.
----
Eeee. A dlaczego go teraz odchudziłeś? Ja swój pogrubiłem (zgapiłem od Ciebie). ;)
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 09:59 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#58 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Eeee. A dlaczego go teraz odchudziłeś? Ja swój pogrubiłem (zgapiłem od Ciebie). ;)
Bo żal mi 2-3 klocków :))). Ale można pogrubić.
Natomiast boję się w Twoim modelu połączenia technic bricki i wciskane plate'y studami - nie każde dziecko sobie z tym może poradzić. Choć i nie ukrywam, że moje połączenie flagsztoka też standardowe nie jest, choć też się będzie trzymać :). O czym dowiodły choćby moje pola zboża z makiety Studogrodu - 3 lata i nic ich nie ruszyło.
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 10:10 przez BHs, łącznie zmieniany 2 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59 Post autor: SERVATOR »

Ale mój jest teraz solidny jak z betonu a Twój dość kruchy. ;)
Tak czy siak rywalizacja wychodzi potencjalnemu MMW na plus.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#60 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Ale mój jest teraz solidny jak z betonu a Twój dość kruchy. ;)
Tak czy siak rywalizacja wychodzi potencjalnemu MMW na plus.
Nope, budowa z samych plate'ów jest krucha, ale rząd bricków przy tej wielkości jest solidny. Zwłaszcza, że podmurówka jest solidna i bez łączeń :).
Obrazek
Urośliśmy do 64 bricków... ale nadal jesteśmy koszerni :).
Natomiast muszę pogadać z żoną, bo ona teraz ze swoim hobby się tutaj przyda, jak przeorganizować zwykłą kartkę A5 z instrukcją, aby stworzyła z modelem jednolitą wystawkę 3D.
Taka mała ewolucja w stosunku do modelu z Gdyni.
BTW - mały off top też tak macie, że jak wrzucicie coś na Flickra, to niemal od razu jest kilka (z tych samych nicków) fave'ów? Trochę to wkurzające...
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 10:16 przez BHs, łącznie zmieniany 4 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ