MMW - Mini Model Wystawowy

29.06-01.07.2018
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#61 Post autor: SERVATOR »

Pisząc o kruchości komentowałem tę chudą wersję a tam masz górny rząd z "pasiastych" bricków 1x2 a na tym drugi rząd klocków 1x2 m.in. slope i technic brick. O zaczepionych na 1 studzie grillach nie wspomnę. ;)

W nowszej wersji (pogrubionej) jest lepiej.

No i mój jest okazalszy (czego nie widać na zdjęciach), bo mój ma szerokość 16 studów a Twój tylko 10.
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 10:21 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#62 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:No i mój jest okazalszy (czego nie widać na zdjęciach), bo mój ma szerokość 16 studów a Twój tylko 10.
Ale za to zachwiałeś proporcjami całej budowli :/.
To są wyliczenia na szybko - oryginał stosunek szerokość fasady a wysokość (bez flagsztoku) 2,08, mój 1,75, Twój 2,85 (trochę zaniżona, bo dałeś screena pod kątem, a to zmniejsza szerokość :)).
SERVATOR pisze:Pisząc o kruchości komentowałem tę chudą wersję a tam masz górny rząd z "pasiastych" bricków 1x2 a na tym drugi rząd klocków 1x2 m.in. slope i technic brick. O zaczepionych na 1 studzie grillach nie wspomnę. ;)
Nope, tam są bricki 1x4 ze studami na boku, na górze jest na środku jeszcze plate 1x4 na dachu spajający centralną kolumnę fasady, a grille i tile trans-clear są podparte także tile'em 1x4 poziomym tworzącym balustradę. Tak więc nie będą się chybotać na boki.
Obrazek
Podmieniłem "balkon".
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 10:51 przez BHs, łącznie zmieniany 3 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#63 Post autor: SERVATOR »

Jak chodzi o proporcje to już lepsze ma mój "magnes". ;)
Ale faktycznie, Twoja obecna wersja ma znacznie lepsze proporcje niż ta, która była do wczoraj.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#64 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Ale faktycznie, Twoja obecna wersja ma znacznie lepsze proporcje niż ta, która była do wczoraj.
Tu się zgodzę - przy starej wersji wyszło 1,35 :)), i jest to porównywalne z Twoim wynikiem - tylko pojechałem za bardzo w drugą stronę.
Jeszcze można model Stelaria sprawdzić pod tym kątem :).
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 10:34 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#65 Post autor: SERVATOR »

Dobra. Mój dzisiejszy projekt wycofuję bo nie ma slopów w DGB takich jak chciałem.
W sumie Twój końcowy projekt jest bardzo fajny. Zmieniłbym tylko ten dach na mniej kombinowany. Dałbym po prostu to samo co miałeś w wersji cieńszej tylko x2.
--------------
EDIT.
No chyba, że jeszcze tak...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 11:46 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#66 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:W sumie Twój końcowy projekt jest bardzo fajny. Zmieniłbym tylko ten dach na mniej kombinowany. Dałbym po prostu to samo co miałeś w wersji cieńszej tylko x2
Obrazek
I teraz - można pojechać albo zwykłym dachem (po lewej), albo takim z opcją "komina" (po prawej) - wtedy jest +2 elementy.
Dodałem jeszcze plate round 1x1 z dziurą, tyle że złoty (jest w arkuszu, oczywiście nie mam go w LDD...) byłby lepszy dla wzmocnienia flagsztoku. W oryginale jest tam rzeźba dwóch aniołków (?).
Zatem łącznie wychodzi 63 lub 65 elementów.
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 12:10 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#67 Post autor: SERVATOR »

Z kominem dach jest ładniejszy - ale komin lepiej zrobić z dziurawego.
A tej części środkowej nie spróbujesz poszerzyć?
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 12:10 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#68 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Z kominem dach jest ładniejszy - ale komin lepiej zrobić z dziurawego.
A tej części środkowej nie spróbujesz poszerzyć?
Najchętniej to bym zrobił ją na 3 study szerokości, wtedy drzwi by lepiej wyszły i możnabyłoby odseparować okna. Ale obawiam się, że będzie to zbyt klockowo kosztowne.
Chociaż spróbować zawsze można.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#69 Post autor: SERVATOR »

Ale wtedy chyba rozwalą Ci się te "balustrady" na dole bo na wysokości wejścia, to będzie wtedy w jednej płaszczyźnie.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#70 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Ale wtedy chyba rozwalą Ci się te "balustrady" na dole bo na wysokości wejścia, to będzie wtedy w jednej płaszczyźnie.
Balustradę mogę skrócić z 4 do 3, i dać zamiast 1x2 to 1x4 tile'a szarego. Będzie -2 klocki.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#71 Post autor: SERVATOR »

A jakby zamiast tych czarnych kominów (tu robiących za lwy) na dole dać serki? Albo piramidki, a może nawet żaby??
I jak możesz to zrób na próbę te okno w środkowej część dachu z zębu (tego co u mnie robi za drzwi).
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 12:44 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#72 Post autor: BHs »

Obrazek
Ten wariant mi się średnio podoba, raczej wolałem z balkonikiem :). I bardziej rzuca się w oczy "kwadratowość" drzwi.
Liczba klocków urosła nam do 66 i proporcja kształtu gorsza, bo całość musiałem i jednego plate'a podnieść.
SERVATOR pisze:A jakby zamiast tych czarnych kominów (tu robiących za lwy) na dole dać serki? Albo te piramidki a może nawet żaby??
Obrazek
Żaba by się nadała, ale ich nie widzę w arkuszu. A już na pewno (i niestety) czarnych. Metaliczne szare były kiedyś, też by się nadały.
Piramidki też byłyby fajne, ale tu znowu kwestia koloru, najbliższy to tan, reszta to transy :(.
Zostaje ewentualnie "serek", albo wrotki :].

Obrazek
I jeszcze z zębem :). I jeszcze jedna możliwość zrobienia micro-lwa - sama podstawa od wajchy. Oczywiście na wizualizacji razem ze zbędnym w tym momencie elementem górnym.
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 12:53 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#73 Post autor: SERVATOR »

IMO ogólnie jest gorzej niż było. Z dodatków, to lepszy serek niż wrotki, choć może nie czarny i nie w tę stronę, bo lwy patrzą do przodu a poza tym głowę mają wyżej. Nie ma jakiegoś pearl?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#74 Post autor: BHs »

SERVATOR pisze:Z dodatków, to lepszy serek niż wrotki, choć może nie czarny i nie w tę stronę, bo lwy patrzą do przodu a poza tym głowę mają wyżej. Nie ma jakiegoś pearl?
No właśnie, że nie ma :(. Z ciekawszych klocków dostępnych w pearl silver byłaby gałka (6058160 1X1 DECORATION TOP NO. 1), ale nie jest to zbyt szczęśliwy element udający lwa.
Chyba, żeby wziąć nóżki (te są) i je rozłożyć, tak aby lewa i prawa noga leżała. W LDD nie do pokazania niestety. Ale ta teoria jest słaba ze względu na proporcje takiego rozwiązania w stosunku do bryły pałacu.
Jeszcze dwie opcje na micro-lwa:
Obrazek
Ten ząbek to oczywiście czarny (jest w arkuszu) i z jedną "kropką", w LDD jest już konflikt i nie da rady tak go ułożyć. Do ewentualnej weryfikacji na klockach.

Ale jest jeszcze fajna opcja:
Obrazek
I nawet ładnie się składa do 65 elementów :).
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 13:53 przez BHs, łącznie zmieniany 2 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#75 Post autor: Mlody »

BHS / Servator - dzięki wielkie za zaangażowanie :) to co ankieta?
Ostatnio zmieniony 2018-04-25, 19:13 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

ODPOWIEDZ