[MOC] Thoiry

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Thoiry

#1 Post autor: Toltomeja »

Kolejny MOCyk sentymentalny. Przedstawia domek inspirowany architekturą miasteczka Thoiry (we Francji, w pobliżu Genewy), gdzie miałem "przyjemność" (o cudzysłowie za chwilę) mieszkać podczas wakacyjnych praktyk.

Obrazek

W okolicy wiele było starych domów z kamienia. Charakterystyczne dla okolicy był dachy, bardzo często wysunięte daleko przed front budynku, co zapewniało trochę cienia i ochronę przed deszczem. To właśnie starałem się oddać podczas budowy, skupiając się jednak lekko na konkretnym budynku, który mijałem codziennie:

Obrazek

Mieszkanie w Thoiry może nie było łatwe - daleko do cywilizacji, a na dodatek na wzniesieniu, co było można boleśnie odczuć na rowerze... Za to na pewno miało swój urok i im więcej czasu mija, tym milej je wspominam.

Jeśli ktoś pamięta jeszcze Pana Wieśka, oczywiście zachęcam aby go poszukać.

Pełna galeria: http://www.flickr.com/gp/toltomeja/by73rK

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Całkiem to klimatyczne. Fajny ten pofalowany płot.

Czy ta kalenica w oryginale też jest taka płaska? Wydaje się to być mało praktyczne. Bo tak to te połacie dachu bardzo ładnie się schodzą. Świetne drzewa.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

podoba mi się stary mur, od razu rzuca się w oczy :) drzewa również fajnie wyszły, przyjemnie się to ogląda

ODPOWIEDZ