[MOC] Muscle Car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Muscle Car

#1 Post autor: Damjan97 »

Obrazek

Witam.
Najwyższa pora aby zaprezentować Wam mój pierwszy w tym roku MOC, muscle cara z regulowanym prześwitem.

Dane techniczne:
-Długość: 54cm
-Szerokość: 22cm
-Wysokość: 17cm
-Waga: 2950g

- 2 silniki XL do napędu
-Servo do skrętu kołami
-2 silniki M do podnoszenia/opuszczania przedniej osi (na zdjęciach wersja z jednym M)
-1 silnik L do podnoszenia/ opuszczania tylnej osi
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5hCoyJgsOqw&t=14s[/youtube]

Obrazek

Pomysł oraz pierwsze podejście do zbudowania muscle cara z regulowanym prześwitem a'la low rider powstał juz ponad rok temu, ale pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem.
Tak więc teraz prezentuję drugie podejście do tematu.

Obrazek

Zacznijmy od zawieszenia oraz jego regulacji.
W gruncie rzeczy działa ono jak w zestawie 8297 , czyli górne mocowanie amortyzatora porusza sie w górę/ dół ciągnąc za sobą wahacze co powoduje obniżenie się nadwozia. Zawieszenie z przodu oraz z tyłu jest niezależne. Z napęd mechanizmu przedniej osi odpowiadaja 2 silniki M z redukcją 1:66, mechanizm tylnej osi napędza silnik L z redukcją 1:40. Taki zestaw zapewnia sprawna pracę całego układu. Oczywiście zastosowanie przekładni ślimakowych powoduje znaczne luzy w zawieszeniu. Różnica pomiędzy opuszczonym nadwoziem a podniesionym jest dość zauważalna.

Obrazek
Obrazek
Model posiada otwierane drzwi, maske oraz tlna klapę pod która znjaduje się BatteryBox.

Obrazek

We wnętrzu znajdują się regulowane fotele oraz obracająca się wraz ze skrętem kolami kierownica.

Obrazek

Pod maska znajdziemy iście amerykański silnik, czyli V8 na gaźniku

Obrazek

Za napęd modelu odpowiadają dwa silniki XL z przełożeniem 1.19:1, dzięki czemu model porusza się sprawnie oraz silniki nie maja problemu z ruszeniem masy prawie 3kg.

Obrazek

Jeśli chodzi o wygląd to jest to mieszanka najpopularniejszym muscle carów takich jak Mustang, Camaro czy Challenger. Generalnie jestem z niego zadowolony choć nie do końca jestem dumny z załamań po obu stronach dachu oraz słupków C.

Obrazek

To by było na tyle od mnie, czekam na Wasze komentarze :)

PEŁNA GALERIA: https://www.flickr.com/photos/124730997 ... 8200493760

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 21:18 przez Damjan97, łącznie zmieniany 1 raz.

Chrisstopheres
Posty: 29
Rejestracja: 2017-12-20, 00:03
Lokalizacja: okolice Pszczyny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Chrisstopheres »

Słupki C to koszmar buildera, zawsze mogłyby wyglądać lepiej, niezależnie ile razy zostają przebudowane :D

Prezencja modelu bardzo na plus, choć jestem ciekaw, czy "nocny" charakter byłby jeszcze silniejszy, gdyby w ogóle usunąć ramki okien w kolorze Light Bluish Gray...

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#3 Post autor: cichy1987 »

Świtna robota.:) Samochód genialny.:) Osobiście wole niskie zawieszenie.:) Więc regulowany prześwit to rewelacja.:)
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 21:16 przez cichy1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Co bym poprawił wizualnie:
Dach za wysoko oraz przednia szyba za bardzo postawiona do pionu.
Sam mam amerykańskie auto i tam szyby to są wizjery, styl nad funkcjonalność, niewiele przez nie widać. Dodatkowo takie projekty dość często mają jeszcze obniżane dachy więc spróbowałbym coś zmienić.

Koła - za małe! Znów kłania się amerykański styl - 24" to minimum :). Dodatkowo przekręcenie tylnych kół o 180 stopni w stosunku do przednich sprawia wrażenie, że tylne wydają się mniejsze od przednich. Załóż tylne tak jak przednie powinno lepiej wyglądać.
W ogóle ja bym spróbował naciągnąć te opony które masz na felgi od Power Pullera:
Obrazek
Wyglądałoby bardziej "tuningowo" i optycznie jasne koła wydawały by się wieksze.

Można by pójść o krok dalej i dopasować większe felgi - od motocykli, np takie:
Obrazek
Nawet jeżeli byłyby trochę przesadzone to nie wyglądało by to źle na takim aucie.

Za to środek w czerwieni bardzo mi się podoba :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Oczywiście jak zwykle bardzo udany model, ale... Zauważyłem, ze kierownica kręci się w prawo a koła w lewo lub odwrotnie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#6 Post autor: OmenGda »

Całkiem fajny. Jak jest na glebie to da się skręcać?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#7 Post autor: Damjan97 »

OmenGda pisze:Całkiem fajny. Jak jest na glebie to da się skręcać?
Nie

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

I tak jest fajny. Ale skoro nie skręca na glebie, to zamiast amorków i ślimaków by można dać pneumatykę. Luzy znikają a i tak wysokość 0/1 jest.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#9 Post autor: Damjan97 »

Waler pisze: Można by pójść o krok dalej i dopasować większe felgi - od motocykli, np takie:
Obrazek
Nawet jeżeli byłyby trochę przesadzone to nie wyglądało by to źle na takim aucie.
W życiu nie użyłbym takich brzydkich felg...

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: BoskiKacu »

Super, dla mnie świetna robota. Co do kół... Mógłbyś pokusić się o wyższy profil opony na tylnej osi, coś jak w maszynach do Dragu :) Poza tym super, sam mam w planach auto na takich kołach, ale z innego kontynentu, także na pewno będę się sugerował pewnymi rozwiązaniami :) Najbardziej i tak podoba mi się silnik i czerwone wnętrze - tak często występowało w latach 70' w US&A
Dobra robota!

ODPOWIEDZ