Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Small piece of Lego City
Autor Wiadomość
Kloss 
I lego city i owca cała.

Wpisy: 104
Wysłany: 2018-04-22, 17:24   [MOC] Small piece of Lego City

Uznawszy, że mam już dość elementów by zbudować coś większego niż 16tkę przystąpiłem do działania. Od najwcześniejszych lat najbliższe były mi klimaty City więc z niemałym zapałem począłem budować mały fragment mojego Lego-miasta.

Budynek wzniesiony z cegieł w kolorze Dark Red to salon ze sportowymi autami topowej marki. Najnowszy model ustawiony jest na obrotowym podeście. Ponieważ budynek przerobiony został ze starej postindustrialnej hali jego fasada nie jest zbytnio urozmaicona. Na uwagę zasługują trzy świetliki w dachu dzięki którym światło słoneczne oświetla auta wewnątrz hali. Pokaźny fragment bocznej ściany stanowią drzwi przez które można do salonu wprowadzać nowe auta.

Mniejszy budynek sąsiadujący z salonem samochodowym skład się z dwóch pięter. Na parterze znaleźć można małą kawiarenkę, na piętrze zaś niewielkie mieszkanie dla singla.

Podstawa ma wymiary 64x48

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1336
Wysłany: 2018-04-22, 21:49   

Fajnie wyglada! Będzie na głównej wystawie?

Afick 

Wpisy: 99
Wysłany: 2018-04-23, 19:55   

Budowa drogi z takich płytek jest pewnie droższa niż zakup "drogowego" baseplate. Ale nie ma tego efektu :) bardzo fajnie :)

Na dachu przydałby sie jakis detal - wentylator komin może klimatyzator :). A może "ogród" na dachu :)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1285
Wysłany: 2018-04-23, 21:21   

Bardzo ładne przedmieścia Ci wyszły. Tak jak zauważył kolega, brakuje detali na dachu. Antena, piorunochron, rynna, a może właz?
Coś sobie wybierz:) Poza tym odczuwam brak matki natury: ptaszka, kotka lub samego gniazdka.

Kloss 
I lego city i owca cała.

Wpisy: 104
Wysłany: 2018-04-26, 07:41   

Dziękuje za pozytywny odbiór!
Zgadza się, taka droga pewnie wyjdzie drożej, ale akurat mam kilkaset cegiełek 1x2 DBG z BOPa, a baseplatów z drogą nie mam wcale.
Co do dachu to się zgodzę, pokombinuje coś jeszcze z detalami! Jeśli zaś chodzi o zwierzaki, to mamy tam 2 psy i 2 koty. Zaraz poszukam zdjęcia na którym je widać i dorzucę :)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1285
Wysłany: 2018-04-26, 08:18   

glaz_pimpur napisał/a:
Poza tym odczuwam brak matki natury: ptaszka, kotka lub samego gniazdka.

Kloss napisał/a:
Jeśli zaś chodzi o zwierzaki, to mamy tam 2 psy i 2 koty

Nadal chodzi mi o dachy:)

Stelario 
VIP

Wpisy: 1599
Wysłany: 2018-08-19, 20:26   

Jak rozumiem ta droga jest z Bricków 1x2? Te platey pod spód dałeś żeby trzymało wysokość czy żeby było równiej? Droga jest ładna ale droga :), przy małej ilości klocków to by mi było szkoda tak budować bo można by z tego jeszcze jeden domek postawić.

Bardzo ładne zdobienia okien w zielonym domku.
Jak będziesz miał kiedyś więcej klocków dark red to zmień zdobienie nad drzwiami. ;) Albo dorób daszek, szyld.
Ostatnio zmieniony przez Stelario 2018-08-19, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu