[MOC] Laputa - Latający klasztor

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Laputa - Latający klasztor

#1 Post autor: Jellyeater »

To mnie udało się skończyć. Zanim jeszcze nastąpi pewien przesyt prac w tym temacie wrzucam. :-) Życzę miłego oglądania!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klasztor zamieszkuje 3 mnichów. Najmłodszy namówił ich na zajęcie się astronomią. Od tej pory mnisi z niecierpliwością czekają aż zapadnie zmrok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No nie jest to do końca, to co sobie wymarzyłem. Ale większa wersja potrzebowałaby pewnie 16 BP i byłaby na jakieś półtora metra wysoka. Niewykonalne dla mnie ze względów finansowych i logistycznych. :-(
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: Greg »

Rewelacja, pierwsze zdjęcie na tle chmur wymiata.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Greg pisze:Rewelacja, pierwsze zdjęcie na tle chmur wymiata.
Meh, nie lubię takiego CGI. Lepiej wygląda skała na zwykłym, niebieskim tle. Wydaje się bardziej wiarygodna.
No i chyba po raz pierwszy w życiu powiem, że te BURPy świetnie wyglądają. Roślinki na nich trochę mniej, liście często występują w postaci pojedynczych elementów, co, patrząc w kontekście całej pracy, nie wypada najlepiej. Natomiast dziki ogród na szczycie jest jak najbardziej w porządku.
Sam klasztor bardzo miły dla oka, chociaż w połączeniu z czerwoną bramą i Senseiem Wu medytującym pod tą niezgrabną akacją przywodzi na myśl konstrukcję nawiązującą do serii Ninjago. Jedynym elementem wpasowującym się w myśl Steampunk wydaje się być teleskop, który jednocześnie nie tworzy spójnej całości z klasztorem. Ale przecież nikt nie musiał obiektów sakralnych wyburzać, jak najbardziej mają one prawo bytu w alternatywie XIX-wiecznego świata.
Zakończę klasycznym pytaniem: co to za element imitujący czaszę balonu?
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Zakończę klasycznym pytaniem: co to za element imitujący czaszę balonu?
Opona jakaś większa. Możliwe, że taka od Arcosa.
Ale przecież nikt nie musiał obiektów sakralnych wyburzać, jak najbardziej mają one prawo bytu w alternatywie XIX-wiecznego świata.
Drzewo wycięli by mieć większe pole obserwacyjne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Ale fajne : o)
Szkoda, że klasztor trochę mały.
Ja spróbowałbym zrobić trochę więcej klasztoru kosztem zieleniny.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Bardzo ładnie wyszło. Mostek wiszący jest kapitalny. Balon też świetny.
Ciamek pisze:Ja spróbowałbym zrobić trochę więcej klasztoru kosztem zieleniny.
Tu się zgadzam z Ciamkiem, mógłby być ciut większy.
Ostatnio zmieniony 2018-05-05, 09:43 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Strasznie małe, to chyba kaplica a nie klasztor.
OD razu widać że skala jest z burpow, kazda steona wyglada identyczne, w dodatku widać szpary.
Ta dwu kolorowa trawa to nie wiem czy miała robić za ścieżke czy za trawe ale nie pasuje do obu.
Ta szpara miedzy smokiem też za bardzo nie pasuje.

Mini wysepka I balon wyszły najlepiej.
Ostatnio zmieniony 2018-05-05, 17:48 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Strasznie małe, to chyba kaplica a nie klasztor.
Większe wymagałoby większej skały i 3 ton kostki brukowej do zapewnienia stabilności podłoża. :-( Ale też czuje niedosyt. Brakuje mi tam drugiej kondygnacji z jakimś tarasem i piękną balustradą. Nie wiem czy chcielibyście na makiecie mieć skałę na metr lub może i półtora. Mogłem powiększyć tę kondygnację co jest. Tak pewnie o jakieś 4 do 6 studów. Ale wtedy ten daszek na górze stawał się za mały. A kolejny łuczek powodował, że stawał się za wysoki. to jest 4 prototyp, w którym uznałem, że ma względnie sensowne proporcje. Chciałem zbudować coś takiego: https://nkabuto.deviantart.com/art/The- ... -493800214 ale życie.
OD razu widać że skala jest z burpow, kazda steona wyglada identyczne, w dodatku widać szpary.
Nie da się nic doczepić bo zaczyna wystawać poza obrys skały i umieszczenie ich pod kątem traci sens. Ponadto nie chciałem tego obciążać za bardzo. A co do szpar: to pęknięcia. :-) Skały bywają popękane i ładnie im z tym.
Mini wysepka I balon wyszły najlepiej.
Dziękuję! Wysepka napsuła mi sporo zdrowia:
Gdybym miał się do czegoś przyczepić to tylko do drzew ale jeszcze chyba nie widziałem pracy z drzewami, żeby wszystkim się one podobały :)
Drzewo musiało być maksymalnie lekkie, żeby się nie urwało to wszystko. Wyspa wisi właściwie na dwóch studach. Ale dzięki temu lata.
. Jedynym elementem wpasowującym się w myśl Steampunk wydaje się być teleskop, który jednocześnie nie tworzy spójnej całości z klasztorem.
Takie było założenie. Bardzo podoba mi się Dream Fall, gdzie do świata magii na siłę wkracza właśnie technika parowa.
Ostatnio zmieniony 2018-05-07, 05:20 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Pyrrus
Posty: 13
Rejestracja: 2018-02-23, 23:27
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Pyrrus »

Ciekawa kompilacja klimatów: klasztor przywodzi na myśl Ninjago, teleskop steampunkowy, a balon natomiast kojarzy mi się trochę z Orient Expedition.
Zgadzam się ze Stelario, klasztor można by rozszerzyć kosztem zielenii, jest dosyć mały.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Wysepka jest genialna. W zasadzie to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy. Dzięki niej potęgowane jest wrażenie że wyspa faktycznie wisi w powietrzu. Super pomysł. Podoba mi się również teleskop.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ