Początkujący

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Początkujący

#1 Post autor: Bartas89 »

Witam wszystkich po raz pierwszy :) Ostatnio zauważyłem reklamę klocków LEGO i przypomniało mi się, że za dzieciaka uwielbiałem je składać. Naszła mnie ochota, żeby kupić sobie jakiś zestaw i zacząć je kolekcjonować.
Z racji tego, że LEGO jest drogie, wolę się przed kupnem spytać o parę rzeczy bardziej doświadczonych ode mnie.
Z racji tego, że zajmuję się od dwóch lat modelarstwem moja przygoda z klockami pewnie polegałaby na tym, że kupuję zestaw, składam go, a potem ustawiam na półce i podziwiam ;)
Z tego co zauważyłem to większość ludzi raczej rozkłada je do pudełeczek, a potem tworzy z nich inne modele. Czy są ludzie którzy składają zestawy z pudełka, a potem je po prostu ustawiają do kolekcji na półce?
Pytam z tego względu, że np. w modelarstwie zestaw za 50 zł starcza mi na 4 miesiące grzebania przy nim. Z LEGO sytuacja jest inna, ponieważ zestawy są droższe i szybciej się je składa. I może się okazać, że w miesiącu będę kupował po 4 zestawy :P Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2018-06-04, 22:12 przez Bartas89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

I może się okazać, że w miesiącu będę kupował po 4 zestawy :P
To i tak mało :)

Jetboy

Re: Początkujący

#3 Post autor: Jetboy »

Bartas89 pisze:Czy są ludzie którzy składają zestawy z pudełka, a potem je po prostu ustawiają do kolekcji na półce?
Cała masy tak robią. Są też tacy co kolekcjonują nieotwarte pudełka.
Pytam z tego względu, że np. w modelarstwie zestaw za 250 zł starcza mi na 4 miesiące grzebania przy nim. Z LEGO sytuacja jest inna, ponieważ zestawy są droższe i szybciej się je składa. I może się okazać, że w miesiącu będę kupował po 4 zestawy :P Pozdrawiam.
Większość zestawów składa się w max kilka godzin (nie mówię o największych), albo nawet w kilka minut, tak że za dużo składania mieć nie będziesz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Jak lubisz składać kupuj zestawy z serii Creator 3 w 1.
Zbudujesz jeden model, postawisz na półce, popodziwiasz a po jakimś czasie w drzazgi i budujesz drugi model itd. ;)
https://shop.lego.com/pl-PL/zestawy-creator-3-w-1

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Bartas89 »

SERVATOR pisze:Jak lubisz składać kupuj zestawy z serii Creator 3 w 1.
Zbudujesz jeden model, postawisz na półce, popodziwiasz a po jakimś czasie w drzazgi i budujesz drugi model itd. ;)
https://shop.lego.com/pl-PL/zestawy-creator-3-w-1
W moim przypadku w grę wchodzi tylko LEGO Technic, bo najbardziej mi się podoba :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

To też nieźle, bo większość zestawów ma 2 modele a wiele z nich ma też modele alternatywne tzw. C a nawet D. :)

Tu możesz obejrzeć i ściągnąć za darmo wiele instrukcji do zestawów Technic:
https://rebrickable.com/sets/alternates/?top_theme=1

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Bartas89 »

SERVATOR pisze:To też nieźle, bo większość zestawów ma 2 modele a wiele z nich ma też modele alternatywne tzw. C a nawet D. :)

Tu możesz obejrzeć i ściągnąć za darmo wiele instrukcji do zestawów Technic:
https://rebrickable.com/sets/alternates/?top_theme=1
Dzięki :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Bartas89 pisze:W moim przypadku w grę wchodzi tylko LEGO Technic, bo najbardziej mi się podoba :)
Zaczniesz budować, składać, poznawać nowe techniki budowy to i spokojnie przyjdzie chęć na zestawy z innych serii :)
Pozdrawiam :)

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Bartas89 »

Tylko, że znam siebie i pewnie jakbym coś złożył, to szkoda by mi było to rozmontowywać. I teraz wracamy do punktu wyjścia czyli kupowania 4 lub więcej modeli miesięcznie co się wiążę z dużymi kosztami i z biegiem czasu z brakiem miejsca gdzie to wszystko składować ;)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

jakbym coś złożył, to szkoda by mi było to rozmontowywać.
Jak zaczynałem też tak myślałem, po roku mi przeszło. Wszystko też zależy od grubości portfela bo jak zrobisz sobie wypasiony model z kilkoma silnikami i nawet głupimi panelami w rzadkim kolorze (a te wtedy mogą kosztować po kilkadziesiąt złotych) to koszt modelu wychodzi 3-5k. No i teraz chcesz coś budować nowego to z reguły potrzeba akurat tego co siedzi w modelu więc albo kupujesz albo rozbierasz. Teraz mogę sobie pozwolić na trzymanie z 3 modeli ale to też nie ma sensu bo się nimi nie bawię, a obfocone i obfilmowane jest, więc model będzie wiecznie żywy :)

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Bartas89 »

Fajna jest ta strona co podał Servator. Jak tak rzuciłem okiem to widzę, że potrzeba bardzo dużej kolekcji (czytaj: wpompowania mnóstwa kasy;) ), żeby coś tam sensownego złożyć :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

Bartas89 pisze:Fajna jest ta strona co podał Servator. Jak tak rzuciłem okiem to widzę, że potrzeba bardzo dużej kolekcji (czytaj: wpompowania mnóstwa kasy;) ), żeby coś tam sensownego złożyć :)


Częsty błąd nowych, gdzie sądzą że trzeba mieć sporo klocków by coś fajnego zbudować, lub od razu porywają się na coś dużego ;) Zapewne niejeden AFOL Ci powie że warto zacząć od małych MOCy, a najlepiej od modyfikacji istniejących zestawów czy choćby nawet na sucho przeglądania instrukcji ;) Pamiętaj, nie ilość a jakość :)
Ostatnio zmieniony 2018-06-04, 22:08 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#13 Post autor: Stelario »

Bartas89 pisze:Tylko, że znam siebie i pewnie jakbym coś złożył, to szkoda by mi było to rozmontowywać. I teraz wracamy do punktu wyjścia czyli kupowania 4 lub więcej modeli miesięcznie co się wiążę z dużymi kosztami i z biegiem czasu z brakiem miejsca gdzie to wszystko składować ;)
Jak chcesz coś ładnego na półkę to technic jest idealny.
I tak się tego nie da uruchomić, bo żeby jeździł to trzeba wymontować całe zawieszenie i i założyć silniki przy samych kołach bo inaczej to można co najwyżej axel urwać.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Muszel »

Stelario pisze:Jak chcesz coś ładnego na półkę to technic jest idealny.
I tak się tego nie da uruchomić, bo żeby jeździł to trzeba wymontować całe zawieszenie i i założyć silniki przy samych kołach bo inaczej to można co najwyżej axel urwać.
:O
jestem w szoku
Pozdrawiam,
Piotrek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

Tylko dlaczego piszesz, że ładnego. :-)

Z tym stawianiem na półce, trzeba wziąć pod uwagę, że to się kurzy niemiłosiernie, a umyć ciężko. A ponadto żółknie od słońca. Lepiej trzymać w pudełku. Najlepiej bez otwierania. :-D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ