Początkujący

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#16 Post autor: Stelario »

Muszel pisze:
Stelario pisze:Jak chcesz coś ładnego na półkę to technic jest idealny.
I tak się tego nie da uruchomić, bo żeby jeździł to trzeba wymontować całe zawieszenie i i założyć silniki przy samych kołach bo inaczej to można co najwyżej axel urwać.
:O
jestem w szoku
No ja też byłem w szoku jak sobie zrobiłem 42069 zachowując oryginalny wał napędowy. I wsadziłem silniki w jedno z dwóch miejsc, w których samochody mają silniki. Jedyne co się kręciło w samochodzie to axel z jednej strony.

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Bartas89 »

A wy swoje MOC jakoś fotografujecie, albo filmujecie i trzymacie na dysku dla potomnych? ;) Ciekawi mnie jeszcze kwestia rozkładania złożonych modeli. Nie jest to nużące i irytujące?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Początkujący

#18 Post autor: dmac »

Bartas89 pisze:Czy są ludzie którzy składają zestawy z pudełka, a potem je po prostu ustawiają do kolekcji na półce?
(...)
Z LEGO sytuacja jest inna, ponieważ zestawy są droższe i szybciej się je składa. I może się okazać, że w miesiącu będę kupował po 4 zestawy.
Ludzie robią z LEGO przeróżne rzeczy i nie musisz się oglądać na to, co czynią inni. Jednakże fakt, że każdy zestaw - w przeciwieństwie do sklejonego modelu redukcyjnego - można rozłożyć, wykorzystać do innych budowli, a pewnego dnia znowu złożyć i postawić na półce (i tak w nieskończoność!) jest niezaprzeczalnym atutem klocków.
Jeśli masz zacięcie techniczne - a pewnie masz, skoro interesuje Cię LEGO Technic - to prędzej czy później budowanie z instrukcji przestanie Ci wystarczać. I wtedy dopiero zacznie się prawdziwa, nigdy niekończąca się, kreatywna zabawa :) .

Ale tanio nie będzie. Należy zacząć od zestawów, żeby zbudować zasób podstawowych części, ale później, pod własne projekty, opłacalne jest już tylko kupowanie potrzebnych elementów. (Przy czym "opłacalne" nie znaczy "tanie", a jedynie "tańsze", niż kupowanie zestawów, z których większość elementów powędruje do szuflady, zamiast do modelu, który sobie wymyśliłeś.)

Cokolwiek sobie zaplanujesz zaczynając przygodę z LEGO, życzę wytrwałości i dobrej zabawy!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: Jellyeater »

Nie jest to nużące i irytujące?
Jest. Potem trzeba jeszcze klocki posortować.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#20 Post autor: Żbik »

Do pasji nikt Cię nie przekona, albo w to wchodzisz albo nie.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: SERVATOR »

Żbik pisze:Do pasji nikt Cię nie przekona...
Ale za to wielu może zniechęcić. ;)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#22 Post autor: Waler »

Bartas89 pisze:A wy swoje MOC jakoś fotografujecie, albo filmujecie i trzymacie na dysku dla potomnych?
Gdyby nie to, to ten dział forum, jak i inne nie miały by sensu. Prezentacja i publikacja to w sumie jeden z najważniejszych kamieni milowych MOCa. Oczywiście coraz to trudniej zabłysnąć na arenie i trzeba się napocić by wyprodukować coś co się spodoba i porwie tłumy, ale nie jest to niewykonalne. Gdyby tak Chiron został wypuszczony 10 lat temu to wszyscy sikaliby z radości, dziś... "eee, tam jest dziura w nadkolu! I tył o studa za długi. I w ogóle kolory do bani."
Na dysku zdjęć i filmów trzymać nie musisz, wszystko uploadujesz na serwery, film na YT, TEORETYCZNIE jest wszystko git jednak lepiej zrobić sobie backup w postaci folderu o nazwie LEGO na dysku :) Dużo nie zajmie, mój ma już tylko 20GB :P

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Bartas89 »

Widziałem tego Chirona... Zacny jest :D Zastanawiam się jaki zestaw byłby dobry na początek?

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#24 Post autor: Stelario »

Do zabawy 42065, do stania na półce każdy inny.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Początkujący

#25 Post autor: Mcq_90 »

Bartas89 pisze:Czy są ludzie którzy składają zestawy z pudełka, a potem je po prostu ustawiają do kolekcji na półce?
Tak, są, np. ja ;-) Lego traktuję tak jak modelarstwo, do MOC-y nie mam pomysłów za bardzo. Lubię sobie złożyć, postawić na półce i podziwiać, a co jakiś czas rozłożyć i złożyć ponownie.
Poza Lego:
Mój blog
Kanał YT

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Zwariowany »

Bartas89 Kilka zestawów na półkach OK Ale 100 wyobrażasz to sobie ile miejsca potrzeba, a potem następne zestawy i następne. Ja ze zbieractwa przerzuciłem się na budowanie MOCY czasem coś rozbiorę czasem długo stoi zanim rozbiorę. Ale ogólnie większa frajda.
Ostatnio zmieniony 2018-06-05, 23:22 przez Zwariowany, łącznie zmieniany 1 raz.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Bartas89 »

Zwariowany pisze:Bartas89 Kilka zestawów na półkach OK Ale 100 wyobrażasz to sobie ile miejsca potrzeba, a potem następne zestawy i następne. Ja ze zbieractwa przerzuciłem się na budowanie MOCY czasem coś rozbiorę czasem długo stoi zanim rozbiorę. Ale ogólnie większa frajda.
Właśnie o miejsce też się zastanawiam. Niektóre modele są ogromne i pewnie nawet na półkę, by nie weszły :P

Jetboy

#28 Post autor: Jetboy »

Bartas89 pisze:
Zwariowany pisze:Bartas89 Kilka zestawów na półkach OK Ale 100 wyobrażasz to sobie ile miejsca potrzeba, a potem następne zestawy i następne. Ja ze zbieractwa przerzuciłem się na budowanie MOCY czasem coś rozbiorę czasem długo stoi zanim rozbiorę. Ale ogólnie większa frajda.
Właśnie o miejsce też się zastanawiam. Niektóre modele są ogromne i pewnie nawet na półkę, by nie weszły :P
Kup jeden - zbuduj - pobaw się - przymierz na półkę - zobacz czy cię to bawi. Jeśli tak baw się dalej.

Bartas89
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-04, 12:06
Lokalizacja: Proszę uzupełnić
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Bartas89 »

Jetboy pisze:
Bartas89 pisze:
Zwariowany pisze:Bartas89 Kilka zestawów na półkach OK Ale 100 wyobrażasz to sobie ile miejsca potrzeba, a potem następne zestawy i następne. Ja ze zbieractwa przerzuciłem się na budowanie MOCY czasem coś rozbiorę czasem długo stoi zanim rozbiorę. Ale ogólnie większa frajda.
Właśnie o miejsce też się zastanawiam. Niektóre modele są ogromne i pewnie nawet na półkę, by nie weszły :P
Kup jeden - zbuduj - pobaw się - przymierz na półkę - zobacz czy cię to bawi. Jeśli tak baw się dalej.
Tak zrobię :)

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Zwariowany »

Haha już to widzę będzie jak u mnie wszystko fajne, wszystko na półkę aż tu nagle kufa nie mogę się ruszyć i na nic nie mam już miejsca. Każdy kąt i półka to zestaw lub zestawik (a półek dorabiałem i dorabiałem :-)
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

ODPOWIEDZ