70841 Benny's Space Squad

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

70841 Benny's Space Squad

#1 Post autor: michallus »

70841 Benny's Space Squad
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: Lego The Movie 2
Rok premiery: oficjalny 2019, rzeczywisty 2018
Liczba klocków: 68
Liczba figurek: 4
Cena: Lego Shop - 44.90 PLN, 9.99$, 9.99EUR

Spis części
BricSet, bricklink


Wstęp
Witam Was wszystkich. Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcia zestawu 70841 wiedziałem, że będzie on mój i tylko czekałem na to, aż pojawi się w sklepach. W niedzielę dowiedziałem się, że trafił on do sklepów sieci Empik (jeszcze raz dzięki Grzesiu!). Natychmiast dokonałem zamówienia i dziś go odebrałem. Zabawną historią jest to, że tak jak już zostało wspomniane w innym wątku, sieć Empik chwilę po oficjalnym wystawieniu do sprzedaży całej serii Lego The Movie 2, zdjęła ją ze sprzedaży, z zamiarem powrócenia w styczniu. Na szczęście mi udało się go zamówić i jeszcze w grudniu podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

Pudełko
Dziś po zjawieniu w Empiku czekała na mnie paczka do odbioru.

Gdy wziąłem ją do ręki okazała się dziwnie lekka, po dokładniejszym obejrzeniu pudełka zauważyłem, że duża jego część to wypełniacz.

Obrazek

po zdjęciu górnej warstwy, w końcu pokazało mi się główne pudełko. Bardzo ładne, ciekawe kolory, fajna grafika, ale czemu ono jest takie małe?

Obrazek

wiem, że na zdjęciach nie widać dobrze rozmiaru dlatego pokusiłem się o zestawienie z zapalniczką. pudełko ma właściwie wielkość polybaga.

Obrazek

tył pokazuje wesołą gromadkę w akcji, wraz z imiennym przedstawieniem wszystkich delikwentów.

Obrazek

Warto dodatkowo zauważyć, że w 1983 roku pojawił się zestaw 6701 Minifigure Pack:

Obrazek

Różnił się on ilością i kolorem figurek, nie miał dodatkowych pojazdów ale gołym okiem widać, że był on inspiracją do powstania zestawu 70842.


Klocki

Po wysypaniu zawartości pudełka naszym oczom ukazuje się zawartość pudełka. To dwa małe woreczki plus cienka instrukcja. Niestety nie zrobiłem zdjęcia instrukcji od razu i to był mój błąd, bo w między czasie gdzieś mi się zawieruszyła.

Obrazek

Obrazek

Figurki

Chciałbym oficjalnie przedstawić Wam Benny's Space Squad. Zaczynając od lewej proszę przywitać się z Bennym, Lennym, Jennym i Kennym. Nie ukrywam, że różowy Lenny to mój zdecydowany faworyt w tym zestawie. Warto też zauważyć, że dla każdego z naszych astronautów zostały przewidziane akcesoria: krótkofalówka, blaster, klucz oraz wykrywacz metali.

Obrazek

Nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony, ponieważ tylko nasza gwiazda Benny ma twarz z obu stron (oraz słynny pęknięty kask i przetarte logo na piersi), pozostałe ludki mają standardową uśmiechniętą główkę lego, znaną nam wszystkim od lat. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej cały ten zestaw to nawiązanie do serii space z lat 70-80. co oznacza, że główki są jak najbardziej adekwatne i nie można mieć o to pretensji.

Obrazek

Modele
Nie ma się co oszukiwać, w tym zestawie główne skrzypce grają figurki i cała reszta to tylko dodatki do nich. Ale jak na tak mały zestaw są to ciekawe dodatki.

Jako pierwszego do złożenia otrzymujemy robota składającego się z 7 klocków. Kolorystyka robota oraz krótkofalówka którą trzyma Benny podpowiada nam, że to on nim kieruje.

Obrazek

Jako następny otrzymujemy do złożenia pojazd księżycowy, z dwoma miejscami na pokładzie oraz z klipsami dla dwóch akcesoriów na "pace". Na opakowaniu, z obu stron Lenny jest przedstawiony jako kierowca brygady.

Obrazek

Obrazek

Trzecim i ostatnim elementem do złożenia, jest pojazd którym na pudełku raz lata Benny, a raz Kenny.

Obrazek

Całość prezentuje się następująco.

Obrazek

Klocki zapasowe, które zostały po zbudowaniu.

Obrazek

Zestaw jest dosyć mały, nie ma w nim oszałamiającej liczby klocków. Mimo to znalazłem dwa warte wyróżnienia. Jest to niebieski slope 2x4 z nadrukiem loga space, oraz szary plate 2x2, z dwoma studami w ilości sztuk 2.

Obrazek


Podsumowanie

Zestaw 70841 to obowiązkowa pozycja dla każdego fana lego, tego młodszego i starszego. Zestaw składa się z czterech figurek, jest bardzo bawialny i czuć od klimat starszych zestawów. Mimo małego pudełka, skrywa on w sobie prawdziwą bombę frajdy. Mogę śmiało też powiedzieć, że różowy Lenny stał się oficjalnie jedną z moich ulubionych figurek. Poniżej jeszcze zdjęcie złożonej całości.

Obrazek

Plusy
+++ różowy kosmonauta
+ cztery figurki oraz akcesoria do każdej z nich
+ bardzo bawialny zestaw

Minusy
- małe pudełko, zestaw kosztuje 40PLN, a tak naprawdę wygląda jak "polybag"/jakiś dodatek marketingowy do czegoś
- mogli zrobić dwustronne główki
- biały na żywo ma dziwny kolor, tak jakby kremowy albo już pożółkły biały. Nie widać tego
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 08:59 przez michallus, łącznie zmieniany 8 razy.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

Z jednej strony szkoda, ale z drugiej cały ten zestaw to nawiązanie do serii space z lat 90
Chyba 80-tych. Ostatnie zestawy z serii Classic pojawiły się w 1987 r. (nie licząc późniejszych zestawów okolicznościowych, które wyszły w ostatnich latach).

Recka zacna. Czekam z niecierpliwością na ten zestaw...
Ostatnio zmieniony 2018-12-19, 09:47 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: yoshi82 »

Też go chce, a nigdzie go nie ma :(
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: DonBolano »

Myślałem, że Jenny to dziewczyna ;).
Też bym go miał, ale mój empik był zapchany. Pomyślałem, że poczekam i przepadło ;-)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: duur »

Dla mnie różowa figurka największą wadą zestawu. Utopiłbym ją od razu w chromach Auriego! '--) Bo oczy bolą jak widzę ten kolor w klasycznej space oprawie :--P

kempa87
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-07, 11:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: kempa87 »

Świetny zestaw, bardzo dobra recenzja, pozycja obowiązkowa do kupienia:)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Idę o zakład, że w filmie dadzą następujący żart: Benny pospiesznie przedstawi Emmetowi swój zespół, wymieniając imiona astronautów, ale nie wiążąc ich z konkretną figurką. Przez cały film Emmet będzie przekonany, że Jenny to ten różowy i strasznie się zdziwi, że różowy skafander nosi Lenny, a jedyna kobieta-astronautka, wbrew stereotypom, nosi się na biało. ;)

Jak już wspomniałem w innym temacie, najbardziej ciekawi mnie, czy poprawili jakoś mold hełmu, żeby nie pękał, jak te stare, z lat 70.-80. Fajnie byłoby pokusić się o jakieś porównanie. Osobiście nigdy nie byłem wielkim fanem hełmów tego typu, już jako dziecko uznawałem tylko te z ruchomą szybką.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: wallyjarek »

Kupiłem sobie dwa takie zestawy i jeszcze dokupię kilka bo mam pomysł na kilka Mocy.
W recenzji brakuje mi jeszcze zdjecia drugiej strony twarzy Emmet’a. Jest naprawdę fajna.

ODPOWIEDZ